Manželské soužití s bývalým partnerem

PoradnaKategorie dotazu: VztahyManželské soužití s bývalým partnerem
MIlos zeptal se před 3 roky

Ahoj, 
dostal jsem se do zvláštní situace. Jsem 7 let rozvedený a našel jsem si před rokem a půl novou partnerku, se kterou se chceme příští rok brát. S mou bývalou to neskončilo zrovna dobře a nechci říct, že mě vyloženě oškubala, ale zůstal ji náš dům a já jsem nějaký čas žil v podnájmu. 
Současná partnerka bydlí v domě a proto jsem se k ní před asi půl rokem nastěhoval i já. Má to ale jeden háček. Je také rozvedená, ale její manžel stále bydlí v tom domě také. Každý mají jedno patro. Dohodli se, že to tak bude, než ho ona vyplatí, protož dům zůstane ji. Problém je, že půjčku si na to brát nechce a i pokud bych ji na to vyplacení přispěl já, tak pořád nám bud chybět ještě dost peněz a při našich příjmech počítám, že nejméně 2-3 roky by bydlel s námi v domě.
Dům je velký a až tak moc ho nepotkáváme a má partnerka tvrdí, že ji tam až tolik nepřekáží, že si ho nemusíme všímat, ale já z toho pochopitelně moc nadšený nejsem. Přeci jen mít v baráku cizího chlapa a ještě jejího bývalého manžela je takové divné. A to navíc když vím, že sex rozhodně nebyl to, co by je od sebe oddělilo. Naopak, co vím dlouho spolu zůstávali vlastně jen proto.
Bohužel se mi také jednou podařilo pochopit proč asi. To když mi ukazovala nějaké fotky v mobilu a omylem narazila i na jednu jeho, kde jsem mohl vidět, co má mezi nohama. A s tím se fakt nemohu rovnat. 
Bylo to sice hned na začátku vztahu, fotku přede mnou ihned smazala a při našem sexu se tváří velmi spokojeně a s orgasmy opravdu nemá problém. 

Ale přeci jen je tam ten červíček pochybností a obavy. Jezdívám občas na služebky a nebývám přes noc doma a to pak je to ještě horší. 
A já nevím, jak s tím naložit. Zda jít do té svatby, tlačit na ni více, aby jsme si třeba i vzali tu půjčku nebo co s tím dělat. Zase na druhé straně si říkám, že kdyby s ním něco opravdu mít chtěla, může si najít příležitost i kdyby se odstěhoval.
Vím, že si to musím pořešit sám, ale co by jste dělali vy? A co myslíte, obávám se oprávněně? 
Děkuji všem za reakce.
Miloš

27 Odpovědi
Fanyn odpověděl před 3 roky

No, ty máš obavy, aby když budeš na služebce ti po ní její ex nevyjel, ona nepodlehla a za zády ti s ní nešukal, vláště, když on má velkého bimbase a ty jen páreček? Chápu. jenže to je problém hlavně tvé přítelkyně, jejího charakteru a jejího sexuálního apetitu. No, pokud se vezmete a vezmete si půjčku, tak i když je dům její, v případě i vašeho rozvodu by ti musela nová partnerka vyplatit polovinu ze splacené částky, to už by bylo v manželství i když dům by byl její. Pokud jí na vyplacení půjčíš peníze jen jako přítelkyni a ona ti pak dá třeba kopačky, protože by se třeba dala s ex zase kokupy, nejspíš o peníze přijdeš, pokud tu půjčku neošetříte smlouvou o půjčce nejlépe s právníkem, to fakt můžeš o vše přijít, to ti pak může zapřít nos mezi očima. Jestli bys neměl lepší najít si jinou, která nemusí nikoho vyplácet, třeba jen s bytem, kde nebude bydlet žádný její ex. jde o to, abys své přítelkyni neposloužil jenom jako tzv. převozník.
Jinak i ten její ex si tam může vodit baby nebo si tam přivede jednu s níž tam může žít, to by tvé přítelkyni nevadilo? Ženy jsou v tomto žárlivé. A tvá exmanželka tě vyplatila nebo ten dům byl její?
 

