Myslíte si, že pokud manžel (manželka) nereflektuje potřeby druhého s dlouhodobě odmítá se je důvodem k nevěře ?

PoradnaKategorie dotazu: VztahyMyslíte si, že pokud manžel (manželka) nereflektuje potřeby druhého s dlouhodobě odmítá se je důvodem k nevěře ?
Fanyn zeptal se před 4 roky

Nemyslím, pokud má jeden z páru zdravotní problémy a neúspěšně je řeší, ale buď ty problémy nechce řešit, ztratil o sex zájem nebo proto, že partner, který by chtěl sex, ztratil svou přítažlivost v očích toho odmítajícího popř. proto, že ten (nebo ta) už má milence/milenku.
Jak se na tento problém díváte, pokud takový pár má děti? Jak by jste tuto situaci řešili Vy?
Už tady na jiných vláknech takové názory proběhly. Hlavně bez hádek a rozepří, prosím. 

14 Odpovědi
LUMP odpověděl před 4 roky

Ano. Sex je prostě potřeba a pokud to druhý ignoruje a nechce to řešit, tak co zbývá? 

PT odpověděl před 4 roky

Pokud partneři otevřeně mluví co jim chybí a na druhé straně je dlouhodobý  nezájem. Tak to je důvod k nevěře, která je naprosto v ospravedlnitelná. Ale pokud člověk mlčí o tom, co mu chybí. Tak je nevěra naprosto neospravedlnitelná a cílem je rozchod. Jelikož není snaha o zlepšení vztahu.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Naprosto souhlasím s názorem PT. Nutná je komunikace, nikdo není jasnovidec. Může se stát, že jeden z páru může mít zdravotní potíže nebo problémy v práci, takže psychické potíže. Musí o nich ale mluvit a ukázat, že se snaží je řešit. Jenže pokud říká, že vše je normální, že žádný problém není a on přitom je, tak si zadělává na průser a nemůže se divit. Já bych to tedy řešil nejprve trojím varováním, že co se mi nelíbí a když by nebyla patřičná odezva, řešil bych to rozchodem či rozvodem a pak hledáním si náhrady. Bohužel, některé ženy si myslí, že je chlap v pasti a kvůli dětem je nikdy neopustí a naopak jsou chlapi, co si myslí, že ta jejich neodejde, protože si zvykla na jeho peníze a komfort. 

Max odpověděl před 4 roky

Pokud o tom mluvíte a nikam to nevede. Proč být v takovém vztahu? 

fest odpověděl před 4 roky

Je to důvodem k rozchodu? – Ano
Je to důvodem k nastavení jiných pravidel, se kterými budou oba souhlasit – např. volný vztah? – Ano
Je to důvodem k nevěře? – Ne

fest odpověděl před 4 roky

PT:

Pokud partneři otevřeně mluví co jim chybí a na druhé straně je dlouhodobý  nezájem. Tak to je důvod k nevěře, která je naprosto v ospravedlnitelná.

Můžeš prosím vysvětlit, kde v tomhle vidíš snahu o zlepšení vztahu? 

LUMP odpověděl před 4 roky

Já v tom vidím snahu o zlepšení vztahu. Tím, že spolu mluví, tím, že někdo nahlas formuluje co mu ve vztahu chybí, tím dává druhému možnost na tom pracovat. Samozřejmě tím otevírá diskuzi a dává také možnost druhému partnerovi, aby řekl, co mu chybí a tím tedy zlepšuje vztah. jestli druhého nezajímá, že má partner nějaké potřeby, že mu ve vztahu něco chybí, pak je to naprosto logické, že si to začne hledat jinde.

fest odpověděl před 4 roky

Já se neptal na to, zda komunikace mezi partnery vede ke zlepšení vztahu, ale čím se projevuje snaha o zlepšení vztahu nevěrou? Pokud o tom partnera obeznámíš, aby se jako chytl za nos, tak už to není nevěra a pokud to budeš dělat za jeho zády, tak začínáš lhát a jen dáváš najevo, že ty sám jsi na vztah také rezignoval. 
Proto chápu rozchod, ale nechápu nevěru. Jenže rozchod je těžší než nevěra, tak se do tomu mnoha lidem nechce. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste:  Jasně, nejprve si to vyříkat a když to k ničemu nepovede, tak se rozejít a pak šukat jinde. Tak by to mělo být a bylo by to férové. Jenže často tu nevěru lidé raději dělají tajně, aby to jejich partner nevěděl a oni si mohli dál sobecky užívat výhod spolužití, pohodlí, finanční zajištění atd., atd. Tohle dělají často ženy. Nevěrní chlapi zase proto, že jim vyhovuje to navařeno, uklizeno, vypráno, prostě ten domácí servis. Navíc zvláště ženy, které si našli milence jako případného náhradního partnera ten původní vztah neukončují, protože jej mají jako zadní vrátka, kdyby jim to s milencem nevyšlo. Tedy zase vychcanost.

