Přínos nevěry

PoradnaKategorie dotazu: VztahyPřínos nevěry
Zdenek zeptal se před 4 roky

Přečetl jsem si spoustu příběhů a také dotazů zde v poradně a připadá mi, že jsou tu dva tábory, ti co jim dělá radost, když jim žena nasazuje parohy a pak ti, co je to pro ně něco přes co abslolutně nejede vlak. 
Ale docela by mě zajímalo, jak moc je takových, co prostě berou nevěru jako součást života. Něco, co prostě k životu patří a může to mít i svůj přínos pro vztah. 
Já osobně nejsem žádný cuckold nebo kanda nebo jaké to má všechno ještě názvy, ale nevěru manželky jsem zažil a mohu říct, že to mělo něco do sebe. Manželka je hodně sexuálně aktivní, nevím zda říct rovnou nymfomanka, ale sex má hodně ráda a potřebuje ho hodně. Já zase nejsem nějaký sexuální dravec a sex mám rád, ale pokud je až moc často, tak mě to unavuje a přestává bavit. 
A má žena ho po mě vždy samozřejmě vyžadovala častěji, než jsem ho já byl ochoten či schopen ji poskytnou. A pak vznikaly rozepře. A když měla milence, tak byla mnohem vyrovnanější a klidnější a lépe nám to klapalo. Když jsem sice zjistil důvod její vyrovnanosti, tak zprvu jsem z toho moc nadšený nebyl, ale nakonec jsem si uvědomil, že je to vlastně výhodné i pro mě. Že žena někoho má mě sice nevzrušuje, ale akceptuji to, jako něco, co je dobré pro nás pro oba. V ostatních oblastech nám to funguje a říkám si, že by byla škoda takový vztah rozbíjet. 
Má to ještě někdo takhle, nebo co si o tom myslíte? A třeba vás napadají i jiné přínosy (a ne jen negativa) nevěry. 

44 Odpovědi
Fanyn odpověděl před 4 roky

Víš, to je otázka povahy a přístupu k životu.  Nezlob se, ale kdyby jsem to bral jako ty, že díky tomu, že má milence se nehádá, je vyrovnaná a funguje, tak bych si připadal jen jako spolubydlící, kterému jeho ženská spolubydlící uvaří, uklidí, vypere, pokecá, občas si se mnou zašuká, ale jinak není moje, ale ženská dvou chlapů. Pokud bych jí sexuálně nestačil, navrhl bych rozvod a dal jí volnost nových vztahů. jasně, jsou chlapi, kteří preferují, že mají uvařeno, vypráno, vyžehleno a doma uklizeno a že jim ta jejich dává klid třeba na koníčky, na kamarády a oni svou zpohodlnělost platí trpěním milence. Navíc by ti mohla kdykoliv nabulíkovat kdyby s milencem otěhotněla, že to čeká s tebou. To bys také byl klidný a nepídil se??? A akceptovala by i ona, kdyby jsi si našel milenku???

Martin odpověděl před 4 roky

Fanyn, ty to vždy staviaš do extrémov – buď/alebo. Lenže meritum Zdeňkovho príspevku bolo, že je aj niečo medzi. A to si ty – nehnevaj sa – úplne odignoroval. Myslím, že aj ako laik môžem konštatovať, že to „medzi“ bude celkom široká škála prístupov k veci. Prečítaj si niečo o sukcesívnej monogamii. Antropológovia si dnes myslia, že práve tento model partnerského spolužitia je pre človeka, ako biologický druh, prirodzený stav. Bavíme sa sa samozrejme o Homo sapiensovi, divochovi, kdesi v hlbinách doby kamennej. Dnes na tom máme nabalené kultúrne a sociálne vplyvy zmenenej spoločnosti a zmenených prírodných podmienok. Avšak ignorovať to bazálne, čo nás tvorí, charakteristiky nášho druhu, je nerozumné a kontraproduktívne. Isto, ja to beriem, sme rôzni – tak, ako nás utvára konkrétna kombinácia našich génov. Na druhej strane, ty vždy komentuješ v prvej osobe, čo by si robil ty. To oceňujem. Len to skús menej prezentovať ako jediný správny prístup. Ja to vidím tak: 1. žijeme len raz, 2. ak sa partnerovi neubližuje, je prijateľné takmer všetko, 3. je to o dôvere, že tvoja žena neni čúza, čo prebehne hneď ku chlapovi, ktorý ju pár krát dobre vypráši (poťažmo naopak) – tých je, žiaľ, asi väčšina. Predpokladám, že z toho pramení tvoj, vozmes, radikálny postoj.
 
Ako som tu písal pred časom – nevnucujme si prístupy navzájom. Nech mi nikto netvrdí, že byť sub je najsamfasa na svete, rovnako ako že partnerská vernosť je základ našej štátnosti. Z môjho pohľadu totiž vernosť neexistuje a kto sa do nej núti, zle dopadne. Videl som to moc krát, než aby som s tým súhlasil.

Hunter odpověděl před 4 roky

Pekné, úprimné, slušné, nekonfrontačné… Martine, za mňa palec hore, i keď nie úplne vo všetkom s Tebou na 100% súhlasím.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Martine, ano,  máš pravdu. Došel jsem ke smutnému závěru, že 80% žen jsou buď otevřené nebo skryté kurvy. V první osobě mluvím proto, že si neosobuji právo hovořit za ostatní muže. Nikde jsem nikdy netvrdil, že jen můj názor je pravda. Pokud někomu vyhovuje (i když jak píše Zdeněk, že není kanda či cuckold není z toho rozklepaný a vzrušený), já mu to neberu. Chápu, že spolužití s nymfomankou je za trest. Na druhou stranu když si ženskou vezmu za ženu, beru to, že já jsem její a ona moje. Já do ni (pominu-li materiální stránku věci) i své já, své city a svou lásku. I když samotný sex je jen technická záležitost tělesného styku, který proběhne tělesně, já si ji nebral a citově do ní neinvestoval, abych se o ni s někým dělil, s někým, kdo by k ní přišel jako slepý k houslím jen proto, že má třeba větší ocas. A nezlob se, já takoví ženě zázemí a podporu teplého hnízdečka poskytovat nemíním. jasně, pokud to někomu nevadí, ať si to tak má, pokud je někdo kanda a vzrušuje jej, že mu ženuška nasazuje parohy, OK, je to jeho volba. Já svůj názor nikomu nevnucuji, jen ho vyjadřuji. 
A přesto si neodpustím svůj názor k věci na závěr: Podstatou manželství je pro mě spojenectví a partnerství, které může procházet krizemi, ale oběma zúčastněným je pořád jasné, jak vypadá nastavená laťka a jestli stojí za to o ni společně usilovat. Když nefunguje, jsem pro rozvod. Příroda nás sice nevybavila k celoživotní monogamii, ale většina z nás, kteří se samostatně bez dozoru pohybujeme po světě, se proboha snad neřídí výhradně jen pudy. Máme také mozek, díky kterému umíme přemýšlet. A pokud tu nejvyšší část v našem těle alespoň občas aktivně používáme, máme i morálku.
 
