Má nevěra mi přijde normální

PoradnaKategorie dotazu: VztahyMá nevěra mi přijde normální
Fanyn zeptal se před 4 roky

Abych tu jen nereagoval na dotazy, našel jsem zajímavý námět k přemýšlení a diskusi… Nejde mi o radu, protože to není můj problém, jen o názory. Již jsme tu řešili úlety, nevěry, tlaky partnera na ženu aby to dělala s jiným, na partnerky-kurvy či partnerky nymfomanky, ale toto tak nějak vybočuje z těch škatulek. Jde zpověď jedné ženy, která se jmenuje Aneta a jde jí o to jak sama řekla:   Má nevěra mi přijde normální
Ahoj všem.
Konečně jsem si připustila, že mám problém. Je mi 27 let, jsem matka jednoho dítěte a ráda bych druhé. Jsem v mnoholetém vztahu a jsem v něm spokojená. Tedy, vím, že bych pro své děti jiného tátu nechtěla. Ale.. Partner není v sexu moc akční, ale vždy mě uspokojí. Kdysi jsme se rozešli na tři měsíce, protože jsem ho podvedla a on mi to následně musel oplatit. To jen tak pro shrnutí situace.
Můj problém je, že jsem schopná ho podvést bez mrknutí oka. A nemám ani výčitky svědomí. Vím, že je to špatně (v naší monogamní kultuře), ale prostě já si nemůžu pomoct. Když se mi někde líbí muž a zjistím, že má zájem, můj muž mi prostě z hlavy „vypadne“.. Přestala jsem kvůli tomu i pít jakýkoli alkohol jinde než doma, protože i lehce napitá ztrácím i ten zbytek rozumu a podvedu. Nejde o to, že bych to dělala schválně, úmyslně, prostě mozek vypne a stane se. A v posledních dvou letech už mi to ani nepřišlo špatné, no co, prostě si občas někde užiju. Ale samozřejmě kdybych zjistila, že mě podvádí chlap (a že to vědět opravdu nechci) byl by velký rachot.
Zažila jste některá něco podobného a kdo vám pomohl? Sexuolog, psycholog nebo manželská poradna? Rozhodla jsem se, že to musím začít řešit, ale nevím kde a jak.
Mám to tak nastavené od mládí. Nejde o sex jako takový, jde o tu hru před tím, lovení, flirtování, elektrika, vášeň… Mě by vlastně ani tak šíleně nevadilo, kdybych zjistila, že si někde užil. Spíš mám strach, že kdybych mu řekla ano, můžeš, že to nezvládne a už se mi odněkud  nevrátí 
A proč s ním jsem, když mám potřebu podvádět? Asi proto, že je mi s ním dobře a že ho miluju. Pro mě jsou prostě sex a láska dvě naprosto odlišné věci.
A ano, se sebevědomím to má asi hodně co dělat. Všichni mě znají jako sebevědomou extrovertku, co nemá žádný problém a srší humorem. Ale většina z toho je dost předstíraná…
Je pravda, ze jsem nikdy neměla strach, že by mě manžel opustil.. ale zas když je u nás vše fajn a zalité sluncem, vydržím nikde nevyvádět třeba rok.. a pak se to náhle otočí… 
Kdo rozklíčuje, kde to vzniká? Moje kamarádka se vyspala kde s kým. Stačilo pár piv a ztratila poslední zábrany. Já taková ale nejsem. Já tomu propadnu i bez alkoholu.
Aneta
 
Pár reakcí:
– Jak píšeš – ta touha po vzrušení, to, že ti proudí krev v žilách, ta touha je přítomná pořád, ale pokud jsem doma spokojená, umím ji ovládat. Když spokojená nejsem, neovládám to.
– Byla jsem také taková. Svého chlapa jsem podvedla hodněkrát a nikdy jsem neměla jakékoliv výčitky svědomí. Po čase jsem s tím úplně přestala, i když zájem ze strany mužů by byl.
Jenže jsem po čase zjistila, že ti chlapi se mi sice dvoří, mají krásné řeči, ale po samotném sexu o tebe už neprojeví zájem. Asi jsem měla špatné milence. 
Vadilo mi, že mě mají jen na ten sex, ale aby se třeba zeptali, jak se mám, co mě trápí tak to ne.
Takže teď jsem věrná a žádného milence bych už nechtěla. Začala jsem si vážit úplně jiných věcí a hlavně lidí, kteří mě mají opravdu rádi. Anonym P.
–  Já je měla taky jen na sex, jako Aneta Vyhověli jste si navzájem a tak to má být. Na to ostatní jsem měla doma chlapa.
Co vy na to?
 

57 Odpovědi
fest odpověděl před 4 roky

A na co je vlastně otázka? Nač by měl být vyjádřen názor?
Přijde mi to jako běžně známá situace, kdy to takhle má chlap a odpovědí na dotaz, proč podvádí je – „však jde jen o sex, tak z toho nedělejte vědu, city do toho netahám“. V tomto případě to mnoha lidem přijde zcela normální a ospravedlnitelné.
V obou případech lze, i přes ujišťování o skutečných a hlubokých citech k partnerovi, u těchto lidí, ať mužů či žen, pozorovat jistou emocionální plochost, která je většinou spojená s nějakým dalším psychologickým problémem.
 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: naprosrá většina žen je nevěrná, protože:
1 – manžel je blbec (opilec, gambler, násilník)
2 – je děvkař a žena se mu tím mstí
3 – prostě je ignorant, spokojený fotr-papučář, co mu stačí pivo, jídlo a telka
4 – Špatný sex, takže žena třeba po mateřské najde spřízněnou duši
5 – nymvomanka
6 – kurvisko
Jenže zde se to tak nějak vymyká, protože ona píše, jak ho miluje, jak je spokojená a paradoxně přiznává, že sama by udělala bugr, kdyby zjistila, že on je nevěrný, ale né ani tak kvůli tomu sexu, ale spíše z obav o dobré bydlo. Navíc ta žena nemá výčitky, myslí živočišně, cit k manželovi je ten tam. To není vůbec obvyklé. Myslíš tedy, že ta emocionální plochost je spojena s psychickým problémem. No, ale třeba psychopaté jsou také emocionálně ploší, ovšem ti si své činy umějí dlouho dopředu promyslet do posledního detailu, ale zde jde u té ženy o blesková spontánní vzplanutí… Je to snad takový opak toho, jak Zdeňkovi bylo emočně fuk, že je mu žena nevěrná? 
V jedné reakci jedna žena napsala, že k nevěře se prý uchylují zpravidla emocionálně nevyrovnaní lidé.

Oem odpověděl před 4 roky

Prostě má zvířecí pudy. Aktuálně ukojená kunda je víc, než nějaké výčitky. Navíc když se to ten chlap nedozví, tak kde je problém? Vlastně se vůbec nic nestalo, pokud si to ona srovná se svým svědomím. Hele, jednou budeme všichni staří a umřeme. Budeme litovat jen toho, co jsme neudělali. Jestli jí ten sex dělá dobře, je to stejné, jako bych si vyčítal, že jsem si koupil jízdu ve Ferrari. Mohly za to mít děcka novou aktovku, takže ona, pokud si vezme kondom a neohrozí je zdravotně, je vlastně lepší partnerka, než chlap, co si koupí jízdu ve Ferrari, aby zase cítil, že žije a buší mu srdce, protože neokrádá rodinu 🙂 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem:  OK, jenže tak jako nehoda není náhoda, ani ona nemůže vědět, kdo ji s někým uvidí, která kolegyně či kamarádka bude ze žárlivostí zpívat, protože bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…, však znáš to. Jednou to může rupnout, chlap vypění a stane se z ní rozvedená a bez toho dobrého bydla, pak si bude sypat popel na hlavu…Právě ten pocit neodhalitelnosti a vlastní chytrosti se může vymstít. Nikdy neříkej nikdy.
Víš co bych takové přál? Aby kdyby se třeba něco stalo s manželem a došlo k dědickému vypořádaní, aby u notáře potkala další třeba 4 jiné ženské s nebožtíkovými nemanželskými dětmi.