Fanyn odpověděl před 3 roky

Ještě přidám takový dodatek. Moje tchýně se kdysi (to jsem svou ženu ještě dlouho neznal) s tchánem rozvedla z důvodu jeho nevěry, ale i po rozvodu bydleli v jednom domě. Tchán v přízemí a tchýně s dcerami na patře. Tchán i přesto, že si k sobě přivedl ženskou s níž se pak oženil na tchýni neustále žárlil, jako by mu snad stále patřila a tak se musela tchýně odstěhovat a ten hořejšek nechat jedné dceři, které bylo 17.. Ale to byl opačný extrém. Každopádně si myslím, že to vaše soužití nemusí dělat dobrotu i když se bude její ex k tobě chovat korektně. Skutečně do ženské hlavy nevidíš a nemůžeš vědět, zda odolá či zda by z tebe ti dva, i kdyby ses s ní oženil,  nedělali parohatého pitomce, takže tě zcela chápu. A proč nezvolíte opačné řešení. Vy si najděte bydlení a on ať si dům nechá a vyplatí ji nebo ať dům prodají a rozdělí se?

mer odpověděl před 3 roky

No a probral jsi to s ní? 

Miloš odpověděl před 3 roky

Variantu s naším odstěhováním jsem také navrhoval, ale o tom nechce ani slyšet. Ona pochází z té vesnice, kde dům stojí a jak ve vesnici, tak v blízkém okolí má rodinu a blízké přátele, On se tam přistěhoval a údajně i podle jeho slov on s tím nemá problém vypadnout jinam. Jen chce jít už s penězi v kapse. 
On nemá dlouhodobou přítelyni, spíše krátkodobé známosti a ty si tam normálně vodí a nemám pocit, že by to mé partnerce nějak vadilo. Když jsem se o tom s ní bavil, tak se jen smála a říkala, však ať si holky užijou, že ona už si to užila více než dost a tak ať si také užije někdo jiný. 

Fanyn odpověděl před 3 roky

A on by nesouhlasil se zálohou na prkno a pak písemný závazek na další splátky? O jakou celkovou částku se jedná?

Fanyn odpověděl před 3 roky

Miloši, vůbec se nedivím tvým obavám, protože dva kohouti na jednom dvorku to dobrotu nedělá i když vůči sobě nevystupujete nepřátelsky. Víš, pokud tvá současná přítelkyně mu odpouštěla nebo trpěla jeho  zálety nebo nějaká povahová negativa, přičemž normální žena by se s ním rozvedla už dříve, ale tvá přítelkyně potřebovala jeho velký ocas a snad nějaké kouzelnictví v posteli, nevím, tak to o čemsi svědčí. Pokud bys nebyl doma a on tam třeba už nějakou dobu neměl babu, může nastat volání divočiny, vzpomínek na společný sex a to oboustranně.Vykecá jí díru do hlavy a už to jede. Znám pár případů, kdy manželka zahýbala svému novému manželovi se svým ex hlavně dle přiznání dotyčných nevěrných žen z důvodů, že ti jejich noví manželé jsou hodní, slušně vydělávají a i k jejich dětem, co měly se svými ex se chovají hezky, ale co je to platné, když ti noví měli menší pinďoury nebo nebyli v posteli takoví maratonci či spíš jsou leklé ryby. Byli ohleduplní a jemní, ale ony toužily po hrubším zacházení jaké měly při svých ex. Ona stará láska (třebaže jen fyzická) rezavět nemusí.

Oem odpověděl před 3 roky

Asi by mi to hrdost nedovolila, žít v baráku s ex mé ženy, kterou si chci brát.
To nemáte třeba na nájem? Že byste si na tu přechodnou dobu pronajali vlastní bydlení? nebo pronajměte tu půlku domu a z toho si zaplaťte pronájem vy. Ale proboha, co jsi to za chlapa, že se nastěhuješ s igelitkou do baráku, kde bydlí její ex? Mě by to teda pořádně s*alo a určitě bych to řešil.
Jestli se ona nechce hnout, tak navrhněte, že budete platit podnájem jemu. A to spodní patro pronajmi někomu známému. Ale ať táhne.
BTW : na jakou částku jsou domluveni? Nevím, jak to chodí, ale jestli mu má dát půlku z aktuální hodnoty domu, tak uvědom si, že cena realit se každý rok zdvojnásobí. Takže se může stát, že na tu částku nedosáhne nikdy a budeš ho tam mít až do důchodu. To bys chtěl?