 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Martine: Ještě takové doplnění…  Píšeš:  2. ak sa partnerovi neubližuje, je prijateľné takmer všetko. A tady je jádro pudla. Pokud by mne žena podvedla, těžce by mne ranila, takže ublížila by mi psychicky. Proto jsem byl vždy své ženě věrný podle hesla. Co nechceš aby bylo činěno tobě, nečiň ani ty jiným (v tomto případě manželce). Když si představím, že by byla v náručí jiného, tak rozhodně by mne to nevrrušovalo jako některé jiné, nýbrž ranilo a naštvalo. Vzrušilo snad jen do té míry, že by se mi otevírala kudla v kapse.
Já netvrdím, že dva lidé spolu musí být pořád, pokud jsou diametrálně rozdílní v chování a názorech na společnou budoucnost. Může se také stát, že jeden z páru někoho potká do něhož zblbne. Pak je ale férové přijít a tomu druhému to říci na rovinu a né se chovat jakože je vše OK, klamat, podvádět, lhát protože stávající partner je přece pořád jistota, kdyby se ten milenec nakonec ukázal v nějakých negativních barvách…  To je ale podlá zrada a vychcaná neférovost. S takovým partnerem bych po odhalení udělal rázný konec – rozvod!!!
A teď mne odsuďte za moji zásadovost.

Hunter odpověděl před 4 roky

Fanyne strasne, ale strasne sa mylis. Vecer, ked budem mat viacej casu Ti to dokazem, aj ostatnym zasadakom. Toto pisem z mobilu. Cafte zatim.

Hunter odpověděl před 4 roky

Vstrebať takéto priznanie, Přínos nevěry,  bolo jednoduché. Ale keď som sa nad tým zamyslel, čo tu Zdeněk napísal a myslím, že úprimne a pravdivo, tak mi padla sánka dole. Neveril som tomu, čo sa udialo niekde v Čechách. Ale pekne v poradí:  To, že je jeho manželka nymfomanka, niet pochýb. Mne prešlo cez posteľ  5 takýchto báb a je to presná kópia tých mojich „zážitkov“. Čiže,  keď mi to bude niekto vyhovárať alebo vyvracať, že je to vekom, čiže zvýšenou sexuálnou potrebou, alebo že má rada trošku viac sex ako iné, nevie čo hovorí, lebo to nezažil. Ja áno. Už som to tu písal v Poradni, že normálny žiarlivý heterák nezvládne život s nymfomankou. Jej potreba mať v sebe chlapa je strašne silná. Je neukojiteľná. Jeden chlap ju nezvládne, ani dvaja, skupina – áno. Vtedy je spokojná a uspokojená. A nároky na amanta sú minimálne. Hlavne, že mu stojí a má ho v sebe A dlho. A viackrát za sebou. Žiť s takouto babou dokáže len kanďák, aj to so zástupom amantov. Opakujem sa, ale čo keď to, čo som predtým napísal, niekto nečítal. Tu máte priznanie Zdeňka, že som mal vtedy pravdu.
 A teraz ku Zdeňkovi. To je raritka! To je exot! To je komunita bez členov! Trúfnem si povedať, že takých, ako je Zdeněk máte v Čechách menej, ako prstov na jednej ruke. Vysvetlím. V prírode si vyberá samica najsilnejšieho. Potencionálne najlepší genetický materiál pre jej budúce potomstvo. Proste alfasamca. A keď taký nie je na trhu, lebo je ich nedostatok, podrží aj nealfasamcovi. To je prípad tejto dvojice. A drvivej väčšiny ľudských dvojíc na svete. Potiaľto je všetko normál, ako má byť. Ale čo ma u Zdeňka zarazilo a šokovalo, že jemu vôbec nevadí, že mu samičku obrába iný samec. Veď to je proti prírode!!! Keď mám parohy, tak ich použijem na toho drzého soka, rivala a prepichnem mu brucho! A on nič. Ani nad tým neuvažuje. Ani ho to nevzrušuje, že mu niekto druhý obrába ženu. Čiže kanďák nie je. A z jeho postoja k manželke ani couckold nie je. Tieto úchylky sme teda vylúčili. Tak čo pre boha je? Priznám sa, rozmýšľam nad tým celý deň, ako to výstižne pomenovať jedným/dvomi slovami, ale nič ma zatiaľ výstižné nenapadlo. Asi musím zabrúsiť do latiny. Možno tam nájdem ekvivalent k takémuto chlapovi. Neviem, či to nie je popísané v tej sukcesívnej monogamii, čo tu spomína Martin. Nečítal som to. Čiže pomenovanie takéhoto chlapa zatiaľ asi nemáme. Keď úchylky sme vylúčili, tak čo choroba? Ale aká. Kto si ju trúfne definovať, diagnostikovať ho? Možno sexuológ by to vyskúšal, ale keby ho/to diagnostikoval, bolo by to klamstvo. Tak kde je ten pes zakopaný? No v tom, že Zdeněk sa narodil, ako človek bez jedného prsta. Niečo mu chýba!!! Buď je to v chybnej DNA alebo v mozgovom laloku, že mu tam ABSENTUJE tá prirodzená agresivita samca voči sokovi. Flegmatikov poznáme všetci, ale on do tejto komunity nepatrí.  A tu vidíte živý príklad, že „normálny“ chlap so ženou nedokáže žiť. On áno!!!  Kde Ste sa Vy dvaja dali dohromady???  To tu musíš Zdeňku popísať. To zaujíma nie len mňa. Keď to zoberiem matematicky, tak mi to vychádza ako výhra prvej ceny v športke,že Ste sa Vy dvaja stretli.  Výhra Vás oboch!!! Tak ideálnu dvojicu, čo sa k sebe tak hodia, som snáď ešte ani nevidel. Prosím Ťa, Zdeňku. Daj tento článok prečítať svojej žene. Nech vás ani nenapadne sa dať niekedy v budúcnosti náhodou od seba!!! To by bola pre oboch najväčšia katastrofa na svete. A nedali  by Ste to ani jeden. A nech sa Tvoja žena nezamiluje náhodou do nejakého amanta. Ide iba o sex a o to, aby bola spokojná, vyrovnaná, uspokojená. Lebo Ty to nedáš, to viete obaja a pre jej blaho to tak musí byť. Aj pre Tvoje blaho. Držím Vám obom palce do budúceho života a som Váš fanúšik No.1     Hunter

Hunter odpověděl před 4 roky

Ešte niečo som zabudol. Zdeňku, Ty si taký študijný materiál pre psychológa, sexuológa, neurológa, genetika jak hovado. Vyhýbaj sa im, lebo po Tebe skočia, kým o Tebe nenapíšu vedeckú prácu. Ale to by museli všetci štyria spolupracovať. A v kombinácii s Tvojou ženou…? To si sexuológ  a psychológ zgustne….

