Výživné

PT zeptal se před 4 roky

Ahoj, mam takový netypický dotaz. Jaká výše výživného je pro jedno dítě dostatečné? Budeme mit střídavou péči po 14 dnech. S tim, ze bude chodit do stejné školky i školy. Klukovi jsou 3 roky s jsme mimo Prahu. Já jsem  navrhnul 8 tis za  měsíc plus budu platit všechny náklady na školku/školu včetně obědu a kroužků. Zároveň mu budu dál spořit 5 tis měsíčně. Mě to přišlo jako dostatečné. Ale druhá strana chce 16 tis za měsíc plus zbytek. Co myslite, není 8 málo? Právník mi řekl, že je to ode mĕ velkorysé.
 
PS: Jde mi o kluka, aby se měl dobře. Ale  nechci živit bývalou. 

17 Odpovědi
Hunter odpověděl před 4 roky

PT, akosi podozrivo rýchlo dávaš takúto otázku. Chceš po nás nejakú radu a aj tak sa podľa toho nezachováš. Dával som Ti tu jednu hooodne podstatnú radu a vôbec si nezareagoval. A keď chceš odpoveď na tento Tvoj dotaz, tak tá moja zamlčaná/nezverejnená odpoveď s tým veľmi, veľmi, veľmi veľa súvisí.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Tak já bych řekl, že velkorysé to je až až. Pokud budeš mít dva týdny dítě u sebe, alimenty přece platit netřeba? Dva týdny do děcka investuješ ty a dva týdny ona, takže je to fifty fifty. Řekněme zaplatíš školku, tak co by chtěla? Nebo ty své ex budeš platit výživné? jestli pracuje, tak nemusíš. Prober to znovu s právníkem, ale samozřejmě je to na tobě. Jde jen o to, abys neplatil tolik na dítě a část těch peněz nevyužívala ona pro sebe. Kdysi Golfista Čejka se rozváděl s moderátorkou Mirkou Čejkovou. Měli 2 děti a ona na ně chtěla na každé 50 tisíc měsíčně. pozor, ty peníze nejsou pro rozvedenou ženu, ale pro děti. Tak on založil fond, stanovil právníka jeho správcem a na ten fond posílal peníze pro děti. Právník určoval, že se z toho platilo výživné, ošatné, kroužky, kurzy, stravné ve škole. Ona Čejková sama k těm penězům neměla přístup. ta byla tehdy nasraná, ale podle zákona OK.

Fanyn odpověděl před 4 roky

PT: Ty musíš své ex-manželce platit výživné? Pokud pracuje tak nemusíš. Navíc jsem si našel, že pokud byla tvá žena prokazatelně vinna nevěrou a tudíž rozpadem manželství, výživné jí nenáleží. Ale máš asi vychcanou exku. Ty budeš nejspíš podnikatel a ona tě chce oškubat.

PT odpověděl před 4 roky

Je na mateřské a k tomu podniká. Ale ale DP je bez zisku. Takže výživné budu  platit. Hlavne ze začátku bude kluk vice u ní, jelikož to nebudu pracovné zvládat. Až bude větší tak pojedeme v 14 denní cyklu.  Huntere ja jsem tvůj email nenašel a můj he aloged@email.cz Důvodem rozvodu jsme uvedly odcizení. Bohuzel mi vyhrožovala tím, že uvede násilné chování a Jana jí to potvrdí. Má i fotky. Ruply mi nervy a dal jsem ji facku. 

Fanyn odpověděl před 4 roky

PT: Jana je kdo? To číhala s mobilem připraveným na okamžik, až jí dáš facku? Takže tě žena provokovala, aby to Jana nafotila? Měl by ses ovládat. Ženské jsou mrchy v tomto.

Fanyn odpověděl před 4 roky

Sorry, už jsem se zorientoval. Ty jsi PT, co mu byla žena nevěrná s tou Janou, byl jsi na jiném vlákně. No, pěkně to na tebe nastražily. Ty jsi se dal strhnout. velká chyba. Na tohle ony čekaly. takže ona by chtěla, abys vše za syna platil a ještě by chtěla 16 tisíc výživného???
Jenže dříve než-li ta facka (domácí násilí) tu byla ta manželčina nevěra resp. její lesbický vztah. Ten to manželství rozbil, ten vás odcizil. Ty jsi ji nevyhnal, ona odešla sama a protože rozvod zavinila, neměla by mít nárok na výživné.
Doufám, že jsi zablokoval její diponibilitu na všech svých kontech?
 