Oem odpověděl před 4 roky

Proč bys jí to přál, když ona si evidentně bere gumu a dává si pozor, aby neotěhotněla? Tak pokud je nevěrný i manžel, měl by to dělat stejně.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem: Co máš pořád s tím kondomem? Ona nikde nepíše, že šuká s kondomem. Naopak na začátku se zmínila, že by chtěla ještě druhé dítě. Navíc šukání s kondomem, to je jako cucat nerozbalený bonbón v celofánu.

fest odpověděl před 4 roky

Já stále nechápu, k čemu se máme vyjádřit. 
Zda chceš vědět, jestli to považujeme za normální nebo ne?
Zda chceš znát náš názor, odkud něco takového vzniká?
Nebo máme říct, jaký to podle nás bude mít vliv na tu jejich rodinu.
Případně zde máme napsat řešení, které předáš dál?
Hodil jsi sem příběh a zeptal se „Co vy na to?“
Asi by se hodilo říct -„No nic no, je to jejich boj, ať si to pořeší oni, co my s tím“

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: Názor v tvém bodu 2, 3 a 4 (ovšem dál to dávat nebudu) mne zajímá. Mě jde jen o názor, né o řešení. Já s pisatelkou v kontaktu nejsem, ostatně je to někdy z roku 2014. Já jen, že naprostá většina žen je nevěrná proto, že má doma blba, ignoranta či impotenta, nebo že se třeba v práci zaláskuje nebo z toho má u šéfa výhody, popř. to berou jako ozvláštnění nudného stereotypního života o adrenalin z té konspirace. ale toto je podle mne spíše erotická rozežranost, volání chtíče. Ano, teď to manžel neví, ale jak jsem napsal, dozvědět se to může, tak by mne zajímalo proč to dělá? Navíc toto není nymfomanka. ta by to chtěla dělat denně, ale tahle dá třeba delší dobu pár měsíců pokoj a pak bum. S takovýmto typem promiskuitní ženy jsem se nikdy nesetkal.
A pak, dal jsem to sem i proto, aby tu řeč nestála, jinak tu chcípne pes.

fest odpověděl před 4 roky

Sama to vlastně píše. A také co jsem už psal já. Vychází to nejspíše z dětství a rodiny, kdy se té ženě nedostávalo dostatku citu a také podpory ze strany rodičů, možná školy a okolí. Výsledkem jsou problémy v emocionální oblasti a nízké sebevědomí, které si ta žena snaží zvýšit tím, že si potřebuje připadat žádaná. Jde o to, že muži o ni projeví zájem a jí to dělá dobře. Manžel to možná dělá méně, nebo ji to prostě jen od něj nestačí. Tam nejde o sex, sama říká, že ji manžel většinou uspokojí. Ona si stále potřebuje dokazovat, že je o ní zájem. A když je, tak ale u toho neskončí, protože zde nastává ten okamžik, kdy se projeví její emocionální nedostatečnost, ke které nebyla vychována. Klidně připustí i sex, ví, že ji to udělá dobře a nemá výčitky, protože její mozek není naučen je mít. Omluví si to tím, že si řekne, že to je jen sex a manžela miluje. Jenže ona nemiluje, je to její představa o lásce, kdy s manželem je jí jinak dobře a má u něj silné zázemí. 
Problémem je, že to co dělá může narušit její vztah, pokud se to provalí (ač to není jisté, předchozí nevěru vyřešil manžel svou nevěrou, takže tam je to dosti narušené z obou stran), ale hlavně ona sama není přesvědčena, že to co dělá je v pořádku a místo toho, aby ji to upravilo to sebevědomí, které ji chybí, tak si vlastně v tomto směru ještě vše zhorší. A z toho plyne, že to bude dělat zase a zase a bude doufat, že to něco spraví, ale ono to nic nevyřeší.
A řešení. Možná by pomohla psychoterapie, snad některý typ regresní terapie, ale to už by bylo třeba znát pisatelku, aby se určila správná cesta. Sexuolog by byl zbytečný, se sexem to nemá nic společného, je to psychická záležitost. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Díky, za názor. Já si také myslím, že nevěra vztah nevyřeší, jen spíše prohloubí. Jasně, to není o sexu, ale o psychice. Ten sex je u ní asi jako když chlap řeší problémy alkoholem. takový chvilkový útěk z reality.

Martin odpověděl před 4 roky

No tak som si prečítal, čo vy k tomu napíšete a mám k vašim názorom jednu zásadnú pripomienku. Podľa môjho názoru beriete sex ako niečo mimo normálneho každodenného života, ako nejakú nadstavbu, alebo bonus. A to sa mne osobne zdá ako celkom chybný prístup k veci, ktorého výsledkom sú nesprávne závery. Ja napríklad úplne presne rozumiem, o čom tá žena písala a nevidím v tom nijakú patológiu. Sex je proste normálna vec a robím ho s tým, s kým mi vyhovuje. Šmytec.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Martine: To jí nikdo nebere, ale pak se neměla vdávat a mohla si sama honit chlapy. Takhle vypadá jen jako vychcaná rajda. Snad přece nejsme zvířata, třeba opice, které šukají kdy chtějí, s kým chtějí a kde se zrovna nacházejí Podle mého osobního názoru je sex tou šlehačkou na dortu. Tím dortem myslím vztah a je jedno jestli manželství či na psí knížku. Muž šukající bez vztahu je jen příprcník a žena bez vztahu příprcnice. To nejsou ani milenci. Zde má třeba Hunter pravdu, když přirovnal takovou ženu k háravé čubě, která buď páníčkovi uteče, utrhne se ze řetězu, podhrabe ze zahrady, jen aby ji nějaký vořech obskočil. Takže říká-li se o rozumu v koulích u chlapa, tak i u podobných žen platí, že když je mozek v kundě, je rozum v prdeli…  Bereš-li však, že tak je to přirozené, přírodní a nemá se tomu bránit, pak ovšem pryč i s antikoncepcí, ta je také proti přírodě a přirozenosti. Šmytec.

Martin odpověděl před 4 roky

Fanyn, v jednej veci sa mýliš a to je tvoja domnienka, že som, takpovediac, „za prírodu“. Nie som – nie a priori. Človek žije len len raz a mal by to vychutnávať (prirodzene, ak sám chce) – to je môj prístup, vybrať si to nejlepšie zo všetkého. Druhou stranou tejto mince je, a to už budem tvrdiť radiálne – mal by to robiť každý – že sa treba vyhýbať vnútorným pnutiam. Ak u teba to bazírovanie na monogamii nie je len kultúrny, náboženský či iný ideologický nános, ži podľa toho. Budem ti fandiť, ak je to to, čo chceš. Ale už, prosím, akceptuj, že zďaleka nie všetci to majú rovnako, ako ty. Isto – keď si spomínaná žena nájde chlapa, ktorému to vadí, nie je to férové jednanie. Ak má takého, ktorému to nevadí, zdá sa mi to v poriadku. A áno – pijem kedy chcem a s kým chcem, športujem s kým chcem a kedy chcem, do lesa chodím s kým ja chcem a kedy ja chcem. A, pochopiteľne, šukám s kým chcem a kedy chcem. Lenže takým spôsobom, aby som tým nikomu druhému neškodil. Napríklad, moja žena neznáša jednu moju kamarátku (s ktorou som, mimochodom, nikdy nič viac nemal). Preto sa s ňou stretávam minimálne a tak, aby o tom žena nevedela. Postav sa k tomu pragmaticky a povedz mi – kde v tom, čo píšem, vidíš morálny zádrhel?