fest odpověděl před 4 roky

Huntere, nejsi ve svých postojích až tak radikální, jako Fanyn, ale tak jako mi jsi tvrdil v jedné diskusi, že jsem prostě cuckold a tedy nemůžu některé věci chápat jako normální chlap, tak také ty nechápeš některé věci mimo rámec tvého vidění světa. Ty jsi, nebo alespoň tak se zde prezentuješ, alfa samec nabitý testosteronem. Ok, to je v pořádku, lidská společnost potřebuje alfa samce, ač jejich význam je především v důsledku kulturní evoluce na hony vzdálený původnímu významu alfa samců v smečkách a lidských tlupách. Jenže jako takový vidíš svět určitým způsobem a máš životní zkušenosti navázány na to jaký jsi. 
Jenže tvé vidění je jednostranné a pak ti Zdeněk, který zde nastínil svůj příběh a svůj postoj přijde jako exot, něco, co se vymyká všem škatulkám. A přitom je příkladem něčeho, co je v naší společnosti zcela běžné. Zdenek sice není příkladem sukcesivní (odvozeno od slova sériový ne úspěšný) monogamie, ta se vyznačuje něčím jiným, než jak to má zařízeno on. ale má nastaven funkční evoluční model, i když se to na první pohled nezdá. 
Navíc, nechci mluvit za Zdenka, to by musel potvrdit nebo vyvrátit on, ale jeho žena mi nepřijde podle popisu jako nymfomanka, rozhodně ne taková extrémní, jejíž popis jsi nám zde předestřel. Jak už jsem říkal, nejsi možná tak radikální jako Fanyn, ale oba se pohybujete hodně v rovině extrémů, které vydáváte za normu a tváříte se, jako by neexistovalo nic mezi tím. Přitom ono existuje a je to mnohem běžnější, než vy dva si myslíte. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste: Nikdy jsem své názory a své pocity neprezentoval jako normu! Pokud jde o Zdeňka a jeho ženu ani já nevím, kam je mám zařadit. Nechci opakovat Huntera, ale znám chlapy jako jsem já, tedy klasické heteráky, kteří by nepřenesli přes srdce, že jim žena řekne, že jim manžel nestačí a chodí jinam. Normální heterák by žárlil a bojoval proti tomu a pokud by ona nepřestala, rozvedl by se, protože heterosexuální chlap nechce být za vola.
U vás kandů či cuckoldů to je opačně, vás by to naopak vzrušovalo, dělalo by vám radost, že vám žena zanáší jinde. Jenže Zdeněk není ani to a ani ono. On se prostě smířil s nevěrou ženy, aniž z toho má vzrušení a potěšení, ale ani žárlivost a vztek. To je jako: mouchy vemte si mě, není ani ryba ani rak… Feste, co to je? Ignorant, flegmatik? Však když navaříš, když je vypráno, uklizeno a lednice plná tak si běž, alespoň mám klid na své koníčky, kamarády, nebo na čumění na telku? Jasně, mám své zásady, které jsou pro vás mnohé etrémní, ale na druhou stranu víš, že mám i pro vás kandy pochopení a že umím napsat třeba povídku dle vašeho gusta, ovšem Zdeňkovo manželství, jeho cítění situace a přístup jsou mi záhadou. Tak jako Hunter, tak ani já jsem se s tímto přístupem ještě nesetkal. Tedy jednou ano, ale tam to bylo z důvodu, že dotyčný chtěl mít svůj klid, manželku měl rád, ale nemiloval ji a raději trávil čas na zahradě v zahrádkářské kolonii okopáváním záhonků a sekáním trávy a básnil, jaký tam má klídek, takže tam někdy i spal a co dělá jeho žena mu bylo šumák i když věděl, že má nějakého milence (dokonce věděl o koho jde), ale Zdenda se mi nezdá být takový.
A ještě jednou opakuji, své názory nevydávám za všeobecnou normu. To jsou mé osobní zásady a díky nim jsem tak dlouho šťastně ženaty. Ony názory mojí ženy jsou na tyto věci totiž totožné. Já jen, že si mnozí chlapi nechají od svých žen kakat na hlavu a to kandaulisty nejsou. Prostě místo aby praštili do stolu a zjednali si patřičný respekt, tak se stáhnou jak ten šnek do ulity, jsou nerozhodní a raději jsou za voly. To mi vždy vyletí adrenalin. Nic víc a nic méně. Pokud je někdo rozhodnut za vola být, protože je od přírody submisiv, prosím, prosím…, každý svého štěstí strůjcem. Ale takový sem nechodí pro radu.

fest odpověděl před 4 roky

Fanyne, nechci se přít, ale píšeš, že své názory nevydáváš za normu, ale hned o větu dál napíšeš, co by udělal „normální heterák“, tedy generalizuješ, jinými slovy, svůj názor vydáváš za všeobecnou pravdu. 
Já chápu jak to máš, chápu, že to tak má i mnoho chlapů, ale nebudu souhlasit s tím, že pokud někdo vnímá něco jinak než tvá množina chlapů, ať je jakkoliv velká, že je to špatně. Jsem na zcela opačném pólu než jste vy, mi nevěra ženy dělá dobře (i když v mém případě je to hodně právě o tom, že mě tím sexuálně ponižuje, než jen samotný fakt, že své tělo půjčuje jiným chlapům), ale přesto chápu, že jak tvá množina, tak lidí jako Zdeněk mohou být v takovém partnerství spokojeni, aniž bych měli být považováni za voly. Prostě jen třeba nestaví věrnost v žebříčku hodnot na první místo a ty aspekty, které má výše mu fakt, že se o ženu dělí s někým jiným, vynahradí. Ne každý dělá z absolutní věrnosti nějakou modlu. A je jen na každém z nás jaké priority si určíme.
Já bych třeba nikdy nesnesl, kdybych se dozvěděl, že má žena někomu vědomě a úmyslně hodně ublížila, to by byl pro mě důvod k rozvodu. Ty bys to třeba překousl a tohle ji odpustil, nebo třeba ani neřešil, protože to pro tebe není až tak důležité, ale nevěru bys řešil okamžitým rozvodem. Je to jen příklad, ale ukazuje, jak může mít každý jiné nastavení.

Hunter odpověděl před 4 roky

Feste, Feste.  1. Absolútne si nepochopil, na čo tu táto Poradňa je. Niekto má nejaký problém a chce od potencionálnych diskutujúcich nejakú radu, názor, životnú skúsenosť, riešenie. A Ty a tiež aj niektorí diskutujúci sa buď na tom bavia alebo reagujú na druhého diskutujúceho. Spochybňujú jeho skúsenosti, zážitky, provokujú ho, aby išiel do konfrontácie a urážajú sa. To si Ty. Keď som si minule prečítal v histórii Poradne cccckkkk problém a ako Ste sa tam dourážali, až mi Vás všetkých bolo úprimne ľúto a hanbil som sa, že patrím k rodu homo sapies. Do poradne príde niekto s problémom a Vy riešite žabomyšie vojny ako v parlamente, ktorý samozrejme, ako každý kritizuješ, že?! Aj kritika od Teba je neprimeraná. Nauč sa, prosím Ťa, čo je to konštruktívna kritika. Ja keď sem dávam nejaký fakt alebo kritiku alebo poukazujem na chybu, snažím sa ho dokázať/obhájiť a ku koncu diskusie aj navrhnúť nejaké mnou zdôvodnené  riešenie. Či je správne alebo nesprávne, to by sme mali nechať na toho, čo sem položil otázku/dotaz. Nech si vyberie, čo mu najlepšie sedí, vyhovuje, o čom sme ho presvedčili, že je správne a kde robí chyby. Nevšimol si si, koľko pýtajúcich sa ľudí vyplávalo z diskusie a nenašlo serióznu odpoveď , návrh, riešenie… ? Aj potencionálni diskutujúci dajú od Poradne ruky preč, lebo vidia, že tam väčšinou chodí hádajúca sa banda. Niekomu som už aj písal, že nech si selektuje!!!  diskutujúcich.