fest odpověděl před 4 roky

Fanyne: Nesouhlasím s tebou, že tohle je výsada žen. Naopak, řekl bych, že právě ženy, které do vztahu pustí city mají tendence se nechat oblbnout a utéci za svým novým objevem a pálit za sebou most. I když třeba pak, když vystřízliví, tak se chtějí vrátit. Ale ten bezemoční kalkul bych spíše viděl u chlapů. Doma pohodlíčko a jinde šukáníčko. 
Tak jako tak, nesouhlasím ani s jedním. A jak tu ženskou, tak toho chlapa bych hnal svinským krokem. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: palec nahoru.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Někdy žena volí mimomanželský vztah po zcela racionální úvaze. Manžela má ráda, rozumí si s ním ve všech ohledech, oceňuje jej jako živitele rodiny i dobrého otce. K životu však potřebuje určitou míru vzrušující zapovězené lásky. Vztah s milencem pak určitým způsobem doplňuje to, co z manželství už vyprchalo. Svůj poměr žena zcela logicky tají a rodina pro ni vždy zůstává na prvním místě. V momentě, kdy hrozí odhalení její nevěry, je bez větších potíží schopná svůj poměr ukončit. Jako milence si volí obvykle podobně šťastně ženatého muže, s nímž uzavírá jakousi kamarádskou dohodu.
Bohužel, pokud s manželem dotyčná o tom, co jí ve vztahu chybí nemluví, ale hned si to hledá jinde je to normální dě..a.
Jak to napsala jakási Simona:      mám to podobně poprvé zvažuji nevěru a dotyčným bych chtěla prožít to co v sexu doma mít nemůžu jelikož jsem aktivní a partner je jen na klasiku…mám v hlavě jediný blok a to je morálka kterou mi rodiče tloukly do hlavy už od puberty – ale já chci prožít své touhy a ne jen o nich snít. Manžela miluji je hodný , ale ten chtíč a adrenalin vůči stejně naladěnému klukovy nejde jen tak lehce potlačit já ho chci ,ale bojím se toho on by nikdy nic neřekl já taky ne je špatné dopřát si rozkoš spolu když ani jeden doma nemáme nikoho s kým prožít naše touhy.
Takže svědění v rozkroku a zásady jdou do pr…i. Touha zkusit něco jiného, nového… Ale nelze mít přeci všechno! Takže u mě další taková!
 A nebo tahle…  Pozdě zpytovat svědomí a sypat si popel na hlavu. 
Mám jeden problém. Jsem tři roky vdaná a svého manžela hluboce miluji, ale minulý týden jsem mu byla nevěrná se svým švagrem. Od té doby je mi ze sebe špatně, mám strašné výčitky a bojím se, že to nikdy nepřejde. Nepodvedla jsem jen svého milovaného, ale i svou sestru. Nejradši bych sama ze sebe zvracela. Myslím, že není šance, že by se to někdo dozvěděl, ale to svědomí mě trápí. Jsem hloupá a ubohá, že jsem se k něčemu takovému snížila. Vím, že to není omluva, ale je to vysvětlení, proč jsem vůbec něco takového udělala, byla jsem jednoduše dost opilá. Co mám dělat, abych se z toho nezbláznila!!!

U mě né dě..a, ale husa.
Jeden poznatek ženy-psycholožky: 
Nevěra je životní styl povrchních lidí, lež, oddávání se zvířecímu chtíči, který člověka dělá SOBCEM a je to zraňování těch, kteří jim věří. Nevěra jako sport je životní styl těch, kteří lidskou společnost degradují na rovinu prvobytně pospolné společnosti a kteří ji brzdí v rozvoji těch hodnot, která mají šanci člověka odlišit od zvířat jako láska, soucit, moudrost, pochopení, kreativita, kultura atd. atd..
Vždy jsem tvrdil a tvrdím, že člověk není nic extra, ale jen živočišný zvířecí druh, který se myšlenkově poněkud více ať už samovolně či s něčí genetickou pomocí z hůry rozvinul na homo sapiens sapiens. Přesto jsme ale pořád zvířata.
 
 
 
 

fest odpověděl před 4 roky

Je zajímavé, jak tyto paní dokáží zcela samostatně a bez cizí pomoci roztáhnout někomu nohy, ale pak hledají pomoc všude možně, aby je někdo zbavil jejich viny. 
Ovšem já se ti divím Fanyne, že když jsi tak vyhraněný vůči nevěře, tak chodíš na servery jako emimino apod, kde asi tyhle příběhy nacházíš. To je skoro jako masochismus. 
Jinak poznatek paní psycholožky je jak z amerického filmu, ale s realitou moc společného nemá. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: Masochiismus by to byl, kdyby se to týkalo mě samotného, ale netýká. To vy kandové a cuckové jste takoví duševní masochisté). Někdo rád horory, někdo zamilované slaďárny, někdo rodinné seriály, jiný detektivky často s masovými vrahy (a jsou snad ti čtenáři sadisté?). Jsme různí. Já to mám jednak jako inspiraci pro povídky a pak jako poučení. Já vím, že je to sysifovská práce a prakticky nemožnost, jenže já to tak nějak amatérsky studuji. Proč to dělají a co je k tomu vede? Už jsem díky těmto znalostem (a teď nemyslím, že zde na webu) poradil známým a kamarádovi, že ta jeho je mu nevěrná. Také tomu nevěřili…. A byla! Dívíš se, proč na takové servery chodím? A kde se nejlépe dozvím, jak ženy o svých manželech a partnerech smýšlejí? Ony se tam totiž často zapomínají a vylejou si, co mají na srdci a ty druhé jim radí jak na toho jejich. Zajímavé počtení. Lepší než nějaká Pilcherová.

Vaše odpověď

2 + 17 =