Kamarádka je nevěrná co s tím?

PoradnaKamarádka je nevěrná co s tím?
Lenka zeptal se před 6 roky

Kamarádka se mi pochlubila, že má milence. Známe se roky, mají dvě děti, vypadají spokojeně, nikdy jsem si nemyslela, že by mohla být svému muži nevěrná. Prý má milence asi 3 roky, scházejí se každý týden a ona svému muži lže, že je v práci , přesčasy a tak. Úplně se mi tím zhnusila. Jak mi to popisovala. Jako by čekala moji pochvalu a obdiv. Prý její manžel (můj dobrý kamarád) v posteli za moc nestojí. Co mají děti, prý ji už nepřitahuje, stal se z něj domácí povaleč. Nepřipadá mi to tak. Je to hodný, aktivní taťka, co pořád vymýšlí nějaké výlety s dětma. A ona? Když prý vezme děcka na výlet, ona si domluví s milencem rychlovku, jak ona říká.
 
Jsem z toho úplně rozhozená a nevím co mám dělat. Mám chuť mu to říct. Ale nevím jak. Anonymně? Nebo mu to říct natvrdo? Nebo to neříkat? Nemůžu to přece nosit v sobě a dělat, že se nic neděje. Mám je oba moc ráda, ale nedokážu se tak přetvařovat.

17 Odpovědi
peterpilsen odpověděl před 6 roky

Jestli to je tvůj kamarád, tak bych mu to naznačil, ne třeba přímo řekl, ale tak nějak tak at ho to trkne. Taky by se princezně mohlo stát, že by se o starost o dvě děti mohl zapojit i milenec. Ono šukačka je fajn, ale je tady taky starost i třeba finanční o dvě děti a to by si měla ona uvědomit. Nebo at je ten milenec frajer a přizná se k ní, mohou si zařídit nový život a být ofiko štastní, ne dělat blbce z obou stran pokud je i on ženatý.

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

Na jednu stranu tě chápu, mě by se také taková kamarádka hnusila, ale zase si to rozmysli… Je to věc jich dvou a né tvoje. Také by se to mohlo obrátit proti tobě. Klidně přestaň s tou kamarádkou kamarádit a nebo z nějakého jiného telefonu (aby on neznal číslo) mu pošli SMS anonym, že jestli pak ví, že má už dlouhou dobu parohy a tak nějak podobně. Ale kdyby na tebe kamarádka pak udeřila, musíš zatloukat a zatloukat a dělat udivenou. Když může ona lhát manželovi, proč bys nemohla ty jí. Ale pochopitelně záleží na tobě, jak to zaonačíš a odhodláš-li se k tomu. Také mu můžeš hodit do schránky fotku jelena s velkým parožím… 

Lenka odpověděl před 6 roky

A jak se na to díváte? Mám to nabonzovat? Není to špatné? Nechci být ta zlá. Ale je mě líto toho chlapa. Takový hodný chlap to je.

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

Víš Lenko, každý člověk na to bude mír jiný názor. Ti y ty co jsou nevěrní či nevěrné ti řeknou: Co je ti do toho, starej se o sebe a nech to být. Ti, kteří nevěru rádi nemají ti řeknou nabonzovat. No, já bych to nenabonzoval razantně, protože by se jak ona tak on paroháč modli na tebe nasrat a přišla bys o oba. Já bych postupoval jak jsem už napsal takticky, tj. zkus anonym(SMS) jiného počítače či jiného telefonu a na venek před nimi se tvař nezúčastněně. Nesmíš na něj ale všechno, co ti kamarádka řekla hned vybalit. On by ji s tím mohl okamžitě konfrontovat a kamarádka by si dala dohromady jedna a jedna a došlo by ji, odkud asi vítr vane. Musíš hezky v náznacích a po částech. Jako chlap ti řeknu tolik, že takový anonym, když už přijde opakovaně, tak žádného chlapa (pokud to není kandaulista) nenechá klidným a začne mu to v hlavě šrotovat, začne manželku sledovat, pozorovat atp. Někdo řekne, že ti radím svinstvo, ale cožpak ta nevěra není svinstvo??? Nakonec kamarádka je dost primitivní, když se ti s tím svěřila. Asi se fakt cítila jako hvězda a chtěla pochválit. 

peterpilsen odpověděl před 6 roky

Přesně jak napsal kolega, ne říct to přímo, at to není na tebe, ale v nějakých náznacích, narážkách a třeba ho to nakopne, že není vše ok. K anonymu bych přistoupil, kdyby byl fakt natvrdlej a ty náznaky by třeba nebral, nebo nad nima ani nepřemýšlel.