Oem odpověděl před 3 roky

Ještě mě napadá jedna věc. Co bylo důvodem k rozchodu, když v posteli to klapalo? To je pro většinu ženských to hlavní. Je to notorik? Bil ji? 

Oem odpověděl před 3 roky

Ještě jsem si to přečetl jednou a nedá mi to….

Dohodli se, že to tak bude, než ho ona vyplatí, protož dům zůstane ji. Problém je, že půjčku si na to brát nechce a i pokud bych ji na to vyplacení přispěl já, tak pořád nám bud chybět ještě dost peněz a při našich příjmech počítám, že nejméně 2-3 roky by bydlel s námi v domě.

Jakože what? Takže ona ho chce vyplatit, ale nemá z čeho. Půjčit si na to nechce. Takže na co se tedy čeká? Až vyhraje ve sportce? Nebo má starou babičku, po které bude dědit byt v Praze? Není to třeba tak, že by sis měl půjčit ty a zatáhnout to, aby už byla konečně „tvoje“? Dávej si pozor, aby ses za pír let nerozváděl znova a zase tě ženská neoškubala o barák :-)) Trošku mi to zavání vypočítavostí.

Fanyn odpověděl před 3 roky

Oem: Před tímto jej varuji. O barák ne, ten bude její, ale o ty peníze z půjčky resp. polovinu by mu musela vrátit, kdyby Miloš odcházel, ale o druhou půlku by přišel a navíc, pokud to nebude smluvně ošetřeno, měl by smůlu. Navíc vracet polovinu vyplacených peněz z půjčky by mohl bez smlouvy chtít jen jako manžel, jinak problém.

Oem odpověděl před 3 roky

No já právě myslím, že ona by na to mohlo jít šikovně, ještě před svatbou, aby si půjčil, zacáloval to, pak si ho vezme, za rok se rozvedou a dluhy zůstanou jenom jemu, že jo. Nikdy nedokáže, kam ty peníze šly, pokud to předá v hotovosti. Takových vyčůraných kurev už bylo… Jak se hned ze startu vztahu řeší peníze, je to divné. A být rok spolu, to je ještě hodně čerstvý vztah na to, aby už řešil statisícové, ne-li milionové závazky k někomu, koho ještě skoro vůbec nezná a kdo se chová tak divně, jako popisuje.

Fanyn odpověděl před 3 roky

Tak by byl úplný hňup, kdyby si při předání těch peněz od jejího ex nenechal podepsat list o převzetí peněz a za co. Ale ano, mě se to také nelíbí, také bych byl velmi obezřetný a vše řešil jen po dohodě s právníkem. Ale napadá mě, že by to mohl udělat tak, že by tu půlku baráku za tu půjčku od jejího ex přímo odkoupil. Tomu ex je to přece jedno, ten chce prachy a je jedno jestli od ní jako vyplacení nebo od něho za koupi půlky domu. To už by jej pak jen tak neochcala.

Bob odpověděl před 3 roky

Něco podobného se mi stalo. Bohužel, ano, jsem hňup. Předal jsem peníze z ruky do ruky, byl jsem zamilovaný. Když si moje nastávající všechno poplatila, ještě chvíli se mnou zůstala, ale pak se začal náš vztah rozpadat. Když se na to zpětně podívám, chtěla jen moje peníze.

Fanyn odpověděl před 3 roky

No jo, všechno je dnes třeba si posichrovat na papíře s podpisy.Chybami se člověk učí, hlavně nemyslet pinďourem. Takových, co jedou jen po penězích je až až.

