Dotaz

Pershing163.234 zeptal se před 7 roky

Zdravím vás, mám takovej problém. Nedávno mi manželka řekla, že před 6 lety se dvakrát vyspala s kamarádem. Pověděla mi o tom všechno podrobně, a mě se o tom zdá, jak to vidím. Potíž je, že ten kamarád mi má pomoct s jedním problémem. Co mám dělat? Mám mu všechno na rovinu říct? Neutrpí tím i naše manželství?
P.S. manželka se sním občas potká při cestě do prace, ale nic se neděje.

12 Odpovědi
ex-Fanouš odpověděl před 7 roky

Jo kamaráde, to je těžká rada. Kamarád taky rád, že? Podle tvého dotazu jsi se už s parohy, které ti tvá žena nasadila před 6 lety smířil, respektive s nevěrou své ženy a manželství kvůli tomu nechceš rozvracet . Já bych na tvém místě to tomu kamarádovi všpelil. Co je to za kamaráda, když ti klidně ojížděl ženu za tvými zády? To kvůli nějakému blbému řešení problému překousneš jeho zradu a ponížíš se? Udělal jeden podraz, může udělat po čase další! Pryč s takovým kámošem, nejsi-li ovšem kandaulista. A jestli se s ním tvá žena občas potká a on jí řekne, žes mu to vyčetl a ukončil s ním kamarádství a ona ti to vyčte, tak jí řekni, že ona by měla raději držet hubu a být ráda, žes jí tu nevěru odpustil. Ale když se ti s tím přiznala, tak tě asi miluje a tehdy měla výčitky svědomí.

Robert odpověděl před 7 roky

Tak to je hodně prekérní situace. Asi by to chtělo vědět, s čím ti má ten kamarád pomoct? Potřebuješ ho? Nemůže ti pomoci někdo jiný? Asi by mě to ničilo, kdybych věděl, že jsem závislý na někom, kdo mi šukal manželku.

Milan odpověděl před 6 roky

Já bych mu to neříkal, pozoroval bych a podle toho bych jednal. Bylo by zajímavé, uspořádat nějakou akci s manželkou a tím kamarádem. Grilovačku, nebo třeba jenom posezení v hospodě, nebo nějaký výlet. A zkoumat, jak se k tvé ženě bude chovat. Taky mi tu chybí dost informací. S čím ti má pomoct, jestli je kamarád zadaný, nebo je sám, jestli mají příležitost se spolu stýkat? Píšeš, že se potkají občas po cestě do práce, ale nic se neděje. Jak si můžeš být jistý, že ti manželka není nevěrná s kamarádem dál? Co když tě podvádějí a ty o tom nevíš. A svěřila se ti s jedním záletem, aby ulevila svému svědomí? A když zjistila, že jsi to odpustil, tak se třeba občas sejdou a je ti nevěrná.

Jojo odpověděl před 6 roky

Pozor, vyspala se s ním 2x!!! Jednou se dá uletět, to se dá svést na alkohol, nějakou depku, zmatenost. Ale udělat to 2x, v tom bude něco více. Dal bych si pozor a jak píše Milan, zaměřil bych se na to, jestli tě nepodvádí stále. To bys potom byl za úplného vola, kdybys na „kámoše“ vyjel za parohy, před šesti lety a on se usmál pod vousy, jaký jsi hlupák, že nevíš o těch před týdnem.

puvabna_mrcha odpověděl před 6 roky

Já si myslím , že pokud to byla nevěra před šesti lety a jste stále spolu, manželství vám klape, tak proč si tím teď zasírat hlavu,ne? Minulost stejně nezměníš, a jak vidno, jsi ty její partner a muž stále, takže o co jde? To co bylo před 6 lety je už hodně dlouhá minulost, která je za vámi, kdyby chtěla něco měnit asi by tě opustila tehdy….ale je vidět že tě měnit nechce a nechtěla, že šlo asi jen o jeden úlet….no co, někdy se to hold stane i nám ženám..není to jen výsada chlapů……:-))) A kamarád? asi byl kamarádem i těch šest let co jsi to nevěděl ne? není zbytečný teď pálit mosty?záleží na tobě a na tvém zvážení ale asi bych si uvědomovala jaké místo v mém životě má, jak důležitý pro mě a jak by mi bylo kdybych  ho ze svého života vyškrtla…ono někoho poslat s horkou hlavou do prdele je hrozně jednoduchý…to ale musíš vědět ty jestli jsi schopen jim odpustit a jít dál……je jasný že tohle by si kamarádi mezi sebou dělat neměli ale jak říkám je to šest let a jestli během těch šesti let fungoval normálně jako kamarád…já bych ho asi neodstřihla ze svýho života.ale to záleží na tobě.