Max odpověděl před 6 roky

Je to velmi složité. Na jednu stranu je správné mu to, nejlépe anonymně, sdělit.
Ale na druhé straně co děti. Pravda jim zničí fungující rodinu. Situace je taková, ze neukojena manželka se dorazí jinde, nikdo o tom neví, a všichni jsou šťastní. Pravda udělá nešťastné všechny, děti uz napořád.
Otázka tedy je, máš pravo do toho zasahovat. Komu tou pravdou vlastně pomůžeš. 

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

Maxi, takže zastáváš názor, že manžel má zůstat nevědomým spokojeným paroháčem, že dětičky si mají myslet, že mají maminku světici?
Víš, kdyby existovala ta tzv. boží spravedlnost, byl bych s tebou zajedno. Prostě to nechat být a ona až umře u posledního soudu slízne své za tu nevěru, jenže ona tahle spravedlnost není. Proč by manžel neměl být rozčarován, že žije s kurvou, proč by děti neměly prozřít z dokonalosti své maminky, která podvádí tatínka s jiným cizím pánem??? Proč by si ona měla užívat domácího zázemí, bezpečí, finančního dostatku a ještě se manželovi za zády kurvit?
Lenko, ty znáš toho milence své kamarádky? Víš kdo to je? Je i on ženatý, má děti? Pokud ano, stačilo by najít spojení na jeho ženu či přítelkyni se kterou žije a anonymně otevřít oči jí. Ať má milenec průser.

Spravedlivy odpověděl před 6 roky

Ex fanous proc? No jednoduse proto ze komu to prospeje? Co dobreho to prinese kdyz se to dozvi? On nevi ze je kurva. Je spokojeny. Deti jsou spokojene. Ona je spokojena. Tak kvuli nejake zavisti nebo zasti je nutne vsem znicit zivot?

Max odpověděl před 6 roky

Možná taky právě diky tomu, ze si ona občas odskočí je cela rodinka spokojená. Když je clovek flustrovsny, nestojí pak jako partner a rodič asi za nic. Každý ma něco co ho baví, u čeho se odreaguje. Někdo čte, jiný chodí třeba na ryby, nebo na aerobik. Ona rada šuká s jinýma chlapama. Když to netahá domu a nevytvari si nové zázemí, tak vlastně o nic nejde. 
Rozhodně bych se do toho vůbec nemotal. Pokud na to manžel ma přijít tak na to přijde, pokud ne, třeba spolu šťastně zestárnou.

Max odpověděl před 6 roky

Vzhledem k tomu, ze jsem v te situaci uz byl. Tak vim jak rozvod zasáhl děti. Dodnes, a to jsou téměř dospělí, se s tim nevyrovnali. Téměř pokaždé, když jsou u me se na to vyptávají.
Dnes mam novou rodinu, všechno šlape, manželka je skvělá.
Kdyby se ted objevyla nějaká „dobra duše “ co by mela potřebu mi sdělit, ze moje zena si to pokaždé když vyrazí s kamarádkami na vino rozdává s někým na hajzlíku, nebo, ja nevim, s kolegou v kanceláři na stole. Pěkně by me nastala a asi by dostala i pěstí, co se do toho montuje. Dokud sem to nevěděl bylo všechno v pohodě.
Pokud to neovlivňuje chod rodiny, vědět to nechci.

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

No, také jsem četl jeden podobný případ… Žena byla chlapovi asi 8 let nevěrná, za tu dobu postupně se 3 milenci a když to prasklo a ona si myslela, jaký ten její udělá bugr, šokoval ji slovy: Já to vím už skoro celou tu dobu. A ona na to: A tys nic neudělal? Tobě to snad bylo dokonce jedno? A on: No co, bylo… Když bylo doma uklizeno, měl jsem navařeno, vypráno, košile vyžehlené, tak jsem to nechal být. ta ženská byla v šoku. A byla to ona, která požádala o rozvod. Prý kvůli jeho ignoraci toho, že mu byla nevěrná…
A kdyby ses Maxi, něco dozvěděl, ověřoval by sis to, nebo kdyby doma všechno klapalo bys to také nechal být. Víš, ony si nevěrné paničky vlastně berou děti jako rukojmí, spoléhají na tatínkovu lásku k nim. Na to, že odpustí a nerozvede se, že to skousne a bude dělat kvůli dětem blahosklonného paroháče. tebe když se dospělé děti ptají, proč jste se s mámou rozvedli, říkáš jim pravdu nebo jim lžeš, aby si náhodou o své matce neudělali špatný obrázek? Nevím, zda váš rozvod zavinila ona nebo ty, ale říkáš jim milosrdnou lež? 