Fanyn odpověděl před 4 roky

Martine: Nejdříve ke mě… Nejsem věřící v boha. jasně, jsem archeoastronautik, ale to není o morálce, spíše o tom, kde se lidé na zemi vzali. Bible je v tomto jen pro mne historická kniha, nic více. Ale to není předmětem debaty. Já s tebou souhlasím ve všem, ale pozor, je tu ale… „Ale pokud to partnerovi nevadí! Pokud nevadí, OK, není problém, ale zde v tom článku ona napsala, že ona mu byla kdysi  nevěrná, on jí tu nevěru recipročně oplatil. Na tři měsíce šli od sebe a pak si to vyříkali a zase to dali dohromady a začali znovu. Jenže ona mu je nevěrná bez výčitek svědomí dál a s kýmkoliv a on né že mu je to jedno, on to neví a to je velký rozdíl, takže tady jde o sprosté podvádění. Pokud by to věděl a trpěl, OK. Ale to není tento případ, takže proč s ním ona je? Aby měla materiální základnu a dobré bydýlko? V tom vidím tu sprostotu a ten morální zádrhel. Měla by se manžela zeptat, zda mu to nevadí, ale to ona neudělá a dobře ví proč. Víš, já chápu, že se lidé do někoho zakoukají zamilují či se dají zblbnout, ale nejdříve mají ukončit jeden vztah a pak se pustit do nového. Pokud to není vztah s těmi příprcníky, je to jen kundou myslící promiskuitní děvka. Taková si má narazit chlapa, který bude stejného ražení a budou spolu mít polyamorfní manželství. Pak je to OK. V opačném případě nechápu, proč se dva lidé, z nichž jeden buď neudrží zapnutý poklopec nebo druhý nohy u sebe se vůbec berou? Jestliže jeden jde do vztahu s vidinou pevného vztahu, rodiny a věrnosti jeden druhému a druhý ne, tak je to totální podraz.

Oem odpověděl před 4 roky

Fanyn : Lidé mají, lidé by měli… Měla bys tohle, měla bys tamto, neměla bys tohleto. Kdo určuje co kdo má a nemá dělat? Jen každý sám po dohodě se svým svědomím. Pokud se někdo omezuje v něčem co by chtěl a co je ochoten před svým svědomím obhájit jen proto, že někdo jiný řekl, že by to tak měl nebo neměl dělat, pak nežije život podle sebe a pro sebe, ale podle jiných a pro jiné. A protože nejsem věřící, tak bych se na to mohl víš co… 🙂 Jednám tak, jak sám uznám za vhodné a co si druzí myslí, že bych měl a neměl mi vždycky bylo u prdele. Oni moje složenky neplatí, tak ať si dirigují svůj život.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem: mluvíš o svědomí, ale ta ženská sama přiznává, že žádné nemá. To, co říkáš, že žiješ jak uznáš za vhodné, kde chceš, jak chceš a co chceš, a že si budeš dělat co chceš a na ostatní sereš, to zavání anarchií. Pak ale nechápu, proč na Poradnu chodíš, pokud to bereš tak, ať si každý dělá co chce.V 60. letech bys byl určitě přívržencem hippies.

Oem odpověděl před 4 roky

Nejsem pro anarchii. Stejně jako nejsem pro ostrakizaci ženské, která si občas zašuká jinde, když tím nikomu neškodí – a podle toho co píše to nevypadá, že by tím někomu škodila. Může to být mnohem lepší ženská, než nějaká pobožná píča, která sice nepodvádí svého manžela (protože ji nikdo nechce), ale zase třeba krade, pomlouvá a škodí lidem ze zášti, protože by šukala a nemůže.

Martin odpověděl před 4 roky

Fanyn, oukej, berem. Jej jednanie je nemorálne. Na druhej strane je vysoko morálne (z môjho pohľadu), že to pred manželom tají. Vychádzam z hypotézy, že s ním nie je pre prachy, ale z lásky. Opačný prípad, pochopiteľne, ostro odsudzujem – do už by tam bolo príliš lží a vypočítavosti aj na mňa. Ničmenej, žena s tým celým neni tak úplne v pohode, ako tvrdí – už len preto, že si vylieva dušičku na tých internetoch. Kunda ju svrbí, promiskuitná je, „děvka“ možno tiež. Ale proste ja na tom stále nevidím nič nadmieru pohoršujúce. Popravde, som rád, že som zažil obdobie slobody, kedy sa dalo žiť na tisíc spôsobov. Ľudia možno pozerali cez prsty na všelijaké neviazané jebačky, na teplošov, na divne oblečených ľudí a vôbec. Ale dalo sa žiť, keď si bol excentrik. Dnes to odoznieva a to ma zarmucuje. Som totiž zástanca maximálnej slobody jednotlivca, aká je reálne možná. Jasné, že to nemá zasahovať do slobody druhých bla bla, tie kecy poznáme, nemusím sa rozpisovať. Vieš, ja sa snažím brať veci stoicky, lebo keby som riešil každú sračku, o ktorej ma v detstve učili, že je nesprávna, musel by som asi zabiť buď seba, alebo celý svet. Takže na koniec späť k téme – fajn, tak je to kurva. Ale prečo ťa to sere? Nechaj ju. 🙂

Fanyn odpověděl před 4 roky

Martine: mě to nesere. Já se ptal jen na názory, nic více a nic méně. Já si jen o takové mohu myslet svoje, ale nic víc. Víš, jsi asi také starší ročník jako já a řeknu ti, že kolem sebe jsem viděl mezi kamarády i známými a ve svém okolí tolik všelijakých nevěr, lží a podvádění, že se nediv, že jsem skeptik a jsem jaký jsem.
Oem: Moje žena není bigotně pobožná, ale věřící je. Ošklivá není a zájem o ni byl a značný. Kdekoliv pracovala se kolem ní motali mrduchtiví ometáci. Nikdy nekradla, to za totáče spíš v práci občas něco já. A na pomluvy a drbárnu ona absolutně není. Jak jí říkám, ona je asi z Marsu.
Ona třeba ví, že píši povídky či chodím sem, ale ji to nezajímá, ani jednu mou povídku nečetla. Říká mi, piš si co chceš, když tě to baví, lepší než kdybys chodil do hospody a vracel se nachmelený. Takže si to vínko raději dám doma, protože pivo já stejně nepiju.

fest odpověděl před 4 roky

Martin, Oem: Myslím, že Fanyn tady nechtěl nic řešit a ani nikomu mluvit do života. Prostě se někde dočetl příběh této ženy a zaujal ho, protože zcela nekoresponduje s jeho viděním světa. A proto se zeptal ostatních, jak to vidí oni. Jsem cuckold a nevěra mé ženy mi dělá dobře, přesto jsem se mu pokusil nastínit, jak to je. Co se v té ženě děje a proč. Nemusí s tím ani on, ani vy souhlasit, ale řeči o tom, jak vy jste pro to, aby si každý dělal co chtěl a jak máte volnou morálku jsou v tomto případě dosti irelevantní. 
A Martin píše, jak rozumí tomu, co ta žena chtěla napsat, ale přitom vůbec nepochopil, že ona sice nemá výčitky svědomí, ale samotnou ji to trápí a hledá pomoc. Pravděpodobně je to kvůli společnosti a ne kvůli partnerovi kterého nemiluje, jak už jsem psal dříve, ale tak jako tak si s tím neví rady. 
A pokud jde o vnímání nevěry, tak ano, Fanyn je hodně radikální v těchto otázkách, na druhé straně má pravdu v tom, že okamžikem vstupu do manželství a okamžikem, kdy oba přijmou za své určitá pravidla, tak by tato pravidla také měli dodržovat. A pokud je dodržovat nechtějí, tak by do manželství za těchto okolností vstupovat neměli. 
Jenomže naše společnost je až příliš zvyklá jednat podle hesla „pravidla jsou proto, aby se porušovala“ a ten kdo se jimi řídí je vlastně za blbce.  

Fanyn odpověděl před 4 roky

Fest: Souhlas. Jen dodám, že právě proto, že se pravidla nedodržují a všichni na všechno serou, svět je jaký je, tj. jeden velký bordel.