  1. Absolútne ma nepoznáš! Absolútne nesprávne si ma „diagnostikoval“. A pri tom som tu pustil na seba skoro najviac info za pár mesiacov… Odkiaľ máš, že som alfasamec nabitý testosterónom? Trtkoš (proutník), to áno. To som sa tu niekoľkokrát priznal. Aj to, že som obdivoval bratranca alfasamca. Ale toto odkiaľ máš?! A ako Ťa toto mohlo napadnúť?! A akou dedukciou si k tomu prišiel?! To, že som mal mnohonásobne viac príležitostí, ako normálna populácia mužov, to som tu písal. Aj to, že som to aj patrične využíval. Keď chceš vedieť, posteľou mi prešlo trojmiestne číslo báb. Tak asi mám trošku väčšie skúsenosti, ako väčšina, čo toto práve číta. Aj Ty. Preto sa aj vyjadrujem, ako sa vyjadrujem. Stretol si Ty niekedy alfasamca, keď tu o tom hovoríš? Takí chlapi sú tiež štatisticky nie v percentách, ale v promile z populácie. (Z histórie Ti spomeniem Benita Mussoliniho alebo Muammar Kádáfiho). A ja som mal to životné šťastie, prežiť s bratrancom alfasamcom väčšinu života a mať ho po boku pri našich záťahoch… Aj ten môj nick Hunter je ekvivalent mňa.
  2. Nevšimol si si na sebe, že si ma nesprávne zaškatuľkoval?! Toto v Poradni, to som ja! To, čo píšem v poviedkach, to asi ja nie som… Je to asi niekto druhý… Áno! Prepnem sa do iného módu a píšem. Raz som to tu napísal, že ma to veľmi lákalo, taká mužská výzva, či na to mám. Písal som poviedky na úplne inú tému. Napísal som prvú EP a zapáčilo sa mi to. A hlavne, keď som videl, ako to ľudia čítajú a páči sa im to. Fakt ma vtedy hreje pri srdci, že tých druhých pobavím a som na to aj patrične hrdý. A ty ma posudzuješ cez poviedky…??? Alebo aj Fanyna…??? Choré.
  3. Aj tu u Zdeňka. Keby som to na začiatku vyblafol, čo som napísal na konci, tak by si si myslel, že som sa zbláznil. Koľko si mal v posteli nymfomaniek, keď mi spochybňuješ moje tvrdenie. Asi ani jednu. Ale Ty ako sveták to tu odprezentuješ. Však som o tom niekde v poviedke čítal, že….? Alebo videl v porne. Tiež je takých žien v spoločnosti ako šafránu. A keď si si všimol, na „diagnostikovanie“  Zdeňka som použil vedeckú metódu. Vylučovaciu. A ostalo mi menej, ako jedno percento. Presnejšie zlomok z promile percenta mužskej populácie. Či  bol postup správny? Určite. Či moje závery boli správne? To nech posúdia druhý a hlavne ten, kto sem dal dotaz. Zatiaľ mi to tu nikto nevyvrátil, že som niekde urobil chybu. Čakal som reakciu Martina, lebo som si všimol, že má určite viacej načítané a naštudované v tomto odbore, ako ja. Jeho názor ma strašne zaujíma. Alebo podobných ľudí. Len Ty, ako vždy, musíš skonštatovať, že toto je v spoločnosti DOCELA BĚŽNÉ!!! Počúvaš sa, čo hovoríš a píšeš sem? Čiže podľa Teba je úplne bežné, že si ženatý chlap necháva pravidelne obrábať manželku. To si nepriamo povedal.  Keď si to nechávaš robiť Ty, tak je to bežné. Nehnevaj sa a nechci vedieť, čo si o Tebe myslím. Vyber si vulgarizmus. Skoro každý sa na Teba hodí. A choď sa liečiť, lebo TO nie je normálne, čo tu píšeš a prezentuješ.
  4. Exot nie je nadávka. To slovo značí, že je to niečo výnimočné, originálne, v prírode sa málo vyskytujúce, neopakovateľné… A že nechápem niektoré veci mimo môjho videnia sveta? Aké riešenie im odporúčam?! Ja ich dvoch nechápem? Ja im fandím!!! A nemám problém to tu prezentovať! A dávam im radu/riešenie, nech sa nikdy nerozídu, že by to bola pre každého z nich pohroma. Niekoľkokrát som v Poradni písal, že z hĺbky duše neznášam klamstvá a hlavne účelové podlé klamstvá. Koľko Ti ich mám ešte spomenúť a dokázať, že si ich tu v Poradni urobil?

 
Tu hore máš pekný  dôkaz  toho, na čo zneužívaš Poradňu. Nie na to, aby si niekomu poradil, našiel riešenie, i keď nemusí byť správne. Ale na urážanie, spochybňovanie, provokovanie, zosmiešňovanie, vyvolávanie konfrontácii, hádok medzi diskutérmi, odbočovanie od hlavnej témy, predhadzovanie iných tém, nesprávne hodnotenie diskutujúcich a hranie sa na svetáka a odborníka, ktorý používa odbornú terminológiu, ktorej ani nerozumie. A nakoniec skutek utek. Čo  je Ťa po probléme nejakého človeka? Hlavne, že Ty si sa odbavil/pobavil.  Už si asi spokojný, že si  vyprovokoval Huntera ku konfrontácii? Len tá pravda o Tebe sa Ti asi moc nepáči, že?
Ospravedlňujem sa čitateľom a Zdeňkovi, ale musel som. Tento problém som videl už dlhšie a prioritnejší, ako Zdeňkov a iných pýtajúcich sa, žiadajúcich o radu tu v Poradni. Ďakujem.
PS: Prepis mojej mailovej komunikácie s jedným  z čitateľom z Paroháčov: Vidím, že je to šikanou od školy cez rodinu, v ktorej vyrastal.  A zakomplexovanosť, že ho má malý, to len zatĺkla. Jemu nepomôže ani psychológ. Ale to mu nedáva právo klamať a navážať sa do „zdravých“ ľudí a prezentovať tu nezmysly. Kto ho nepozná, môže to brať v Poradni ako bernú mincu. Povesím to tam, len zmiernim formu. Ja takýchto ľudí neľutujem, keď sa takto správajú k okoliu. Pravdu do očí! To je moje krédo!
 
 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Ostrá slova. Mě nevadí, že mne fest či jiní vyčtou moji radikálnost ve věcech nevěry. jsem jaký jsem. S pravdou do očí samozřejmě souhlasím.
Souhlasím i s tím, že se tu může na jednu žádost o radu či názor vyskytnou několik různých odpovědí, takže není cílem poradny se tu přít a hádat a vzájemně si své názory a odpovědi shazovat a kritizoval, nýbrž nechat na tázajícím se, aby si sám vybral. Inšalláh.
 

Karlos odpověděl před 4 roky

No Fanyn ma pravdu ..jen spolubydlící nic vic…a alfasamci jenom roznáší  semeno a ostatní  se o kukačky  v dobré vire ze je ditko jejich staraji …žena  je v podstatě geneticky postavena  tak aby xsi vybrala tey podle své intuice nejlepsi genetickou informaci  jenže  je tu i rozum a ten veli něco úplně  jiného  takže  spolu v dobrém i zlém  ….pkud je to jinak tak padej …s nikým  ať  tak či  tak se dělit  nebudu….ono ani tak nejde o samotný akt souložení  ale o věci  následující  …

Fanyn odpověděl před 4 roky

Ano, pokud by to byla „jen“ spolubydlící kamarádka s výhodami, kde já na sebe vezmu takové ty technické záležitosti kolem bytu a ona třeba to uvaření a vyprání, kamarádka, kterou mám sice rád, ale která vedle občasného zašukání si se mnou bude mít ještě  obdobné zájmy jinde, tak tam je to OK, ale pokud ženu miluji, pokud jsem její manžel a pokud do ní investuji i kus svého JÁ (myšleno city), tak bych se rozhodně s někým dělit nemínil.nebyl bych manželce jen za bytného, za pana domácího, co jen čeká, třeba sedí doma a čumí na telku, zatímco manželka někomu roztahuje haksny. To bych si řekl, že na to jsem se s ní nemusel ženit. K čemu by mi taková žena jako měla být? Abych si měl s kým povídat? Abych nešel sám na večeři nebo do kina? Abych na Vánoce nebyl sám??? Směšné!