Víš, u mne je to tak, že já jsem povahou dost radikální. Buď černá nebo bílá, ostatní barvy jsou jen iluze. A moje žena je v otázce věrnosti paradoxně stejná, takže pro nás to bylo 1x a dost. Mám syna, nehádal bych se o něj u soudu, dítě patří k matce, ale pravdu bych se nebál říkat. Buď ano, selhal jsem, byl jsem mamimce nevěrný a nebo maminka mi byla nevěrná, tak jsem ji kopl do pr…e. Já takové ty kydy o nepravdách a polopravdách nemám rád. Prostě buď ano nebo ne, buď pravda nebo lež, buď věrnost nebo nevěra, ale nic mezi tím, žádné okecávačky. 

Spravedlivy odpověděl před 6 roky

Exfanous takze radsi ublizis detem, jenom kvuli svemu zbytnelemu egu? No diky bohu, ze vetsina lidi svet nevidi cernobile a diky bohu, ze tva zena byla verna, nebo alespon dostatecne chytra a dusledna.

Spravedlivy odpověděl před 6 roky

Vlastne se da premyslet nad tim kdo je horsi. Jestli ta zenska co podvadi tajne a nikomu tim neublizuje nebo takovy despota, co kvuli zbytnelemu egu a nasledne reakci znici celou rodinu. 
Ja vim ze ona je vinna. Porusila slib. Ale to je stejne, jako bys postavil ke zdi kazdeho, co zalze. Zajimalo by mne, jestli jsi bez viny. Nemyslim ted neveru. Ale jine oblasti zivota. Jestli jsi svaty nebo si na svateho hrajes a kazes tady vodu a sam pijes vino.

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

Tak despota rozhodně nejsem. Toho jsem dalek. O všem důležitém jsem se radil a radím se ženou. Nevěrný jsem nebyl, do hospody nechodím, protože jsem nekuřák a hospoda mi smrdí. Navíc nepiju pivo, ale raději vínko. Ožrala však nejsem. Vždy jsem chodil nakupovat, doma luxoval, myl okna, klíďo i pověsím prádlo a jestli je třeba, dělíme se se ženou o nádobí. Nevařím, protože to mne nebaví, to dělá manželka. Žena vaří a pere, já doma opravuji, maluji, tapetuji atp.
O syna jsem se staral, když byl třeba mimčo a nemohl usnout. Klidně jsem se s manželkou v noci střídal.A pokud jde o sex, tak jak jsem tu už někde psal, první dva roky 3x denně, pak 1x denně, po 10 letech 3x za týden. O sexu jsme vždy mluvili a já se jí ptal, zda něco nepostrádá, zda jí mých 17 cm stačí, ale nikdy si nestěžovala. Ego nehoním, ale na nevěru jsem ras. Pokud si chce ženská užívat jinde, nemá se vdávat. Nevěra = zrada. Za mlada před svatbou jsem svatý rozhodně nebyl, ale po svatbě sekám dobrotu.

Spravedlivy odpověděl před 6 roky

A dokazes pochopit ze nekdo ma jine sexualni potreby nez ty? U zenskych se to navic meni hormony s porodem atd. Tezko muze vedet co bude za dvacet let. Proc by se nemohla vdavat a mit rodinu. Kdyz potom mrda s jinym a dela to tak aby se to nikdo nedozvedel a nikomu tim neublizila. Ja neveru neschavluju ale neschvaluju ani rozbijeni rodiny. Jo kdyby srala na domacnost a delala dluhy a chodila domu nad ranem to je jina. Ale jestli cely problem je jen v tom ze ma hladovou kundu tak proc ne.

ex-Fanouš odpověděl před 6 roky

Jenže co když má chlap hladový péro? To už se jim moc nelíbí! Víš, ono nejde jen o děti, ale o celkový vztah dvou lidí, o vzájemnou důvěru a ta je pro mno strašně důležitá. Ale asi to fakticky máme každý jinak a nejen my dva, ale i mnoho dalších. Co je horší, když nevěra praskne… Když se to stane v době, když jsou děti ješťě mrňavé, nebo když jsou v pubertě, třeba 12-14? Já myslím, že pak je to pro ně větší ťafka, než když jsou malé.

Tančí s vlky odpověděl před 6 roky

Nenechaj sa oblbnúť nezmyslami. Partnerská nevera je, žiaľ, v našom kultúrnom prostredí väčšinou o zranení citov na nalomení dôvery. Nemáš právorozhodovať otom, čii partner bude mať zlomené srdce. Netýka sa ťa to, takže ani výčitky svedomia u teba nie sú na mieste. Pokiaľ nejdeo niečo vážne, ako napríklad,že by dotyčná plánovala nekalým spôsobom pripraviť partnera o majetok, nie je to tvoja vec. Upokoj sa a prajem kľudný spánok. 🙂

Vaše odpověď

7 + 5 =