Oem odpověděl před 4 roky

Jsi blázen. Výživné bývá tak 2-4 tisíce, maximálně. Nedal bych ji ani korunu navíc. Za to, jaká je to kurva. Dítěti kupuj co si řekne, ale nic takového, co by ta kurva mohla zpeněžit. Nikdy se s ní nescházej o samotě. Měj vždy zapnutý mobil, aby se dala ověřit tvá poloha. Všechno a stále nahrávej, scházejte se pokud je to možné vždy někde pod kamerami.
 
Snad taková vychcaná kurva chcípne v bolestech na rakovinu. Někdy si říkám, že bych chtěl být rozvodový právník a takové svině připravovat o majetek. Chránit důvěřivé blbce, kterým takové kurvy zničily život i sny.

PT odpověděl před 4 roky

Ona nic nemá a její příjem byl vždy nízký.  Jenom nechci, aby kluk zřivořil. Kvůli jeho zkurvene matce. Právník mi řekl, že minimální výživné je v tomto případě 6,5 tis. Zůstanu u 8. Děkuju za nazory. Ohledně nevěry, tak mi právník narovinu řekl, že pokud by  byla nevěrná s mužem. Tak se to da použít v nás prospěch. Ale u ženy to nedoporučuje, kvůli pozitivní diskriminaci.
 

Oem odpověděl před 4 roky

A jak víš, že kluk nebude živořit stejně. Jenom si za tvé peníze bude vydržovat tu svoji štětku barovou. Radši bych mu dopřával jak bude u tebe. Taky počítej s tím že tě bude před ním hezky očerňovat. Navíc, soud rád výživné zvyšuje. Dolů to pak už jde hůř. Šetřil bych. Nerozdávej. Vždycky prokážeš, že jsi klukovi kupoval věci mimo to.

Fanyn odpověděl před 4 roky

No jo, pozitivní diskriminace. Mohamedány na ně!

mer odpověděl před 4 roky

Já tu občas čtu tyhle rady a porady a tu schopnost některých diskutujích, dobarvit si ten příběh života z těch pár vět, které tu kdokoliv vepíše. Je to fakt zábavný, ale lituju těch, kdo pokládají otázku. 
 
Mně tvůj právník připadá jako rozumně uvažující. Moje zkušenost je, že náklady na takhle starého prcka jsou spíše nižší, ale to je samozřejmě závislé i na vaší dosavadní životní úrovni. Požadavky druhé strany mi připadají jako přes čáru, zvlášť když si budete prcka střídat a ty tedy část nákladů poneseš přirozeně v takový moment také. Tuším, že výživné se standardně o tento čas krátí. 
 
Osobně si nedovedu představit, že výše peněz zajistí aby tvůj prcek nestrádal. Imho je to prostě o vaší schopnosti spolu dál komunikovat. Držím palce. 

Hunter odpověděl před 4 roky

Z tabuľky Ministerstva spravodlivosti ČR pre sudcov o výške výživného vyplýva, že výška alimentov by mala byť 9-13% z Tvojich príjmov. Podľa českých právnikoch sa v súčasnosti alimenty pohybujú v rozmedzí 4 – 6 tisíc. Toto ale nehovoríme o striedavej starostlivosti. Alimenty sa znižujú o čas, ktorý dieťa trávi s druhým rodičom. A pri stanovení výšky výživného sa prihliada k príjmom a majetkovým pomerom nového partnera jedného, či druhého rodiča, ktorý sa podieľa na platení niektorých spoločných výdavkoch. A tiež, či dieťa žije napr. v Prahe, kde sú náklady vyššie, čo nie je Tvoj prípad. Žiadna česká banka neposkytuje taký produkt, kde by nemal prístup k účtu nezletilého zákonný zástupca, čiže obaja rodičia. Jedine stavebné sporenie na meno dieťaťa je nedotknuteľné od rodičov proti výberu. Aj rozvod z dôvodu odcudzenia sa nie je správny dôvod rozvodu. Je to nevera, ktorá má potom aj značný vplyv na výšku výživného.

PT odpověděl před 4 roky

Huntere máš pravdu, ale přihlíží se také na životní situaci rozvádějící. Takze i přes  střídavou péči platíš výživné. Především vzhledem k věku bude nyni vice času u mámy. Jelikož není v mých silách ho vyzvedavat ze školky. Bohužel na nevěru se nemohu odvolávat , kvůli mé hlouposti. Co se týče úspor pro dítě, tak to lze zajistit tím, že při výběru jsou potřeba 2 podpisy zákonných zástupců. Plus v 18 letech muze svou matku zažalovat ohkedne vybrání peněz. Jsou produkty, kde penize dite dostane až v 25 letech .