Mike odpověděl před 3 roky

To bych nesnesl tohle.

Oem odpověděl před 3 roky

Jak se to vyvíjí?

Fanyn odpověděl před 3 roky

Ty můj kvítku medový, to se nikdo nedoví… Chcípl tu pes.

Milos odpověděl před 3 roky

Posledních 14 dní to byl klasický předvánoční shon, takže jsem se sem vůbec nedostal. 
Odpovím na pár dotazů zde. Rozešli se údajně proto, že každý byl někde úplně jinde. Už v době, kdy se dali dohromady, tak toho neměli moc společného, ale dával je dohromady právě ten sex. Jenže v průběhu soužití se ty rozdíly prohlubovaly a lezli si více na nervy, než aby se nějak doplňovali. Zpočátku to stále ještě leštili tím sexem, ale prý i na ten postupem času docházela chuť, když vše ostatní neklapalo. 
Že jsem přišel přeneseně „jen s igelitkou“ do baráku, kde bydlí s ex mě samozřejmě štve, ale je to pro nás lepší než bydlet v pronájmu. Samozřejmě, mohli jsme bydlet tam, ale ji se do centra města moc nechtělo a hlavně, když nemusím platit nájem, tak můžeme rychleji našetřit na to vyplacení. Ona se opravdu nechová jako nějaká vychcaná mrcha a vše spolu řešíme. 
I v případě, že bych ji půjčoval nějaké peníze, tak sama trvá na tom, že pokud by se to stalo, tak musíme udělat právně ošetřenou smlouvu. Že by to jinak ani nepřijala. Ona je v tomto hodně férová. Byla i vůči němu. Mohla ho odrbat, ale neudělala to. A vlastně proto dnes máme ten problém. Ono to není totiž klasické vyplacení z půli domu. Tam to bylo jinak. Ten dům je její a ji i psán na ni, jenže on tam narval opravdu hodně peněz do oprav a přestaveb, spoustu toho také sám udělal, takže hodně zhodnotil cenu toho domu. Když pak řešili ten rozchod, oběma přišlo nefér, že by měl odejít jen „s holým zadkem“ a protože ona v tu chvíli neměla chuť si začínat něco hned s někým novým a věděla, že jedno patro nevyužije, tak se dohodli na tom odstupném a na tom, že dokud ho nedostane, tak tam může být. Mají to sepsané i smluvně. Bylo to prakticky výhodné pro ně pro oba. Proto odpadá i ta možnost přímého odkupu jeho části domu, jak navrhoval Fanyn, protože on oficiálně žádnou část nevlastní 
Když se pak dala dohromady se mnou, tak pochopitelně chápe, že mi to vadí, na druhé straně ona sama to až jako tak velký problém nevidí. A já sám nemohu tvrdit, že by mi zavdávala příčinu si myslet, že to problém je. Jen je to takový divný pocit. Nebojím se ani podrazu z její strany, jak už jsem psal, jedná fér i s ním a budeme mít vše ošetřeno právně. Jde hlavně o ten pocit, že mám v domě „supersamce“ a mou manželku mu na dosah. 
 

Fanyn odpověděl před 3 roky

Tak pokud je tvá přítelkyně taková jak píšeš, tak se omlouvám, protože ona férovost se dnes moc nenosí a každý hledí, jak by toho druhého odrbal. Samozřejmě ale chápu tvé obavy z ex alias supersamcem s větším vercajkem. On fakticky člověk nikdy neví. Ona z její strany předsevzetí, zásady a snaha je věc jedna a živočišná touha a ono volání divočiny druhá. Ony totiž skutečně milióny ženských třeba měly dobrý úmysl a dobrou vůli vymazat svého ex, chovat se k němu jako k někomu, kdo je již minulost, ale ta zakořeněná paměť toho ocasu a toho co s ním dokázal může sehrát roli. Navíc ženské jsou v ovulaci snadněji těmi představami, vzpomínkami a jeho snahami ukecat ji s tím, že ten její (v tomto případě ty) se to přece nemusí dozvědět, mnohem více ve svých zásadách zranitelné a ovlivnitelné. Prostě ona může stokrát tvrdit, že to už má s ním za sebou, že ona by s ním nikdy, jenže znáš to: nikdy neříkej nikdy a stará láska nerezaví i když v tomto případě nemusí jít o lásku, jen o podlehnutí a ukojení chtíče. Takže ano, zcela tě chápu.