Oem odpověděl před 4 roky

Je otázka, komu ty pravidla vyhovují, kdo a proč je nastavil, že áno. Pravidla pro manželství si vymyslela církev a pokud ten pár pobožný není, tak si přece mohou zvolit vlastní pravidla. Dle tvé logiky, feste, by se nemohly brát dvojice tvoříci kanda pár, protože přece základem manželství je věrnost a tu se oba hned chystají porušovat. Takže jdou do manželství s tím, že si pořed rodinou slíbí věrnost a záhy ji manželka s milencem poruší. Divné, že?
Druhý úhel pohledu – manžele si slibují věrnost. Jakou? Mohu tvrdit, že věrná manželovi je, protože se k němu denně vrací a žije po jeho boku. Neslíbila mu sexuální věrnost, ale věrnost. Klička v zákoně? 😀 
Fanyn : najdeš jedno období v historii, kdy svět nebyl jeden velký bordel? Řekl bych, že svět je momentálně nejstabilnější a nejklidnější v historii.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem:  Nerad to říkám, ale mnohem menší bordel je v totalitách. Víš proč? Demokracie je jeden z nejhorších systémů v tom, že ti v parlamentu se nedokáží dohodnout. Kdo tu vymáhá právo a po kom? Navíc kdo má prachy je ve výhodě, takže ať žije spravedlnost, ať žije demokracie.  Kdysi na demokracii skončilo Polsko, když v roce 1795 je ohrožovalo Rusko, no a než se pánové v Sejmu dohodli, zda vyhlásit válku, stalo se z Polska Varšavské knížectví jako součást Ruského impéria. Teď je pandemie a ti nahoře nejsou schopni se na něčem dohodnout. Každý vědec říká něco jiného. A od demokracie je už krůček k anarchii. Ale zase anarchie má své výhody… Není policie, mohu si dělat co chci, takže chodí mi někdo za ženou? Fajn, zabiju je oba a kdo mě potrestá? Říká se, že svoboda každého končí tam, kde by to mohlo škodit jinému. Chodit jinému za ženou, či žena za jiným je co??? Takže ano. Ale pozor, nepleť do toho kandaulismus. Když to manžel chce a žena je svolná, je to jejich věc. proti tomu přece nic nenamítám. 
V Ománu byl od roku 1970 do letošního jara než zemřel sultán, který byl autoritativní samovládce. Parlament (u nás jen žvanírna) tam je jen poradním sborem jmenovaným sultánem, politické strany neexistují. Proč? Jsou zbytečné. Země vzkvétá, je tam bezpečno a ten sultán byl svým lidem milován. Tam není ani al-Kaida, ani ISIS a ani žádní komunističtí povstalci.Tamní islám není navíc takový tvrdý jako v sousední Saúdské Arábii, ale je tam řád a právo. Zkus tam chodit někomu za ženou.
 

Oem odpověděl před 4 roky

To už trochu blázníš, ne? Jen proto že svoboda jiného začíná tam, kde končí tvoje, neznamená to, že ho máš právo zastřelit třeba proto, že ti nedal přednost na silnici.
A stav světa, nebo země nemůžeš určovat podle toho, co se děje v parlamentu. Postřehl jsem, že jsi důchodce. Zajímalo by mě, v čem zrovna ty se máš hůře, než třeba tví rodiče. Obchody plné zboží, důchod umožňující důstojně žít, možnost cestovat, užívat si života ve welness. Zdravotní péče zdarma, na špičkové úrovni. A pořád budou na něco nadávat 🙂

Oem odpověděl před 4 roky

Postřehl jsem, že nejvíce si lidé ničí život čtením zpráv. Vidím to u starších lidí kolem sebe. Ti, kteří se věnují svým zálibám, mají pozitivní, šťastné a naplněné stáří. Ti, kteří řeší politiku celého světa a rozčilují se nad výrokem každého vola, který má přístup do televize, tak jsou nešťastní a šíří kolem sebe zlo na všechny strany. Dnes se lidé, převažně ti starší nemají vůbec zle. Jenom se nesmí nechat vytáčet hovadinama a neokrádat se o to hezké, co mohou zažívat, dokud jim zdraví slouží.
 

fest odpověděl před 4 roky

Oem: To s těmi důchodci a jejich důstojném životě myslíš opravdu vážně? Možná by neškodilo zajet se podívat do ciziny, co je to důstojné stáří. 
A s tím manželstvím. Nikde jsem neřekl, že je třeba dodržovat nějaká pravidla daná církví. Mluvím o pravidlech, na kterých se ti dva při vstupu do manželství dohodnou. Klidně si mohou říci, ano vezmeme se, ale nějaká věrnost pro nás není důležitá. A je to čistě jejich věc. Mimochodem, já ženatý jsem a nepamatuji se, že bych se k věrnosti někde zavazoval. Ale pokud si s manželkou řekneme, že si budeme věrní a je to pro nás důležité, tak je prostě sviňárna si pak dělat co chci, být nevěrný a obhajovat si to před sebou, že je to v pořádku.  

Oem odpověděl před 4 roky

Ano, myslím to opravdu vážně. Pokud důchodce není idiot a žijí třeba dva, ve svém bytě, mají více peněz, než tříčlenná mladá rodina.
 
Samozřejmě náklady mají také mnohem nižší, protože nemusí platit hypotéku, mají nižší nároky na ošacení (nemusí už dělat na nikoho dojem značkami), atd. Nemusí do práce, mohou si ve volném čase i přivydělat a když je dobré počasí, mohou cestovat. Dnes je spotřební zboží za zlomek ceny co kdysi. Kvalitní, ojeté auto za pár korun, elektrokolo za jeden důchod, elektrokoloběžky, zájedy last minute za hubičku, atd. K tomu spousta slev, ať už na služby, vstupné, nebo i dopravu jen na základě věku. Prostě důchodci, pokud jim slouží zdraví, si mohou na rozdíl třeba od mých prarodičů, kteří měli hovno, jenom bídu, život opravdu užívat a nemusí sedět jen na novinkách, nebo stát ve frontě v kauflandu a nasírat se.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Ano, feste máš pravdu. Na svatbě se říká že být jeden druhému věrný v dobrém i zlém. Ano, o věrnosti v sexu není řeč, ale jak říkáš, pokud si to ti dva slíbí, mělo by je to zavazovat.
Oem: Mám kliku, že je mi „jen“ 63 a že jsem zdravý, až na vyšší tlak. Jenže se 17 tisíci důchodu si moc vyskakovat nemohu. Jasně, nejsem o hladu, ale třeba auto už jsem si nové nepořizoval, chatu jsem musel prodat a platit z ní svou matku v domově pro seniory s demencí, kde jí seberou celý důchod 14 tisíc, dostanou 13 400 na péči od sociálky a já ještě doplácím. Na nějakou dovolenou, o té si mohu nechat zdát.
Takže žiju, sleduji cvrkot ve městě a ve světě, čumím na fotbal, na Paroháče a pár dalších webů, bavím se psaním povídek či historií a  říkám si, zatím je to dobré, může být hůře. Podobně v mém okolí žije více důchodců. Samozřejmě, pokud jsou takoví rozdavační, že nacpou peníze do dětí a vnoučat, pak ať nebrečí, že sami mají hovno. Mluvíš o zdravotnictví? Za totáče bylo také zadara a léky za korunu,
Babička byla kardiak a byla snad 5x na tzv. křížek v Konstantinových Lázních na 3 týdny. Dnes lázně? Blázníš? Kdo si je může dovolit?
Navíc doktoři dnes neuzdravují, ale léčí a pak udržují, protože každá návštěva jsou pro ně body. A co pomůcky pro školní děti? Já když chodil do školy, tak jsem dostal 90% všech věcí, a dnes??? Na školy v přírodě se za mě jezdilo na měsíc a na letní tábory za pár šupů na 3 týdny. Dnes? Za všechno se platí, za úplně všechno. A co nájemné? Kdysi se z 3+1 platilo nájemné 360,- i s inkasem. Já mám 3+1 v osobním vlastnictví a stejně do toho fondu a inkasa platím 8 tisíc a to jsem na tom ještě dobře. Jasně, matka se musela kdysi na chatu vystěhovat, protože před 10 lety jí byt 2+1 v Praze 10 zvedli na 12 tisíc. Nikdo ale nikoho nenutí mermomocí bydlet v Praze. Proto já bydlím už léta letoucí mimo ni.
On to ani nyní není zase takový med, jak si myslíš. Když naši noví mocipáni všechno rozprodali zahraničním firmám… Nikdy jsem nebyl v KSČ a ani ve svazu mládeže. Vzhlížel jsem k Americe, ale dnes? Ameriku nemohu ani cítit a to jsem tam měl strýce, otcova bratra, který byl profesorem matematiky na universitě v Princetownu. I on, přesto, že v USA žil od roku 1955 se přiznal, že si tam nikdy nezvykl. Ne, nejsem rusofil, jen si nyní s odstupem let říkám, do jakých sraček (EU a NATO) jsme se to dostali. Když si představím, že tento stát měl 220 tisícovou armádu, 10% HDP šlo na MNO, neměli jsme dluhy a jiné stát nám dlužili, tak kam jsme to dotáhli do dneška? A že byly zašpérované hranice? Alespoň sem nelezli migranti a všelijací šmejdi, nerozkrádaly se památky. Jednu věc komouši dělali blbě. Kdo chce pryč za čáru, ať si jde. Zaplať školy a pápá. Násilím držet lidi tady byla pitomost.

