Kukaččí dítě, ano či ne?

PoradnaKategorie dotazu: VztahyKukaččí dítě, ano či ne?
fest zeptal se před 4 roky

Snad se nikdo nebude zlobit, že jsem si vypůjčil a budu citovat dvě rady dvou velkých odpůrců nevěry ve vedlejším vlákně.
Fanyn napsal: 

Martine, tak abys ženě splnil přání máš tyto možnosii:  Adopci (ale ona to třeba nebude chtít, na adopci přistupují jen ženy, co samy nemohou mít děti.
Umělé oplodnění semenem anonymního dárce. Pak by měla dítě vlastní. 
A pokud by se jí to mohlo zdát takové neosobní, pak by ste se museli oba překonat a nechat ji oplodnit nahodilým mužem, ale na to přistoupí jen velmi malé procento párů, na to musí být jak se říká koule.

Hunter napsal:

Materinský pud je strašne silný a každá žena je od prírody nastavená rodiť a mať deti. Príroda je v tomto neskutočne silná. A keď to mám povedať vulgárne, aj žena je len samica. Pozri sa na príklady v prírode…. Dopraj jej to a bude Ťa neskutočne milovať do konca života a vážiť si Ťa. Foriem získania dieťaťa je dnes mnoho a je len na Vás dvoch, akú si vyberiete.

Jsou to dvě logické rady pro člověka, který své děti mít nemůže. 
Ale na druhé straně se zde vyskytuje hodně varování před nevěrou i chtěnou (v případě cuckoldů) a případném otěhotnění. Kdy je takové kukaččí dítě uváděno jako něco ne příliš akceptovatelného pro stávajícího manžela/partnera.
A já se tedy ptám. Jaký je v tom skutečný rozdíl? Za mě velmi malý. Z biologického hlediska vůbec žádný, rodiče budou vychovávat dítě, které v obou případech ponese jen půlku rodičovských genů (v případě adopce žádné). A z psychologického hlediska také velký rozdíl nevidím. Samozřejmě, pokud se jedná o utajenou nevěru, tak dopad může být velmi silný, ale co v případě nevěry vědomé. Kdy oba partneři o nevěře vědí a akceptují ji? 
Pokud by se Martin z vedlejšího vlákna rozhodl se svou ženou ať již jen pro umělé oplodnění semenem dárce, nebo by rovnou zkusili oplodnění přirozenou cestou jiným mužem, tak výsledek je stejný, jako když cuckold či kanda akceptuje nevěru své ženy a tu některý z jejich milenců oplodní. 
Ovšem v jednom případě je to doporučováno a v druhém je před tím varováno. 
Rád bych znal tedy vaše názory a v čem vidíte hlavní rozdíl, krom toho, že v jednom případě muž děti mít nemůže a v druhém se svého práva na vlastní dítě dobrovolně vzdá. 
Díky. 

1 Odpovědi
Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: Pokud muž mít děti nemůže, tak to asi nebere tak tragicky, zvláště, pokud svou ženu miluje. Navíc zde je pro takového muže nebezpečí, že pokud by se tomu bránili, může být jeho žena natolik ovlivněna svou touhou po dítěti, že by mu za účelem najít si někoho, kdo by ji oplodnil byla s takovým nevěrná a pak to manžel buď překousne nebo nepřekousne. Kdyby neplodnost postihla mne, souhlasil bych s umělým oplodněním. S najitím si chlapa na oplodnění ne.To už je nevěra, ale pokud to jinému nevadí…
On je feste rozdíl systematicky posílat ženu za jiným, protože jsem ujetý z toho manželčina kurvení se a něco jiného je cílenost vyhledání nahodilého čuráka na nožičkách za účelem pouhého bioaktu bez citů, přičemž toho zneužitého nahodilce už v životě neuvidí. Ono něco jiného je, když děti mít mohu a nevyužiji to, co mi příroda dala do vínku a nebo to nemohu využít, protože mi nebylo shůry dáno.. Je i řada svobodných žen bez partnera, která jde do baru, svede prvního, co o ni projeví zájem a nejde jí o něho, v podstatě ani o jeho ocas, ale o jeho sperma. V podstatě taková žena toho nahodilce zneužije, když mu zalže, že bere HA. Jednou jsme to probírali s manželkou i jejími dvěma sestrami coby kdyby a všechny se shodly jen a jen na umělém oplodnění. Ve vedlejším baráku takový manželský pár máme, kdy mají dnes už 17 letého syna po umělém oplodnění. V případě mého třetího bodu jsem nadhodil možnost k níž musí muž mít koule, já bych je neměl a raději, pokud by si manželka zvolila jen a jen tento způsob jak přijít k dítěti, volil bych rozvod a pak ať si dělá co chce. U dvou mesezdaných lidí je to fuk, to nejsou manželé a kdykoliv se mohou rozejít bez soudů a tahanic. A dítě, tam může partner do 6 let vždy popřít otcovství a pravda vyjde najevo. Manžel to udělat nemůže, ten aby mohl popřít otcovství se musí s manželkou nejprve rozvést. U mě je prioritou to umělé oplodnění. Vždyť o co ženě jde, o dítě a nebo aby si zašukala s jiným? A nezlob se feste, pokud jsem plodný a nechám manželku oplodnit jiným, tak asi nemám v hlavičce něco v pořádku. Jenže vy cuckoldi jste tací duševní masochisté a sebemrskači. Cítění kandaulisty/cuskolda a heterosexuálního muže je odlišné, to je jako říkat, že jablka a hrušky je totéž. Jasně, je to ovoce a my jsme lidé a muži, ale svými prioritami a cítěním sebe sama ve vztahu k ženám jsme odlišní. Vám by to nevadilo a nám ostatním ano.

Vaše odpověď

12 + 14 =