Fanyn odpověděl před 3 roky

Miloši ještě dotaz: Když je celý dům tvé přítelkyně a bydlí tam na patře její ex, vedle běžných nákladů na elektřinu, vodné – stočné, popř. plyn na nichž se jistě spolupodílí, účtuje mu přítelkyně i nějaké nájemné? Že by o tu částku, za donu, co tam po jejich rozvodu bydlí dostal k vyplacení o to méně.

Maxim odpověděl před 3 roky

Sežeň mu babu. Buď se ona nakvartyruje k němu do patra, nebo on odejde k ní.  Pravděpodobnost, že si spolu pořád sukaji je velká. Samozřejmé tomu tak být nemusí, naděje přeci umírá poslední

OEM odpověděl před 3 roky

Jak to máš ty? Tebe to vzrušuje, nebo ti to vyloženě vadí, že je tam to riziko?

Milos odpověděl před 3 roky

To je zvláštní otázka. Neumím odpovědět, zda vzrušuje. Při té představě se mi nepostaví a nehoním si u toho péro, ale na druhé straně ta představa pro mě není nějaká zdrcující. Někdy si říkám, že bych si dovedl představit jak moje žena šuká s jiným. Ale je to možná taková určitá vlastní nejistota, kdy si nejsem jist, zda jsem pro ni dost dobrý, když vím, co má za sebou. 
A pak je tam z toho pramenící obava, že zatouží po a pak ji znovu zachutná to, na co byla zvyklá a co se ji tak líbilo a čemu se já rovnat nemohu. Když jsem pryč a nevím, co se doma děje, tak mám spíš svíravé pocity nejistoty. Ale také si neumím odpovědět, jak bych reagoval, kdyby tam k něčemu došlo a já se to dozvěděl. Ale já vlastně ani nevím, zda k něčemu nedošlo, o čem nevím. Jen doufám, že zatím k ničemu. 

Fanyn odpověděl před 3 roky

Takže věř a víra tvá tě uzdraví a nebo strč hlavu do písku a nic vědět nebudeš. Možná ale budeš za trumbelína těm dvěma. Ať tak nebo tak, důvěřovat můžeš, ale také prověřovat. třeba občas tiché a nečekané dřívější návraty z práce apod. On čert nikdy nespí!

Oem odpověděl před 3 roky

Kdyby k něčemu došlo, toleroval bys to?

Milos odpověděl před 3 roky

To opravdu nedokážu odpovědět. Hodně nad tím přemýšlím, mám ji hodně rád a jinak ve všem nám to klape. A klape to i v sexu, aspoň se mi zdá. Říkám si, že pokud by k něčemu došlo, že to není problém našeho vztahu, ale to, že by chvíli začala přemýšlet tou dole. 
Asi by záleželo, zda by to byl jednorázový úlet a nebo dlouhodobá záležitost a jak ona by se k tomu postavila. Zda by pak už volila radikálnější řešení s ním a nebo co. Já nejsem až tak příznivcem řešení ze vzteku, tak bych to s ní asi zkusil řešit, pokud se tohle vůbec řešit dá.  

Oem odpověděl před 3 roky

Takže by ti to mohla vysvětlit a ty bys to mohl odpustit. A postupně by se z tebe mohl stát cuckold, který by žil se svou ženou a jejím bývalým v jednom domě? Večer by sis šel lehnout do postele, pustit si film, ona by mezitím odešla jen v županu z bytu… Čekal bys, až se vrátí. Někdy by tam usnula, takže by se vrátila až ráno. Ty bys vstal, udělal snídani a přivítal svou ženu s ještě rozcuchanými vlasy. Vzrušuje tě aspoň trochu představa takového soužití?

Vaše odpověď

12 + 8 =