Hunter odpověděl před 4 roky

Karlos, vo všetkom máš pravdu. Ja by som vypichol to v „dobrém i ZLÉM“. Keby si mal niekedy v posteli nymfomanku a nedajbože za manželku, výsledok je taký, že to speje k tvojej impotencii. To je horor, čo po Tebe žena vyžaduje za výkony. A vypichnem to Tvoje ide „o věci následujíci“. Keď sa chceš tej nepríjemnosti vyhnúť, proste musíš tej milovanej dopriať nezáväzný sex s iným, lebo ty na to nemáš ju uspokojiť. Keď do toho nebude ťahať city, tak nevidím problém. Aj ja ako žiarlivý heterák si viem predstaviť také spolužitie. A keď to vyhovuje obom? No problem.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Já si to tedy představit nedovedu. Pro mne je východiskem jen rozvod a ona ať si pak šuká s kolika chlapy chce. To, že bych se smířil s tím, že na ni nemám a z nouze bych jí trpěl i jiné by ze mne dělalo idiota, pro ni navíc pro ni užitečného.

Hunter odpověděl před 4 roky

Fanyne, ale oni dvaja sú tak málo sa vyskytujúce individuality a to, že sa stretli, ja vidím ako úžasné. Keby som pred okolím nebol za vola, t.j. nikto by nevedel, že mám parohy, s ktorými neprejdem cez vráta stodoly, nevidím problém. A ona by pred okolím nebola za kurvu, čo každému roztiahne nohy?… Zase je to len o komunikácii medzi nimi a nastavení si presných pravidiel. Ešte by som sa na tom bavil, ako tá moja milovaná zničí všetkých chlapov na swinger párty  . Treba len sex a vernosť zhodiť z prvého hodnotového miesta vzťahu dvojice a brať to ako príjemnú súčasť spolužitia, ktorá obom vyhovuje. Ty to Fanyne nedokážeš, ale pre nich je to ideál takto žiť až do smrti.  

fest odpověděl před 4 roky

Huntere, je mi zcela fuk, jaké vulgarismy tě na mou adresu napadají. Ono, když se člověk trochu otevře a napíše něco osobního o sobě, vždy je zde riziko, že to někdo jako ty zneužije. Naštěstí nad lidi jako ty a to jací jsou se již dokážu povznést. 
Ale přesto v jedné věci ti musím dát za pravdu. Vyjádření o tom, že jsi alfasamec bylo nepřesné. Nejsi jim, ač bys jím rád byl. A i podle toho se chováš. Ano, mám komplex z toho, že ho mám malého a ano, neměl jsem tolik žen jako ty (pokud jsi je tedy opravdu měl). Nevím, jak ho máš velkého ty, nebo co umíš, rozhodně moc přirozeným sebevědomím neoplýváš (což je mimo jiné základní charakteristika, ač ne jediná alfasamců), ale snažíš se ho si budovat tím, že rozšiřuješ množinu svých sexuálních partnerek pokud možno do co největšího rozměru, protože máš pocit, že toto z tebe dělá toho chlapa. Jenže si už neuvědomuješ, že právě na takové jako jsi ty letí jen určitý, bohužel hodně specifický, vzorek žen. 
Bohužel tohle z tebe toho alfa samce neudělá. A ani to, že se tu budeš holedbat na diskuzi a vymezovat se jako někdo, kdo právě proto, že byl schopen přefiknout pár slepic na nějakých kurzech víš o světě a životě úplně vše. Já na rozdíl od tebe poradnu na nic nezneužívám. Nepotřebuju si zde honit ego jako ty, ani ze sebe nepotřebuju dělat něco co nejsem, ale co bych rád byl. Prezentuji zde jen své názory a zkušenosti. A nenutím nikoho, aby se jimi řídil. A když zde někdo prezentuje názor s nímž nesouhlasím nebo o němž vím, že není zcela objektivní, tak to napíšu, ale zhodnocení napsaného je stále na tazateli. 
Ty bys asi rád, aby tě tady brali jako nějakého guru, který co řekne je svaté a tak se zlobíš, když máš pocit, že tvé postavení někdo zpochybňuje (vidíš, tohle je právě ten rozdíl, kdybys byl alfasamec, tak tuhle obavu mít nebudeš, budeš si svým postavením jist). 
A něco na závěr. O konfrontaci s tebou, ani s nikým jiným nestojím. Pokud ovšem ty nebo někdo jiný má tak malé sebevědomí, že jakékoliv zpochybnění toho, co řekne bere jako útok na svou osobu a podle toho reaguje, pak je mi líto, ale asi se konfrontaci nedá vyhnout. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Tak a to už stačí… Kluci, pojďme být na sebe hodní. Když nejde o život, jde ho hovno. Nejde tu o naše ega, ale o to, že někdo se sem přijde  poradit. A variant možností může být hromada. Někdo je optimista, někdo spíš pesimista, někdo kanda, někdo heterák, každý svůj názor a radu podáme jinak, to ale neznamená, že se zde budeme kvůli tomu hádat.

Oem odpověděl před 4 roky

Ty vole to je síla. Tak chlapec se ptá, jestli tady je někdo, kdo to má taky tak a jestli někdo vidí přínos v takové nevěře ženy a vy mu tady 10x napíšete, jak byste se s ní rozvedli a jak vy byste to nesnesli, atd. To asi všichni víme, ne? 🙂 Tak pokud k tomu nemáte co říct, proč se k tomu vyjadřujete, když autor dotazu jasně nestojí o názory typu vykopej ji, nebo ne, nesnesl bych to?
Docela zajímavý je post Huntera. Nechápu, proč by Zdeněk musel být nějaký magor, nebo případ pro psychologa. Tady každý vidí svazek muže a ženy jako sexuální pakt. Nic jiného není? Rodina, domácnost, děti, koníčky, výlety? To všechno přece spolu mohou dělat. I když má milence, i když mrdá s jiným. Pořád je to jeho žena, se kterou sdílí domácnost, se kterou se dívá na televizi, se kterou jezdí na dovolenou, se kterou mají třeba stejné názory a pohled na život. To, že on má třeba nižší sexuální potřebu, to znamená, že musí jít a zabíjet chlapy, kteří šukají jeho ženu? Proč? Když to jeho ženě dělá dobře a ona má potom dobrou náladu a dokáže být příjemnější na děti a na manžela? Byli jste někdy nadržení? Není lepší si zašukat? Není ten svět potom hezčí? A když manžel nechce, nebo neumí ukojit její sexuální potřeby, tak proč by měl šílet, že si na to našla jiného muže?
Ano, jasně, chápu, je to nevěra a většina lidí to odsoudí, ale pokud jim dvěma to vyhovuje, naučili se tak žít, jeho žena je šťasná a jemu to nevadí do té míry, že by z toho měl deprese a hnusila se mu, tak já za sebe si myslím, že to jejich vztahu prospívá. Je možné, že za 10 let se ženě změní priority a milence pustí k vodě. Ale s manželem pořád budou mít domek, rodinu, děti, dovolené, cestování, společný důchod a zážitky.

Oem odpověděl před 4 roky

Jsem si dočetl ty hádky ještě. Musím říct, že si vážím jak huntera, co by autora, protože jeho povídky jsou skvělé. Líbí se mi i jeho příspěvky do poradny, vnáší to dost jiný pohled, pohled očima samce a ne cuckolda. Co mě mrzí, nebo spíš co mi přijde jako totální podpásovka jsou ty kecy o ponižování v dětství, které sis načetl z povídek festa. S tím jděte vážení fakt do prdele. Nechat někoho, aby tady otevřel své nejhlubší nitro a potom ho zesměšnit a urazit tím, co vám na sebe řekl? To je fakt bída a sprosťárna !!!!!
 
A vážím i festa, protože přináší pohled z pozice cuckolda a podle toho co píše je vidět, že to má v hlavě dobře srovnané a není to žádný idiot. O to více mě mrzí, že se tady vzájemně musíme urážet a napadat místo toho, abychom tazateli každý za sebe řekli svůj pohled na věc a nechali ho, ať si sám vybere, s čím souhlasí, co se mu jeví správné.
 