A Oem: Já neřekl zastřelit za nedání přednosti v jízdě, ale za chození mi za manželkou a to je rozdíl.

Oem odpověděl před 4 roky

Se 17 tisíci důchodu nevyjdeš a nemůžeš si dovolit dovolenou, ani auto? To si děláš legraci, viď? :-)))) Manželka důchod nemá? To máte takových 30 tisíc měsíčně, minimálně. Kolik platíš za byt? 5 tisíc? Jídlo? My jako mladá rodina projíme tak 8 tisíc, včetně drogerie, atd. Čili i kdyby to dělalo 15 tisíc měsíčně, tak vám zůstane 15 bokem. To máš každý rok nové auto + dovolenou lastminute s allinclusive někde u moře. A ještě ti zůstane na nový mobil pro oba a jednou za pár let novou TV přes celou zeď. Ukaž mi, komu se o tom zdálo před 30 lety.

Oem odpověděl před 4 roky

Fanyne, řekni mi, jak to, že mocipáni něco prodali ovlivňuje tebe, jako důchodce? Jak to zhoršilo tvou kvalitu života? Maximálně tím, že si o tom čteš a nasíráš se. Stejně ve vztahu k důchodcům řeší jenom to, kolik Vám přidají 🙂 Kdyby ses místo toho zajímal o to, jaké máš možnosti naložit se svým životem, užít si to, co tě baví, možná bys zjistil, že všechno není tak zlé. Zajít si na večeři, podívat se tam, kde jsi ještě nebyl, zajet si třeba do rakouska, vidět hezkou krajinu, hory… Zajet si na slovensko do welnessu. Užít si ty peníze a hlavně čas, který máš díky tomu, že už nemusíš každé ráno do práce. Místo toho nadáváš na bandu blbečků, která se každý den někde v parlamentu hádá. Co ti to dá? Život ti utíká mezi prsty a potom se mračíš na ženskou, která si chce užít dokud je mladá a vymýšlíš, co bys jí provedl. Proč raději nenaplánuješ nějakou radost pro svou ženu, za to, že je ti celý život věrná? Ona by nejela někam na týden, nechat se rozmazlovat, než nám zase zadrátují hranice?

Oem odpověděl před 4 roky

Platit 8 tisíc měsíčně za byt v osobním? Tomu nevěřím. Kamarád bydlí v pronájmu a platí inkaso 3 tisíce. Za elektriku + vodu. Je v tom i topení a ohřev TUV, protože má vše na elektriku. Zateplená novostavba, 2+1. Jestli někdo chce 5 tisíc za fond oprav, poslal bych ho do prdele a prověřil bych, jak se s těmi penězi nakládá.

Martin odpověděl před 4 roky

Teraz len Fanyn dýchaj a nereaguj. Nemá to význam.

Oem odpověděl před 4 roky

Proč jako? I kdyby platil nájem 8 tisíc. Dobře mu tak. Jídlo 10 tisíc. Tak to máš 18 tisíc. To s manželkou ušetří nejméně 15 tisíc měsíčně. Ukaž mi mladou rodinu s děckem, která to má? 15*12 = 180 tisíc.
Ojetá auto za 100 tisíc můžeš přehrabovat vidlemi a za 80 tisíc si můžeš zaletět každý rok i do Dubaje. Ještě nějaké pokračování story o chudácích důchodcích, co musí sedět doma a nadávat na celý svět?
Když vynechám auto a poletíme na dovču někam do Bulharska, Řecka, apod. Tak to máme takových 50 tisíc, max. Když místo čtení píčovin bude hledat lastminute, dostane se i níže. Takže zbude 130 tisíc. To je 11 tisíc měsíčně. 4 víkendy = 3 tisíce na víkend. Takže každý víkend v roce si mohou dovolit noc v luxusním hotelu s Welness, se snídaní. Když nebudou trvat na víkendech v hotelu, mohou třeba každý týden na masáž, zaplavat si, do vířivky, koupit si soukromý let letadlem, apod. Prostě aktivně žít. Jen z důchodu, bez nutnosti si někde přivydělávat.
 
Hodně důchodců si třeba koupí karavan, nebo dodávku a cestuje po světě. Ušetří tisíce za pronájmy hotelů. Mohou se podívat na místa, o kterých se jim vždy jen zdálo. Možností je nepřeberné množství. Spíš, než je všechny vyjmenovávat by bylo dobré, kdyby ti, kteří si myslí, že dnes nemohou důchodci aktivně a dobře žít, aby zmínili, co nemohou a dříve mohli?

Fanyn odpověděl před 4 roky

Martine, máš pravdu, škoda mluvit… Tento web není o životě důchodců, dovolených a nájmech, ale o nevěrách a paroháčích. Oem má svou pravdu, tak já mu ji neberu. Je očividně jedním z těch, co vzhlíží do budoucnosti jako ke šťastným zítřkům. Ale to už vzhlíželi i komunisté. A protože já ne, tak neutrácím za blbiny a dělám si pořádnou železnou zásobu. Za totáče jsem věděl, co bude zítra, za týden, za rok, ale dneska nevím nic. Je vidět, že jsi mladý, Oem, protože nějaké chytré telefony nebo televize přes celou stěnu mne neberou. V případě Blackoutu budete rádi za sčot a valchu. 
Píšeš o vysokém fondu oprav:  zateplení baráku:  3 melouny, nová střecha 380 tisíc, výměna oken na jedné straně do ulice 2 melouny, povinná výměna výtahů (2 ks – 2 melouny), další výdaje výměna stoupaček, zasklení lodžií atd. atd., ono to zadara není. Když studená voda stojí 78 korun kubík a teplá 200,-  (za totáče jsem platil za kubík 60 haléřů). Jo kamaráde. Ale já ti tu spokojenost neberu. Ten tvůj optimismus je vidět už z reakcí na některé dotazy. V článku Dovolená jsi tvrdil, že to vidím černě, že když Zdendovi přítelkyně jela do Řecka s kamarádkou, tak to nic neznamená. No a bum, sám se mi na emailu svěřil, že kamarádka prozradila, že se mu tam kurvila a hned se dvěma. Když s tím Zdenda přítelkyni konfrontoval, ta se z toho sesypala a vše přiznala. Na vedlejším vlákně jsi byl také optimista a že Petrova žena lesba  není a ejhle, ona bisexuální je a už 11 let ho podvádí se svou kamarádkou.  Ale jo, buď optimista…

Oem odpověděl před 4 roky

Takže co se týká mých příspěvků, že se mají důchodci nejlépe v historii, mi dáváš za pravdu, je to tak? Ročně ušetříte přes 150 tisíc korun. A chceš si je dávat na hromadu a vzít do hrobu. To je ale už tvoje rozhodnutí.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Milý zlatý, žena má malý důchod, byla ženou v domácnosti, ale to se dnes už nenosí. Byla jí moje babička, byla ií mamka a byla i tchýně. To že ženy dnes musí do práce je dílo komunistů z 50. let. Ženy do fabrik a na pole a vaše děti do školky, kde je indoktrinujeme po našem. I v USA byly ženy až do začátku 70. let víceméně doma. Ale aby mohla moje žena dostat alespoň těch 7 tisíc, tak jsem ta její léta nezaplaceného soc. pojištění zamázl 400 tisíci z té chaty, co jsem prodal. Ale ona to byla dobrá investice, za půl roku to bude nazpět a pak už budeme dojit jenom stát. Já ti říkal, že ač jsem nevěřící, žijeme konzervativně. Ale neboj, až přijdou moslemíni, tak tu ten konzervatismus zase zavládne. Jen více migrantů. Já se toho ale doufám nedožiju až bude muezin svolávat k motlibě 5x denně.  

