Má svatba smysl?

PoradnaKategorie dotazu: VztahyMá svatba smysl?
Paroháč zeptal se před 5 roky

Myslíte si že to má dnes ještě smysl? Podvedla mě už třetí partnerka. Nevěřím ženám.

5 Odpovědi
Fanyn odpověděl před 5 roky

No, kamaráde… Já jsem měl asi štěstí, protože mi manželství v pohodě vydrželo 34 let. Prostě jsme si s manželkou sedli asi po všech stránkách a neměnil bych. Jenže když jsem se já ženil, byla jiná doba. To ještě rodina byla základem státu. Přiznám se, že kdybych byl dneska mladý, tak bych se neženil. Víš, ono když čteš, že nevěra je něco úplně normálního, že každý má poznat hodně partnerů, že i psychologové tvrdí, že úlet v opilosti třeba na podnikovém večírku nic neznamená, že se z nevěry nemá dělat věda, pokud to byla tedy jednorázovka a hlavně že se má odpouštět, tak se ti vůbec nedivím, Já bych se tedy v dnešní době neženil. Právě proto, že ti případná partnerka začne s velkou pravděpodobností dříve či později zanášet, pokud tedy nejsi sám zanášecí typ.Takhle si sbalí ten, čí není byt, to co si přinesl a nazdar. Já jsem už ze zásady proti nevěrám. Je to podpásovka, je to zrada, je to totální ztráta důvěry a v takovém vztahu bych nedokázal pokračovat. Pokud budete na psí knížku, je rozchod snadnější než-li z manželství a nestojí tě to prachy za soudy a právníky.. Začínám chápat ty, co žijí single a v životě by do bytu ženskou nechtěli. Mnozí si nechtějí drbat hlavu vztahovými problémy, náladami partnerky, jejími kamarády, (protože co si budeme povídat, kamarád přece taky rád, že…), z toho, že si stále píše s bývalým a tak podobně. Je to na tobě, ale než-li se do něčeho pustíš, zvaž to, abys nebyl jen kreditka či peněženka, pan domácí a ten, co se o všechno stará, zatím co tvá přítelkyně bude před nějakým borcem za tvými zády cvičit roznožky. Takže to, že nevěříš ženám já zcela chápu. Hlavně nebuď za vola. Případnou adeptku si oťukni a hned se do ničeho nehrň bezhlavě. Snaž se si o ní opatřit nějaké informace.
Znáš to, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Adolf odpověděl před 5 roky

Fanyn – to se přece může stát za několik let, že se někde opije a podrží kolegovi. Takže ani prověřování moc nepomůže. Nevěrnice jsou taky dobré hérečky. Jak jsi napsal, 

Já bych se tedy v dnešní době neženil. Právě proto, že ti případná partnerka začne s velkou pravděpodobností dříve či později zanášet, pokud tedy nejsi sám zanášecí typ.

 
Neženil by ses a píšeš, že bys žil sám. Ale co děti? Někdo chce děti, nechce žít zbytečně.
Pokud sám nejsi zanášecí typ – no, to je dobrá věta. Víš že snad neznám chlapa který by podváděl manželku a jeho manželka podváděla jeho? Většinou chlap podvádí ženu a ona je taková ta chudinka co trpí, nebo naopak. Čím to je? Že by v tom páru jeden výrazně převyšoval druhého? Sebevědomím, krásou, výřečností?
Mi neříkejte, že je to samo sebou.

Fanyn odpověděl před 5 roky

Adolfe. Neženil a bydlel sám neznamená, že bych byl svatý. Jen bych se nechtěl vázat. No, víš, já kolem sebe viděl už pár takových, že buď on byl kurevník, co neudržel ocas v kalhotách a ona hodná až pipka a nebo naopak, on hodný, pro rodinu, spolehlivý, věrný, snaživý a ona jej po 5 letech začala podvádět. Na některých tu vychcanost poznáš, na jiných ne. Je zajímavé, že ženské statisticky nejvíce začnou zanášet po 7 letech manželství a nebo po dovršení 30. A z velkého procenta po mateřské po nástupu do práce. Pročpak se dneska rozvádí každé druhé manželství??? To mé „oťuknul“, znamená poptal se nenápadně po známých, kamarádech. Vztah je dneska v podstatě taková sázka do loterie, ale každopádně bych Paroháčovi doporučil předmanželskou smlouvu s dodatkem, že nevěra jednoho znamená, že ten druhý majetkově při rozvodu bere všechno. Jistě, již slyším, že se ta nevěra dá právě kvůli tomu dodatku zinscenovat, aby šel i nevinný obvinit. Jenže pokud by to člověk bral takhle, tak by se nikdo nemohl ani pojistit na životní pojistku, protože co kdyby mne manželka nechala někým přejet autem atp. Jasně, děti… Ale půjdeš do rizika jen abys měl děti? Co je lepší, být sám a bez starostí nebo rozvedený, platící alimenty a s ex, která ti před dětmi nasadí psí hlavu a bude dělat všechno proto, abys k nim měl co nejmenší přístup? Znám pár chlapů, co prohlásili, že kdyby věděli co je čeká, tak se v životě neženili. Jak říkám, já měl asi štěstí na ženskou, ale kolik je takových? Také jsme si před svatbou řekli, že stačí jediná nevěra toho druhého a je konec mezi námi, nekompromisně.

Jarda odpověděl před 5 roky

Nemá to smysl jde žít i bez toho.

OEM odpověděl před 5 roky

V dnešní době se na to už moc nehledí. Podle mě je to spíš křesťanská věc 

Vaše odpověď

8 + 3 =