Asi těžko se někdy shodne alfa samec s cuckoldem. Možná jedině na tom, že by bylo fajn, kdyby mu šukal manželku 🙂 Ale pohled na takové soužití budou mít každý úplně jiný. 
A ještě si neodpustím reakci na : 

Čiže podľa Teba je úplne bežné, že si ženatý chlap necháva pravidelne obrábať manželku. To si nepriamo povedal.  Keď si to nechávaš robiť Ty, tak je to bežné. Nehnevaj sa a nechci vedieť, čo si o Tebe myslím. 

Já si myslím to stejné. Ano, je to běžnější, než si spousta lidí myslí, Znám z reálného života několik chlapů, co neznají pojem kandaulismus nebo cuckold a měli nevěrné ženy a tiše to snášeli. Stejně tak opačně. Manželky, které věděly, že chlap jim zanáší a ony to snášely a nic s tím nedělaly. Takže je to běžné a nevidím na tom nic divného. Pokud ta rodina jinak funguje a jde jenom o sex a partner má třeba nižší sexuální potřebu, tak člověk, který se neřídí jenom pudy a není cholerik, si to promyslí a zjistí, že vlastně skoro o nic nejde. Většina těch nevěrníků to stejně za pár měsíců, nebo let ukončí.
Ve vztazích to tak bývá, že jeden je aktivnější. A někdy je to chlap, někdy ženská. 

fest odpověděl před 4 roky

Ano, bohužel je to běžnější, než je spousta lidí ochotna akceptovat. Vlastně ani není na místě slovo bohužel, protože funguje li to tak a jedna strana není výrazně zvýhodněna, tak je to vlastně v pořádku. 
Znám několik párů, co to mají podobně jako Zdeněk, ale zde se jedná o situaci, kdy Zdeněk a jeho žena to před sebou netají. Ale ono existuje také něco jako „tichý souhlas“. A není to totiž vždy tak, že manžel nebo manželka zanáší a druhý partner to ví a nic s tím nedělá a toleruje to, jak to je. V řadě případů jde spíš o to, že partner sice něco tuší nebo předpokládá, ale nechce se dopídit pravdy, protože nechce být postaven před rozhodování, co teď a ponížení v případě, že situaci bude tolerovat. Proto často dochází k tomu, že jeden z partnerů zcela záměrně ignoruje všechny indície vypovídající o nevěře partnera, takříkajíc „zavírá před tím oči“.
Samozřejmě, neříkám, že to je situace, která činí toho ignorujícího partnera šťastným, ale prostě na miskách vah si zváží pro a proti a vyjde mu, že daná situace je pro něj stále výhodná a tak nevěru (vědomou či domnělou) toleruje. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Každý svého osudu strůjcem. No, tohle postihnout mne a kdybych jak oba píšete měl být tak tolerantní nebo když né tolerantní, tak dělající že jako o ničem nevím, tak kdybych se na sebe kdykoliv podíval do zrcadla, neviděl bych sebe, ale osla a navíc osla parohatého a musel bych na sebe na to zrcadlo říkat řadu nadávek. Takové ženě bych nikdy nevěřil a už bych s ní nedokázal spát ani ve stejné posteli, natož s ní šukat. Ale jo, každý jsme jiný. Když se chce dělit, ať se dělí třeba se třemi, pěti nebo s celou fotbalovou jedenáctkou. 

Hunter odpověděl před 4 roky

Díky Oeme, že aspoň Ty si pochopil, čo som tým mojim príspevkom chcel povedať a Fest si to bohužiaľ odo mňa zlízol za všetkých. Nepáči sa mi, že si tam použil slovo magor a případ pro psychológa. Prečítaj si to ešte raz, čo som napísal. Určite nie toto. A keď si vypichol tie štyri vety, tak tu máš dôkaz z najznámejšej vedeckej stránky:

kandualismus
sex
masturbace

Sexuální aktivity partnerky s jinými muži
8,6%
14,6%

Sexuální aktivity partnera s jinými muži
1,9%

3,5%

100% mínus toto hore je u mňa bežné a tiež v majoritne orientovanej populácii.
A zase sme mimo témy a otázky, na čo sa Zdeněk pýtal…. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Tak nevěra je samozřejmě přínosná, jak jinak. Hlavně pro ženu je přínosná a o to přece jde, né? Co by chlap neudělal pro svojí princeznu, že… Umyje okna, vyluxuje, navaří, samozřejmě dá prádlo do pračky, pak ho pověsí a popřípadě, je-li suché i vyžehlí. Přece to princezna nebude dělat. To by si mohla polámat nehtíky. Ta to ona od toho není, ta se musí bavit, nechat se šukat no a pak takový manžel musí čekat doma, až se ona vrátí, uloží ji do postýlky a ráno jí udělá snídani do postele… Přitom dělá prosícího pejska pro její pobavení a pokud jej princezna seřve, sklopí uši, udělá psí oči a podá pac…  Ženská není k tomu mít ji pro sebe, ale sdílet ji s ostatními. Samozřejmě děti sdílenců, o ty se musí chlap starat sám. Co na tom, že nejsou jeho. Manžel přeci je jen slouha a vykonavatel všeho, co princezně vidí na očích. nemá právo se ptát, má právo jen držet hubu a vše financovat… ˇO jak vám závidím.

 
 

fest odpověděl před 4 roky

Fanyne, možná v tomto je zakopaný pes. Myslím, že jsi zde pěkně popsal situaci, jak situaci s nevěrou vnímáš. A možná proto máš i tak radikální přístup k jejímu následnému řešení. 
Jenže toto co jsi popsal je situace možná v nějaké dvojici, kde je mrcha a extrémní cuckold. Takové případy se vyskytují možná v promilech procent. Ty jak uvažuješ radikálně, tak vidíš tu formu, která ti přijde vlastní, že se dva lidi mají rádi, záleží jim jeden na druhém a mají striktní zásady v otázkách milostných vztahů. Což je jedna stránka spektra, doufejme, že dost velká, ale pořád ne absolutně majoritní, to je třeba konstatovat a pak vidíš ty na zcela opačné straně spektra, které jsi popsal, ale kterých je opravdu minimum a ještě něco podobného se spíše vyskytuje ve formě, že ta podřízená ve vztahu je žena. 
Ale máš 32problém vidět to, co je mezi tím. A to je hodně široké spektrum. Jsou zde různé osudy a různí lidé, kteří různě vnímají různé situace. Ty takovou situaci vidíš úplně v těch nejčernějších barvách a já to chápu, ale mnoho lidí to nevnímá tak tragicky, protože reálná situace pro ně není tak tragická, jak ty ji vidíš. 
A nesmíš zapomínat na jednu věc, že to že je jeden partner nevěrný, nebrání nijak aby byl nevěrný i partner druhý. A ono to není tak, že ten jeden si dělá co chce a druhý to jen pokorně akceptuje. Ono to, že si jeden dělá co chce, často umožňuje a ospravedlňuje vnitřně i toho druhého, že si pak také dělá co chce. 
Možná namítneš, co je to pak za partnerství? Ale od toho my tu přeci nejsme, abychom to soudili. Bavíme se o tom, co může fungovat. A Zdeněk napsal jak to má on. Našel si v tom, jak to je svou výhodu, a to je přeci skvělé. Proč má někdo potřebu hodnotit, jestli to je správné nebo ne, jen proto, že on to vnímá jinak. 
Jestli chápu dobře z tvých příspěvků, tak jsi ženatý přes 30 let a šťastně. Obrovská gratulace a jsem rád za tebe. Znám ale lidi, hlavně chlapy, ale dokonce i jednu ženu, pro něž představa být s jedním partnerem 30 let je naprosto děsivá. A máš to proto špatně? Nemáš, ty jsi šťastný a o to jde. 
Zdeněk to má jinak a má to jinak, než je ještě stále spoustou lidí akceptovatelné, proto možná se mu stává nebo stalo, že na okamžik znejistěl, zda to, jak to má je v pořádku. Bohužel naše odpovědi ho asi moc neujistí. 
Vzorek odpovědí je malý a některé jsou ještě hnány do konfrontací. Zděněk si zde nepřišel ani pro radu, ani pro řešení, jak psal Hunter, on nechce aby mu tu někdo radil, chtěl spíš tu zkušenost možná názor, aby viděl, jak to mají jiní a jsou li tací jako on, případně jiní, kteří to mají zase jinak. 
Bohužel takových se tu moc neobjevuje, nebo jen nechtějí psát.  