Hunter odpověděl před 4 roky

Spomínaš tu Tvoju hlúposť. To je len tvrdenie proti tvrdeniu. Foto nie je žiaden dôkaz. Chyba bola, že si nedal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, že Ti zmizli peniaze zo spoločného účtu. S podozrením na podvod, či neskončili na cudzom účte. Polícia by to musela prešetrovať a aj keby si nemal pravdu, mal by si od polície papier o vybratí vysokej sumy z účtu, čo si mohol použiť pred súdom ako dôkaz. Ako Ti mohla manželka vybrať v sobotu takú vysokú sumu z účtu? To tam nemáš nastavený bezpečnostný maximálny denný výber, ako každý klient banky?

Fanyn odpověděl před 4 roky

PT: Chtěl bych se tě zeptat… Co na váš rozvod říkají manželčini a tví rodiče popř. sourozenci a známí? A co říkají na to, že ti žena nasadila parohy s jinou ženou (Janou) a že ta tvoje skoro ex je bisexuální. Co říkají tvoji rodiče na to, že jejich nuka bude vychovávat tvoje žena se svou milenkou?

Fanyn odpověděl před 4 roky

No PT, kdybys žil v USA, konkrétně v Severní Karolíně, Mississippi, Novém Mexiku, Jižní Dakotě, Utahu a na Havaji, tak by ses na Janě napakoval.
Američan Kevin Howard zažaloval milence své exmanželky za to, že narušil posvátnost jeho manželství. A u soudu vyhrál. Systematicky prý nabourával jeho vztah s manželkou, až mu nakonec odloudil ženu a způsobil, že zůstal sám. Muž ze Severní Karolíny má díky zákonu z 19. století dostat odškodnění ve výši 750 tisíc dolarů (17,5 milionu korun).
 
O rozvod požádala Howardova manželka, píše britský server The Independent. Jako důvod uvedla mužovu věčnou zaneprázdněnost. Ten si však najal soukromého detektiva, který zjistil, že pravda je trochu někde jinde.
 
Žena si v práci našla milence. A její manžel ho znal, už dlouho předtím k nim totiž chodil na večeři. Podle Howarda se tak snažil zničit jeho manželství a zaslouží si trest. Milence proto zažaloval a soud mu dal za pravdu. 
Howardův sok má nyní za rozpad dvanáctiletého vztahu zaplatit 750 tisíc dolarů (17,5 milionu korun). Vítěz sporu přitom tvrdí, že mu nešlo o peníze. „Věřím ve svátost manželství,“ řekl Howard.
 
O rozvod přitom požádala Howardova manželka, píše britský server The Independent. Jako důvod uvedla mužovu věčnou zaneprázdněnost. Ten si však najal soukromého detektiva, který zjistil, že pravda je trochu někde jinde.
Žena si v práci našla milence. A její manžel ho znal, už dlouho předtím k nim totiž chodil na večeři. Podle Howarda se tak snažil zničit jeho manželství a zaslouží si trest. Milence proto zažaloval a soud mu dal za pravdu. 
Howardův sok má nyní za rozpad dvanáctiletého vztahu zaplatit 750 tisíc dolarů (17,5 milionu korun). Vítěz sporu přitom tvrdí, že mu nešlo o peníze. „Věřím ve svátost manželství,“ řekl Howard.
„Ostatní rodiny by měly vidět, jaké jsou následky toho, když porušíte daný slib -a je jedno v jakém náboženství – ale i své právní závazky,“ popsal s tím, že když mu manželka oznámila, že se chce rozvést, zničilo ho to. „Jako když vám někdo zavolá a řekne, že člen vaší rodiny tragicky zemřel,“ popsal.
Kromě Severní Karolíny zákon stále platí také v Mississippi, Novém Mexiku, Jižní Dakotě, Utahu a na Havaji, dodává CNN.

Maxim odpověděl před 4 roky

Záleží na tvých příjmech. Dítě má nárok sdílet tvou životní úroveň. Obecně to bývá 20-25% tvého čistého příjmu.
Pokud chceš spořit, tak ne na účet dítěte. I když ho založilaš ty, nebudeš moci k tam penězům. Může se ti stát, že jednou je shrábne bývalá.

Vaše odpověď

1 + 8 =