Oem odpověděl před 4 roky

Za tu dobu cena té chaty vzrostla trojnásobně. Ale to je jedno. Chtěl jsem poukázat, že důchodci se dnes mají opravdu dobře. I s těmi 7 tisíci si můžete dovolit co chcete, cestovat a každé dva roky (ne tedy každý rok) si koupit nové ojeté auto. Pokud máte auto nové, tak vám 10-15 let vydrží a celou tu dobu si můžete odkládat stranou a důstojně žít. Opravdu si nemyslím, že byste měli na co nadávat. To mohou dnes mladí, že je pro ně nedostupné bydlení, drahé energie, atd. Ale zase máme jiné možnosti. Každá doba má svoje a neustále nadávání na všechno je k ničemu.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem: Klid, za tu chatu jsem před 6 lety dostal více jak melouna. Však jsem psal, že ještě mojí máti doplácím za domov seniorů se zvl. režimem. Kamaráde, za nás bylo bydlení dostupné jen tak, že se rodiče odvalili na chalupu, pokud ji měli někde v dosahu 20 km a mladým nechali byt nebo jít na nábor. Tam ses upsal na 10 let a do roka jsi dostal družstevní byt 3+1 v novostavbě (paneláku). Jinak pokud nebyla tlačenka a úplatky jsi se zapsal do pořadníku a čekal jsi třeba 15 let. Tehdy se byty nedaly koupit, vše bylo státní. Ale máš pravdu, dneska stát pro mladé nic nedělá. Kdyby třeba postavili sídliště s tzv. startovacími byty, tzn, na max. 5 let za rozumné nájemné a aby si do té doby buď vzali hypošku a koupili byt svůj nebo se odvalili jinam do většího. Jenže tohle nikde nedělají. Víš na co nadávám? Na kvalitu potravin. Dnes máš sice třeba 10 druhů od jednoho druhu , ale vesměs to jsou sračky se samými éčky, syřidly a barvivy. My, v potravinářství vždy soběstační teď musíme dovážet kde co. Byli jsme bramborářská země, cukr se odtud vyvážel, soběstační s masem, vajíčky, mléko se vyváželo. Jo jasně, pomeranče byly jen ty kubánské a na mandarinky a banány se čekaly fronty. Ale já banány ani mandarinky nikdy moc nemusel, já raději ředkvičky, kedlubny, mrkev, jablka, hrušky, švestky, papriky a salát či okurky. Dnes tu máme rajčata z Holandska, které jsou vyhnané bůhví čím a mají vodovou chuť. Který sabotér a kolaborant se zahraničními korporacemi toto způsobil? Starého Klause s Ježkem by měli pověsit za koule do průvanu.
Já vám mladým dnešní žití vůbec nezávidím. Energie drahé jsou a ještě budou, až nám zašmiknou uhelné elektrárny. Tady neměly stát jen 2, ale 4 jaderné elektrárny. Rakušáci drškují, ale naší elektřinu si vesele od nás berou.
Já jen nenadávám, jsem přece také volič, tak volím… Jenže jak řekl Stalin: Voliči nejsou tak důležití jako ten, kdo ty hlasy počítá! Třeba podle mě by lidé trvale žijící v zahraničí neměli mít právo volit. Oni tu nežijí. Vysokoškoláci, kteří studují zadara z daní pracujících a podnikajících lidí by pak pokud chtějí odfrčet na západ měli tu VŠ zaplatit. Takhle zadara vystudují, odvalí se do Německa, Anglie, Irska, USA a daně neplatí tady, ale tam. Nad tím by se měl někdo zamyslet. Proto je nedostatek třeba lékařů… Ale co, za komunistů by mě za takové řeči zavřeli, teď mě nezavřou, mohu si kecat co chci, ale stejně mi je to hovno platné v téhle EU provincii.

fest odpověděl před 4 roky

Oem: Kdybys mluvil o mladých, tak s tebou budu souhlasit. Možnosti obrovské, cestování kamkoliv, studia zadara a může na ně každý, i když na to zjevně nemá, protože školy jsou financovány za počet hlav a ne to co dělají, při nástupu do práce větší výplata, než spousta těch co dělají 20-30 let, vše podbízivé nemladší generaci, protože sice ti náctiletí ještě nevydělávají, ale stejně díky rozmazování rodičů jsou nejsilnější kupní síla. 
Ale důchodci? Nevím, jaké máš kolem sebe ty a odkud jsi, ale znám mnoho důchodců, kteří celý život makali a mají dnes 10-12 tisíc. A není to tak, že dají do kupy dva důchody, protože žijí sami. A ujišťuju tě, že s 10-12 tisíci měsíčně, pokud jen zaplatíš jídlo a bydlení, tak neušetříš vůbec nic, i když můžeš jezdit zadarmo. Také ti staří mají mnohem více zdravotních problémů a ono zdaleka ne veškerá „léčba“ je zdarma. Plus doplatky na léky atd. Takže nějaké dovolené a karavany, to je trochu úlet. Jo, viděl jsem takové důchodce – z Japonska, Německa a dalších vyspělejších zemí. Ale v Česku? Možná možné, ale rozhodně ne běžné.
No, tolik k tomu vedlejšímu tématu. Ale už si nezareagoval Oeme na vyjádření k nevěře, které je předmětem tohoto vlákna. Docela  by mě zajímalo, zda s tím souhlasíš, když se nevyjadřuješ. 

fest odpověděl před 4 roky

Oem: Kdybys mluvil o mladých, tak s tebou budu souhlasit. Možnosti obrovské, cestování kamkoliv, studia zadara a může na ně každý, i když na to zjevně nemá, protože školy jsou financovány za počet hlav a ne to co dělají, při nástupu do práce větší výplata, než spousta těch co dělají 20-30 let, vše podbízivé nemladší generaci, protože sice ti náctiletí ještě nevydělávají, ale stejně díky rozmazování rodičů jsou nejsilnější kupní síla. 
Ale důchodci? Nevím, jaké máš kolem sebe ty a odkud jsi, ale znám mnoho důchodců, kteří celý život makali a mají dnes 10-12 tisíc. A není to tak, že dají do kupy dva důchody, protože žijí sami. A ujišťuju tě, že s 10-12 tisíci měsíčně, pokud jen zaplatíš jídlo a bydlení, tak neušetříš vůbec nic, i když můžeš jezdit zadarmo. Také ti staří mají mnohem více zdravotních problémů a ono zdaleka ne veškerá „léčba“ je zdarma. Plus doplatky na léky atd. Takže nějaké dovolené a karavany, to je trochu úlet. Jo, viděl jsem takové důchodce – z Japonska, Německa a dalších vyspělejších zemí. Ale v Česku? Možná možné, ale rozhodně ne běžné.
No, tolik k tomu vedlejšímu tématu. Ale už si nezareagoval Oeme na vyjádření k nevěře, které je předmětem tohoto vlákna. Docela  by mě zajímalo, zda s tím souhlasíš, když se nevyjadřuješ. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: díky… A s tím přijímáním do práce a platy máš svatou pravdu. Já pracoval 47 let jako elektrikář. Několik let jsem s kolegy žádal o přidání, nezájem. Pak přijali mladého kluka, protože jsem avizoval, že půjdu do důchodu a jako prduch už pokračovat nebudu. Mladý kluk 18 a půl roku, čerstvě po vyučení. Zájem 0, znalosti 0 a nástupní plat dostal o 10 korun na hodinu vyšší než-li já s letitou praxí a tak jsem se zdravě nasral nad tím, jak si váží zaměstnanců a šel jsem do důchodu o rok dříve. Když si vezmu, že můj důchod není zase o tolik menší než-li byl plat, jsem rád, že jsem to udělal.