Fanyn odpověděl před 4 roky

Já neříkám že hlásám pravdu, jen svůj názor a pohled, nic víc a nic méně. Nejde o to, co žiji já, na to si musí dva lidé, muž a žena sednout.
Nechápu co je na dlouhém manželství tak děsivého? Četl jsem studii, že třeba ženy, které před manželstvím měly více partnerů než 3 se 3x častěji do 8 let rozvádějí než ty, které měly před svatbou partnery max. 3. Také je to dnešní dobou, nespokojenost, uspěchanost, více v práci než doma, na děti méně času, kariera. Lidi, kam se pořád honíte? Peníze si do hrobu nevezmeme a stejně všichni jednou chcípnem. To jako urvat za život co nejvíce frnd a čuráků??? Tohle dříve nebývalo. Viděl jsem dlouhé a spokojené manželství dědy s babičkou, táty s mámou, tak proč bych to já měl měnit? A jestli je Zdeněk kanda, což se mě osobně nezdá, tak pardón, pardón, že jsem reagoval. Už držím na tomto vlákně hubu a pokud sem nedá dotaz očividný heterák, mlčím. Ani ty povídky už sem raději psát nebudu. Ty rádoby kandaulistické nejsou od srdce a kdybych závěr napsal jak bych to vyřešil já, budete nasraní. To bych vám to tu plevelil.

Oem odpověděl před 4 roky

Proč se urážíš? Když napíšeš povídku, kde aktéry na konci zastřelíš, tak je to tvůj úhel pohledu a tvá věc. Každý se vyjádří, zda se mu to líbí a je to. Ale tady evidentně reaguješ na něco, co autor dotazu vůbec nechce slyšet. On nevěru toleruje a nezajímají ho názory, že to dělá blbě. On se ptal na názor, zda to může klapat a zlepšit vztah. Tak proto jsme se ozvali, že podsouvat mu, jak bys to nesnesl a kdesi cosi, je prostě mimo téma a je to stejné, jako bys šel na web gayů psát, že ty bys chlapa šukat nemohl. O nic víc tady přece nejde.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Amen.

fest odpověděl před 4 roky

Fanyne, jsi zralý chlap s mnoha životními zkušenostmi, ale tady teď trochu reaguješ, promiň, jako malý kluk. 
Nikdo ti tvůj názor a postoj nebere, vždyť jsem taky psal, že ti k tomu, jak to máš gratuluji a myslím to vážně. A nikdo po tobě nechce, abys držel hubu. V hodně případech máš toho dost co říct a i tvé povídky jsou skvělé, na to, že myslíš úplně jinak dokážeš se v mnohém vcítit do cuckoldů velmi dobře. 
Já s tebou jen polemizuji, že ne vše je tak černo-bílé jak to vidíš. A tím neříkám, že to máš vidět jinak. Tím, že reaguji konkrétně na příspěvky tvé a nebo někoho jiného, tak se jen snažím nabídnout tazateli jiný pohled na věc a je to někdy snazší, když třeba ty zaujímáš hodně radikální postoj, tak se od toho odrazit.
Jsi hodně naštvaný a je to z tvého příspěvku poznat, ale hoď tuhle konfrontační rovinu za hlavu, o konfrontaci zde nejde. 
A ještě k tvým otázkám. Co je špatného na 30letém manželství? Z mého pohledu nic. Naopak, přijde mi to úžasné. A vidíš, přesto jsou lidé, co je pro ně představa být s jedním člověkem tak dlouho děsivá. Ty to nechápeš, já to nechápu, ale přesto tito lidé existují. A tak je to ve všem. To, že něco máme jinak, že něco nechápeme přece neznamená, že to nemůže existovat a že v tom někdo nemůže být spokojený.
A neboj, Zdeněk s největší pravděpodobností kanda není.  

Fanyn odpověděl před 4 roky

Však také s ženskou, která bude tvrdit, že vydržet ve vztahu mnoho let by nemohla, že ji to nahání hrůzu, bych nechtěl mít žádné drobné.Taková je pro budoucnost a dlouhodobé soužití nekompatibilní. Já vlastně dneska, kdybych byl mladý, bych se neženil a ani s žádnou nechtěl žít. na co? Abych z ní měl těžkou hlavu? Dneska už není kvalitní materiál, dneska už to jsou jen kurvítka. Svému synovi (33) se vůbec nedivím, že s nikým žít nechce, že je ve své garsonce sám. Na šuk se vždy nějaká najde, ale na dlouhodobost to prý není. Nechce se spálit a pak se nechávat škubat. tak asi zůstane single a já být mladý bych to řešil také tak. Ženy jako moje žena se už dnes nerodí. A nebo jedině být muslimem a mít za ženu muslimku, klidně i dvě tři, když bych je uživil. Jenže to je o něčem jiném.
Jo a o Zdendu nemám strach, on fakticky kanda není, jen … ále, raději držím hubu.

Hunter odpověděl před 4 roky

Zdeňku, máš tu názory čistých heterákov, kanďákov, couckoldov. Strašne tu chýba názor buzíkov a lesbičiek. I taký pedofil by sa mohol ozvať. To by si mal potom komplet. Komplet dopletenú hlavu… Alkohol vraj pomáha zabudnúť na nepríjemné veci a zážitky zo života…

Oem odpověděl před 4 roky

Fanyne, tak si říkám, jestli to, že je syn ve 33 letech sám, není výsledek výchovy? Chodil někdy s nějakou?

Hunter odpověděl před 4 roky

Citácia admina z hlavičky poradne:
Poradna

na téma láska, sex a něžnosti, nevěra, parohy, mezilidské vztahy, rozvody a vše okolo krize vztahů a manželství. Poradna je anonymní, není zapotřebí žádná registrace, zadaný email není nikdy zveřejněn. Při vkládání dotazu se prosím snažte zvolit správnou kategorii a při vkládání odpovědí a rad buďte slušní a držte se tématu otázky.
Čomu, prosím Ťa Oeme nerozumieš, čo je tu napísané?! A čo som Vám vykričal na príklade Festa?! Už si s ním u mňa v jednom vreci.

fest odpověděl před 4 roky

Povedztě mi, Hunter, čo vy si představujetě pod takými slovami „čistý heterák“?