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

Pro puvabna_mrcha: Pravdu díš, skoro ve všem, jen v jednom nemáš povědomí, protože nejsi muž, ale žena. Mužské přátelství je něco, co se nesmí zradit. A tohle z jeho strany zrada byla non plus ultra. Já osobně bych to s ním ukončil na to tata. V klidu, bez řvaní, bez pěstí, ale ukončil a nic bych už po něm nechtěl. Stal by se pro mne Jidášem. Jinak by mne on mohl považovat z troubu, za parohatého chudáka, který žije v blaženém nevědomí. Já vím, že se říká ono otřepané: Kamarád taky rád, ale já bych tohle svému dobrému a navíc dlouholetému kamarádovi nikdy neudělal a totéž vyžaduji i od něho. Proto vari vari od mého prahu!

Milan odpověděl před 6 roky

Souhlasím s fanoušem, zajímalo by mě, jestli by mrcha oplývala takovou velkorysostí, kdyby se jednalo o její kamarádku a jejího manžela. U cizích se to lehko soudí a odpouští, ale zkus si představit, že tvoje kamarádka, které důvěřuješ a svěřuješ se jí tě podvede takovým způsobem? Byla by jsi opravdu schopna odpustit? A věřit ještě někdy?

puvabna_mrcha odpověděl před 6 roky

Tady se jedna o to ze je to skutek ktery se stal pred 6 lety. A pokud jim manzelstvi funguje a bylo to ojedinele sklobrtnuti a i kamarad po tu dobu sesti let normalne fungoval, myslim ze je to neco jineho nez kdyby to byla aktualni vec. pokud je zena i nadale neverna nerikam ze by s ni mel setrvavat ve svazku a i u kamarad jsem psala ze rozhodnuti je na nem, ale ze pokud jim pratelstvi tech sest let normalne fungovalo a ted kdyz svou zenu s nim vidi a nic mezi nimi nehori myslim ze muze bejt v klidu, nikde jsem netvrdila ze je to v poradku co se stalo ale jen rikam ze je to uz hodne dlouha doba na to neco resit s horkou hlavou ikdyz se to dozvedel ted. 

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

Jenže ten kamarád jej držel v klamu. Ano, to kamarádství fungovalo, protože se mu kamarád neměl odvahu přiznat. Tu odvahu měla jeho žena a manžel jí to asi jak je vidět odpustil. Zde OK. Ale ten kamarád je sketa a lhář, který se jen jako kamarád tváří. Zrada se neodpouští, byť jde o 6 let. Pisatel asi nepatří mezi rozhodné muže činu. Jak napsal Jojo… Začal bych se více zajímat, zda v tom ti dva nepokračují.

Milan odpověděl před 6 roky

Opět souhlas s fanoušem. Kdyby se přiznal kamarád a nezávisle na něm žena, tak bych to tak vnímal. Uletěli. Ale ten kamarád si nejspíš myslí, že on to nikdy nezjistí. Je to takový ten kamarád, který ti v boji píchne dýku do zad, protože chce chrápat s tvou ženou. Taky bych si o něj už kolo neopřel a ani sirku nevzal. I kdyby to znamenalo, že budu muset trpět. Raději snášet bolest a příkoří, než další zradu.
A rozhodně bych si dal pozor, jestli to na ní zase nezkouší. Ona se přiznala, odpustil bych, pokud je jinak fajn ženská, ale jeho bych si prověřil a pokud by se zase pokusil, dal bych mu normálně po tlamě 🙂

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

Tak co tomu říkáš Pershing163.234

Jojo odpověděl před 6 roky

Vy mu to tady vyřešíte a on si klidně mezitím zmizí 😀

Vaše odpověď

14 + 8 =