Oem odpověděl před 4 roky

Protože skoro důchodce těžko půjde třeba podnikat. Ale dnes mají řemesla zlatý důl a mladí radši podnikají. Tak jim musí pořádně zaplatit. To je zákon nabídky a poptávky. Kdybys nežádal ale oznámil že odcházíš na místo s příslibem vyššího platu, třeba by přidali.
A propos, neměl ten kluk nějakou lepší kvalifikaci? Třeba nějaké systémy s počítači? Dnes už se staří elektrikáři moc nechytají. Máme v práci nějaké speciální rozvaděče a vím že tam vždy chodí takový mladý kluk a starší pán co ho kdysi volali tak to nedokázal opravit.
 
Jsou obory kde se ta praxe vždycky nemusí uplatnit, kde je spíš tlak na ty novinky.

Oem odpověděl před 4 roky

Namátkou třeba opravář černobílých televizorů svou celoživotní praxi asi taky neuplatní 😀

Oem odpověděl před 4 roky

Feste, svůj názor na téma jsem napsal hned ve třetím příspěvku.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem: Kluk po vyučení nemůže jít podnikat jako elektrikář. Na to musí mít minimálně 5 let praxe, vedle výučního listu mít §50 odst.8, tj. řemeslník-dodavatel a dnes, jak mi řekl jeden mladý bývalý kolega, dnes elektrikář živnostník musí mít i státní zkoušku (to je rok stará novinka). Navíc dotyčný musí mít o obor zájem. Pokud umí hovno, jde do kopru.Zákazníci se na živnostníka ptají a řeknou si jak dělá a za kolik.
Televize dnes nikdo neopravuje, tam se vyměňují celé bloky či čipy (ale jen v záruce) nebo se to vyhodí a koupí nová. Opravář ti řekne, že by oprava byl drahá a nevyplatí se. Navíc, dnes je všechno spotřební zboží. Automatka jako Tatramat ti nevydrží 25 let, . Zanussi mi vydržela 11, Elektrolux 6 a teď máme Whirpool, tak jsem zvědav. Trvanlivost není žádoucí, proto do nich dávají tzv. kurvítka. Dnes je žádoucí vyrábět, vyrábět a prodávat. Když ti vzadu na ledničce dají měděné trubičky dohromady s hliníkovými, za jak dlouho ti asi uteče chladící medium? To že měď a hliník spolu korozivně reagují ví i školák. 

Oem odpověděl před 4 roky

Potom platí, co jsem psal, že nabídka a poptávka. Elektrikář rok před důchodem je pro firmu vlastně bezcenný, oni potřebují někoho, kdo jim tam vydrží třeba 10 let. A to jim lépe splní ten mladý kluk po škole. Nevím čím jste se zabývali, ale třeba ve stavebnictví se to dělá tak, že dají mladého vola se starším a on se postupně učí a starší ho kontroluje, aby něco úplně neposral. Ale protože je dnes málo řemesel (všichni dělají v kanceláři na počítači, nebo sepisují smlouvy), tak je problém sehnat elektrikáře. Tak logicky firma musí připlatit, aby vůbec někoho měla. Pořád to píšou v novinách, jak je dnes problém sehnat řemeslníka, zedníka, zámečníka, elektrikáře… No jo, to je výsledek toho vymývání mozků, že řemeslník je nějaký póvl, něco méně. Dnes se řemeslníci ve špinavých montérkách smějou do xichtu inženýrům na pracáku.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem, ty znáš dnešní mladé, že někde vydrží deset let? Navíc tento, co jsem slyšel, tam asi nevydrží. je pomalý, nic neumí a hlavně je nemocinkaný s každou rýmičkou. Jo to co píšeš se dělá, jenže ten mladý musí mít zájem o obor a tu práci. Jinak je to mluvení do dubu.
Píšeš:  Ale protože je dnes málo řemesel (všichni dělají v kanceláři na počítači, nebo sepisují smlouvy), tak je problém sehnat elektrikáře. Tak logicky firma musí připlatit, aby vůbec někoho měla. Pořád to píšou v novinách, jak je dnes problém sehnat řemeslníka, zedníka, zámečníka, elektrikáře… No jo, to je výsledek toho vymývání mozků, že řemeslník je nějaký póvl, něco méně. Dnes se řemeslníci ve špinavých montérkách smějou do xichtu inženýrům na pracáku.
Tak pod toto se ti ochotně podepíši.
Každý chce být v kanclu a nebo na VŠ studují zbytečné neuplatnitelné obory. A makat bude kdo? UKčka? Rumuni? Bulhaři? Ani ti Slováci k nám už tolik nechodí. Já se třeba nikdy o práci nebál a na pracáku jsem nikde nebyl. Ten kamarád živnostník má 26. Dělají spolu dva třeba obchody, byty, rodinné domy. Když se na učňáku, kde se kdysi sám učil ptal kluků ze 3. ročníků, zda by k němu nechtěli na brigádu v rámci praxe, tak i když nabízel 200 na hodinu, zájem 0. Nějaké sekání šárů do zdi na kabely (a to né kladivem a majzlíkem, ale malou sbíječkou) či sádrování krabiček, fůůůůj, to je špína. takhle něco šroubovat. Navíc dělat třeba do 18. hodin nebo v sobotu, ani náhodou. Každý by chtěl služební auto, služební telefon a moc se nepředřít. Výjimky možná jsou, ale možná tak jeden ze třídy. Mnoho mladých stihne za tok vystřídat 3 firmy. za nás to byli fluktuanti, dnes jsou asi hvězdy. Svět je naruby. Pak se nediv, že nadávám.

Hynek01 odpověděl před 4 roky

Obyčejně si tady jen čtu a nekafrám, ale jako latentní „moudroser“ si prostě nemůžu pomoct. Všimli jste si, kam Vaše diskuse doputovala? Původně se přece jednalo o otázku, byť ne zcela jasně formulovanou, co je motivací tazatelky. Pokud jste pozorně četli a já jsem si jistej, že jo, tak uvádí dvě důležitý indicie. Líbí se jí ten lov, energie, vášeň…..a v dalším píše, že její sebevědomí je z větší části předstírané. Já si to spojuju tak, že prostě potřebuje ověřovat svojí hodnotu. Manžel je někdo, koho miluje, ale jeho přítomnost nutně nemusí znamenat, že je krásná, žádaná = hodnotná. Často jsem tím, v co nás přetvořili naši blízcí. Stačí táta, který dceři předkládá, že je nemehlo, není dost hezká, sotva kdy se vdá…. pokud je duše citlivá, má potřebu tátovi a později sama sobě dokazovat, že hodnotu má.  A vůbec nejde o ten sex, ale když k němu nedojde, opravdu o mě ten chlap stál?! Potkal jsem v životě pár poraněnejch duší a promiskuita a sex samotný byl primárně o hledání uspokojení duše ne těla. Sounáležitost, ocenění a s tím související sebevědomí a „pýcha.“ Bohužel jsem tuhle kategorii v tom Fanynově seznamu „zvrácených“ pohnutek pro nevěru nenašel. Manžel nemusí bejt ani krerén, ani bačkora, ani usedlej strejda, aby ženská potřebovala vědět, že má ještě hodnotu, kterou někdo někdy zpochybnil. 
 Bohužel se z relativně zajímavýho tématu stala diskukse o výši důchodů, politických názorech a postojích a tam se prostě nikdy větší skupina neshodne. Dokonce existuje studie, která prokazuje, že existují fyzické rozdíly v mozku levicových a pravicových voličů, takže se vlastně ani nikdy shodnout nemohou. Jen, pro kristapána, když už vzpomínáte na komouše, jak to bylo fajn, buďte trochu fér. Za každýho režimu byly svině, který se měly líp než průměr, za každýho režimu byli lidi, kteří byli bezdomovci. I v tom socialismu, jen je zavírali do blázinců, aby nehyzdili výstavní skříň socialistického realismu. Stejně tak generace mých prarodičů o nás říkala, že jsme naprosto k ničemu, takže stesky, že dnešní generace je na prd, jsou jen selháváním paměti na to, že podobně mluvili o nás, když nám bylo náct.
Člověk snadno zapomene, jak se za socíku stavěly v pracovní době z nakradeného materiálu chaty, dělaly melouchy nebo pilo kafe, ale holt ty dnešní mladý by chtěli práci, kde se nemaká. Je dobrý, než člověk něco podobnýho vypustí z pusy nebo klávesnice, se zamyslet minimálně nad tím, jestli se náhodou to všechno, jenom neopakuje pořád dokola. 
 Tož asi tak, už jsem toho nacamral dost. Vopatrujte se, ať už jste cuckoldi, kandové, latentní cokoli, cynikové, pesimisté nebo anarchisti, paňáč až Vám střihnou na dřevěný sako, budou všechny tyhle starosti stejně úplně kuřbuřt
 