Fanyn odpověděl před 4 roky

Oem: Chodil a občas chodí, ale nebere to nijak na vážno. Prostě prohlásil, že na takový materiál ještě nenarazil a že kundu na šukání má každá. Já mu do toho nekecám a chápu jej. Než si nabrnknout nějakou krávu, jen aby s nějakou jakože žil nebo než se blbě oženit a mít pak starosti, to je lepší, když zůstane single. A není jediný, mezi jeho kamarády jsou dva takoví jako on a ti ostatní z kamarádů se už sekli a spálili ve vztahu, takže jsou mu odstrašujícím případem. Já ti něco povím, než jsem se oženil, bydlel jsem v Praze a když ti řeknu, že už tehdy v 70. letech jsem prohlásil, že Pražandu si nikdy nevezmu, protože to jsou vychcané mrchy nebo kurvy, proto jsem si vzal manželku, která je z Moravy. Asi tak. A to je u nás. Třeba v takových USA to musí být o strach nabrnknout si nějakou tamní emancipovanou, zvláště, když tam platí, že při rozvodu se dělí vše na půl bez ohledu na to, že se dotyčná s holou prdelí přivdala k prachatému. Proto se tam tolik uzavírají předmanželské smlouvy. Proč myslíš, že se Lucka Vondráčková chtěla rozvádět v Kanadě a né tady, přestože ona i Plekanec jsou občany ČR a vzali se zde? Právě kvůli tomu. Dokonce by ani ta u nás uzavřená předmanželká smlouva v Kanadě nebyla platná.
V tomto směru zlatý islám, ale ono to bude. Jen co je sem budou muset brát. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste. Mohu-li, odpovím za Huntera jak to vidím já. Připomínám, že je to jen mé vidění, aby mi někdo nepodsouval, že to generelizuji. U mne je heterák standardní chlap s normální sexuální touhou po ženě, tedy nikoliv homosexuál. Je to chlap, který miluje, souloží, který si svou partnerku hájí a nepůjčuje ji jiným, ani nezavírá oči nad tím, pokud je mu nevěrná. Má tudíž v sobě přirozenou žárlivost a bere ji, že patří k němu a né ke všem, není o ženu sdílný s kamarády i když ví, že kamarád také rád. Prostě je to normální samec hájící si svou samici. To ale neznamená, že čistý heterák musí být bull nebo prostě kurevník, který nenechá na pokoji každou sukni. To s tím nemá nic společného. Čistý heterák není ani bisexuál a ani kandaulista natož cuckold, protože tyto úchylky jej prostě nevzrušují. Heterák může napsat klidně kandaulisticky laděnou povídku, ale využívá jen znalosti prostředí a těch lidí, což neznamená že je s nimi názorově a sexuálním cítěním v souladu. Některý způsob kandaulismu toleruje s tím, že je to každého věc, když se na tom domluví. Ostatně spisovatel detektivek také není skrytý násilník či sadista. Psaní je pro něj jen obživa, řemeslo nebo koníček zadara a píše to, co chtějí čtenáři číst. 

Oem odpověděl před 4 roky

Jsem byl hunterem osočen, že se nedržíme tématu, tak jsem s dovolením z posledních odpovědí založil dva nové dotazy, abychom to tady nehnojili. Je fakt, že jsme už úplně mimo původní dotaz.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Tak já sem dám jednu takovou věc, která k tématu je. Nepsal jsem ji já, jen jsem na to narazil a tak stáhl a dávám to sem:
 
Kamarád Josef a dobrý soused. Také řešení ale ve vašem případě je již pozdě.
Můj kamarád Josef žije v jedné středočeské vesnici v pěkném domku se zahradou, má docela pohlednou manželku a dost čilého souseda. A ten soused mu tu jeho ženu před časem svedl. Jednou, dvakrát a ta Jejich avantýra stále pokračuje. Ptáte se ,co udělal Josef, když zjistil, Že mu choť zanáší? Vzal na ni sekyru? Zmlátil souseda? Rozvedl se? Samá voda, přátelé. Josef ani nehne brvou, i když si v dotyčné vsi o jeho velikých parozích už štěbetají i ti přísloveční vrabci na střechách. Náš paroháč večer co večer pravidelně navštěvuje hospodu a tam v družném hovoru s kamarády a zcela imunní proti občasným narážkám na své parohy, s vyrovnaným úsměvem na tváři, dělá svých pravidelných deset kousků. Domů se nikdy nevrací dříve než před třiadvacátou hodinou, aby svou ženu se sousedem náhodou nepřistihl v nejlepším. Nedávno jsem se ho ptal , proč se už dávno nerozvedl? Budu doslovně citovat, co mi řekl: „Proč bych se prosím tě rozváděl? Pro těch deset minut hekání? Takovou hodnou ženu už bych nenašel. Skvěle vaří, v domácnosti nemusím na nic šáhnout a ještě se mi nestalo, že bych neměl čistou košili. V hospodě můžu každý den sedět jak dlouho chci a kapesné mám přímo královské. Jak se mi něco podělá na baráku, tak jdu a poprosím souseda o pomoc. Vždy přiloží ochotně ruku k dílu a za práci nevezme ani korunu. A když mám jednou za čas chuť tam na to, tak mi stačí jenom kývnout hlavou a manželka je okamžitě v posteli. Kdo z těch ostatních blbců, co si ze mě u piva dělají prdel, se má tak jako já? Ani jeden!“
A k tomu už nešlo dodat, vůbec NIC !
 
 

fest odpověděl před 4 roky

Fanyn: To je nádherný příklad něčeho, co ty se svým naturelem nemůžeš pochopit a přesto může perfektně fungovat. Pán Josef je zřejmě flegmatik a k tomu si moc dobře spočetl všechna pro a proti. Zahodil nějaké ego a je mu úplně fuk, co si šuškají chlapi v hospodě, protože on je spokojený. Není to partnerství jako z červené knihovny, ale je to partnerství, které funguje. A to je to, co má i Zdeněk a na co se ptal. 
Palec nahoru za pana Josefa a za tenhle příspěvek. Myslím, že Zdeňkovi dal více, než všechny komentáře před ním dohromady. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Feste, feste… zase se navážíš do mě, ale o mě přece nejde. nejde o to, že já bych takovou ženu vyrazil, jde o to, že jsem to sem dal proto, že se mi zdá, že Zdeněk je totéž.  O mě mluvit nemusíš, sebe já znám, ale bylo tady polemizováno kam zařadit Zdendu a já jen dokládám, cos teď napsal. Zdeněk je pohodlný legmatik. Hurá, dobrali jsme se pojmenování jeho problému.

fest odpověděl před 4 roky

Fanyne, v žádném případě nebylo úmyslem se do tebe navážet. Jen jsem reagoval na tvůj dovětek, že není co dodat. Protože ty z svého pohledu musíš jen zakroutit nad Josefem hlavou. Jsi prostě jinak smýšlející v tomto. 
Chtěl jsem tím jen říci, že přestože pro tebe je tato věc nepochopitelná, jak píšeš, ty bys ji dávno vyrazil, tak jsi přesto dal skvělý příklad, jak to u někoho fungovat může. 
Také jsem ti dal palec nahoru. Nebuď prosím tak vztahovačný. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

Ale  nikdo přece nepopírá, že mezi námi žijí flegmatici či pohodlní vyčůránci. O tom žádná. Já přeci už ve svých prvních reakcích psal, že se mi Zdá, že Zdenda je ve vztahu k ženě flegoš Přece jsem psal: hlavně že je navařeno, uklizeno, vypráno, vyžehleno a že mám čas na své záliby. Pak ale pochybuji o jeho lásce k ženě.  Také jsem znal jednoho co razil heslo: ženská je ženská, ale takové dobré cigárko, to je pokouřeníčko. Pokud budu mít jen doma hospodyni, které bude sice skvělá, dokonce mi dá i zašukat, ale jinak se budu řídít tím, že co si dělá manželka ve volném čase mi je fuk, hlavně že mne neotravuje nějakými blbostmi. Tak to se na mne nezlob, ale to není láska. To je akt jen bytná s výhodami. I když ty mě řekneš, že on lásku pojímá jinak a já generalizuji. 
Jo a ten dovětek nebyl můj, celý ten článek jsem našel na jednom neerotickém webu, kde se ten Josefův kamarád ptal psychologa. Já to jen i s tím dovětkem zkopíroval a dal sem. nebudu se přece chlubit cizím peřím. 

Vaše odpověď

2 + 18 =