 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Hynek01:  Máš pravdu, diskuse uhnula, uznávám, ale protože jsem ten článek dal já, tak snad se mohu ozvat ne, když mi někdo předkládá, jak se dnes v důchodu máme krásně? Ajle, to co jsi říkal k dotyčné to je možné, ona si něco dokazuje, já jen nechápu, jak se jí může zatemnit mozek a nemyslet na manžela, na to že je vdaná, prostě nemít výčitky. To jen znamená, že manžela nemiluje, on je jí ukradený a má ho jen jako supportdock, nic víc.
 

fest odpověděl před 4 roky

Hynek01: To, co jsi napsal není nic nového, to už tady v této diskusi padlo. 
Ale je zajímavé, jak pro mnoho lidí má slovo milovat zcela jiný význam,  než by mělo mít..  

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: tak třeba já, jakmile jsem se zamiloval a oženil, vždy jsem lásku spojoval se sexem. Sex to je to vzájemné sdílení svých těl a ta sounáležitost duší dvou milujících se lidí. To, co jsem prováděl za mlada, to bylo jen ukájení tělesného chtíče, jen fyzický akt, prostě mrdačka, ale né láska. Proto se směji vždy dvěma věcem: Když se říká, že dvojice spolu spí. To spím i nyní a nemusím už šukat. Navíc kdyby spali, tak by přeci nemohli šukat, leda jako dva náměsíční postižení sexsomnií. A pak, že dva šoustající se milují. Mnozí šukající se vůbec nemilují, někdy ani nevědí, odkud ten druhý je a jak se jmenuje. Měli spolu sex, šoustali, šukali, mrdali, prcali a já nevím jak se to označuje, ale né všichni se milují.
Je sex a sex. Sex milostný dvou, co se skutečně citově milují a sex nahodilý-jen čistě tělesný, dvou co se ani nemusí znát. A ani ti a ani oni spolu rozhodně nespí.

Oem odpověděl před 4 roky

Za mě soulož s city a láskou = milování, soulož bez lásky a bez citů = mrdání. Mrdat mohu i s milovaným partnerem, pokud na chvilku odložím ohledy a beru jeho tělo jenom jako nástroj svého chtíče. Opačně mi to nikdy nešlo.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem: jsem rád, že se spolu na něčem shodneme.

fest odpověděl před 4 roky

Myslel jsem spíš milování v emocionálním slova smyslu.
Podle mě znamená někoho milovat, že dávám a ne že žádám a očekávám. Prostě nesobecká, nepodmínečná láska. Miluju tě takového jaký jsi. Ne – miluju tě pokud jsi jakého si tě představuji. Zkrátka jako když matka, nebo abych byl spravedlivý rodiče milují své dítě. Milují ho ať je jakékoliv – má křivý obličej, hraje na housle a nebo chodí do hospody. Mohou nesouhlasit s tím co dělá, ale je to jejich dítě a milují ho.
Fanyn řekne, že jsem cuckold a vidím to jinak. Ale myslím, že je to stejné v partnerství. Mám ženu a tu miluji. A pokud ji miluji, tak ji miluji jaká je, ne že ji budu milovat pouze pokud se bude chovat nebo bude dělat to co já chci. A miluji li někoho. tak chci aby byl šťastný. Samozřejmě, nemyslím tím, že nejsem li cuckold, že budu šťastný, že má žena je šťastná proto, že chodí šukat jinde a tím mi ubližuje. Šukat jinde je její právo, není můj majetek, ale pokud nemáme takovou dohodu, tak by měla férově mě opustit a pak jít šukat jinde, ne naopak. A stejně tak, miluji li někoho, určitě mu opakovaně nebudu dělat něco, co vím, že jej šťastným neudělá a naopak jej učiní nešťastným.
Proto žena, jejíž situace tu byla nastíněna milovat svého muže nemůže. Ona tak nazývá to, že je ji s ním někdy dobře a má u něj zázemí. 

Oem odpověděl před 4 roky

Nesouhlasím. Jsi idealista. Reálný svět funguje jinak. Že někoho miluju ještě neznamená, že nemohu dělat něco, co by mu vadilo. Ne ubližovalo, ale vadilo. Když to budu dělat tak, že se to nedozví, tak mu neubližuji a mohu ho dále milovat, aniž bych pochyboval o své lásce k němu. Z toho, zda žena svého muže sexuálně podvádí opravdu nejde usuzovat, že ho nemiluje. Neb můžu milovat krásnou, čistou, panenskou blondýnku a přitom šukat někde na WC starou, škaredou cikánku, protože mě to prostě vzrušuje. Přesto bych tu svou dívenku za nic nevyměnil. Jsou to pudy. Nic víc. Nemá to moc společného s láskou, to jen ty to nechápeš.

fest odpověděl před 4 roky

Oem: Dokážeš se opravdu 100% zaručit, že se to nedozví? Můžeš na 100 % zajistit, že od té staré cigánky na hajzlu něco nechytíš?  Podle mě nemůžeš. A když se to provalí, když něco chytíš a přeneseš to na manželku? Je to v pořádku?  V pořádku je, ,že můžeš mít choutky, ale pokud to děláš za jejími zády a s vědomím toho, že ad 1 se to dozví a pak ji to zraní a nebo ad 2 něco chytíš a ohrozíš i ji, pak ji máš na reprezentaci a tu druhou na chtíč, ale nemiluješ ani jednu.  A ona psala, že šuká s jinýma naprosto bez výčitek! To znamená, že možnost, že mu to ublíží nebere vůbec v potaz. Ale ne proto, že by ji to nenapadlo, ale protože ji je to jedno, Nezáleží ji na tom, jak moc velkou ránu by mu tím způsobila.  Já už jsem si všiml z tvých příspěvků, že si před sebou omluvíš skoro všechno, a proto toto omlouváš i u ostatních, ale já tenhle přístup neberu. Je to také svým způsobem vychcanost, nemít zásady, nedodržovat pravidla, řídit se jen tím, co si sám řeknu, že je v pořádku a pokud možno za to nenést žádnou odpovědnost.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: OK, zcela s tebou souhlasím a není co bych k tomu dodal. Pak beru zpět, že cuckold to vidí jinak, generalizoval jsem nesprávně. Měním na:  Někteří cuckoldi to vidí jinak. Oem rád straní ženám a omlová či zlehčuje jejich chování, toho jsem si všiml.

Vaše odpověď

15 + 5 =