Nevěra žen – 10 důvodů, proč jsou ženy nevěrné

Nevěra není nic nového, je stará, jako lidstvo samo. I když se mnohem častěji skloňuje mužská nevěra, je prokázáno, že ženy podvádějí stejně, jako muži. Důvody, které vedou ženy k nevěře se však od mužů liší. Chcete vědět, proč ženy podvádějí své muže, i když jsou hodní, spolehliví a milující partneři a otcové? Proč jsou ženy tak kruté a bezcitné? Co za to může? Dozvíte se v dnešním článku o ženské nevěře.

Kdo podvádí více, muži nebo ženy??

Nevěra je dnes velké téma. Díky velkému množství průzkumů a anonymních informací dostupných z internetových seznamek a anket můžeme s jistotou říci, že ačkoliv je všeobecně vnímáno, že muži jsou nevěrní častěji, než ženy, je to mýtus. Ženy dnes podvádějí své partnery stejně často, jako muži. Určitou výjimku tvoří země, kde jsou práva žen potlačována, protože žena, která nesmí vyjít sama ani na ulici se těžko dopustí nevěry.

Nevěra žen je společensky nepřijatelná

Ano, čtete dobře. Zatímco nevěrní muži jsou vnímáni jako alfa samci, tak nevěrné ženy společnost odsuzuje a má pro ně spoustu nehezkých označení. Proč tomu tak je?

Nevěrných žen neustále přibývá

A s tím se také pomalu mění vnímání ženské nevěry. Dle posledních průzkumů je polovina vdaných žen nevěrná svému manželovi. Z toho jen necelý čtvrtina se někdy k nevěře přizná. Tři čtvrtiny nevěrných žen jsou tedy nevěrné tajně a jejich manžel se to nikdy nedozví.

Muži a ženy mají pro nevěru zcela jiné důvody

Velká část psychologů tvrdí, že muži neumí potlačovat své sexuální pudy a jejich nevěra je tedy přirozená věc. Nevěra mužů je vlastně přirozená snaha oplodnit co největší skupinu žen a rozsévat tak své semeno a předávat geny.

Ženy jsou motivovány něčím jiným. Ženy přece nemají takovou potřebu a nehledí na kvantitu. Ženy hledají především kvalitního otce svých dětí. Jen výjimečně má žena více milenců. Pokud žena střídá partnery, většinou proto, že se snaží najít toho dokonalého muže. A v tom je ten háček.

Dokonalý muž neexistuje. Alespoň pro ženu ne 🙂

Žena má doma ideál muže. Ztělesnění krásy, síly a všech dobrých vlastností. Je mužný, spolehlivý, vášnivý, chytrý a zajištěný. Okolí ženu neustále utvrzuje v tom, jak tvoří dokonalý pár. Přesto žena časem začne pochybovat a přemýšlet, zda skutečně není někde dokonalejší model.

Ženiny nároky nelze nikdy zcela uspokojit

Pokud muž nenosí domů dostatek peněz, žena začne toužit po muži, který dobře vydělává. Začne závidět kamarádkám i slavným ženám. Naopak, pokud žena žije obklopena luxusem a po materiální stránce jí nic nechybí, neustále trpí nedostatkem pozornosti a stěžuje si, že manžel je pořád v práci a málo se jí věnuje.

Často podlehnou jinému muži jen proto, že se jeví nedostupný

Dlouhodobí partneři proto ženy často přestanou přitahovat. Jsou dostupní, okoukaní a strašně nudní. Pak se zjeví v okolí ženy nějaký muž, kterého nemůže mít a žena si okamžitě posteskne a začíná toužit po tomto dokonalém, ale nedostupném muži. Věří, že kdyby dostala možnost být s ním, byla by to ta pravá a dokonalá láska. Ty ženy, kterým se to povede, zamilují se a opustí milujícího manžela s milencem se po čase dostávají do stejné situace. Z milence je opět ten nudný a dostupný obyčejný chlap a začíná nová hra na hledání pana dokonalého.

Jaké jsou tedy ty důvody, které ženy nutí být nevěrné i když se mohou ovládat a nejednají pudově?

Již víme, že ženy dokážou svoje pudy držet na uzdě a nechovají se jako muži. Proč tedy zapomenou na morálku, vychování a podvedou svého partnera?

Odplata za chování muže

Mnoho mužů bude nyní asi překvapeno, ale toto je jeden z nejčastějších důvodů, proč žena muže začne podvádět. Chtějí oplatit to, co muži udělali jim. Pozor, důvod nemusí být vždy racionální. Žena může muži oplácet i to, že se nechová podle jejich představ. Jednoduše se mu nevěrou pomstí za to, že není dost pozorný, neváží si ji, atd.

Milenec jako pan dokonalý, náplast na trápení

Milenec je muž, u kterého nevěrná žena najde klid, podporu a pocit bezpečí. Milenec nevěrné ženě dává to, po čem touží, čeho se jí doma nedostává. Milenec je pro nevěrnou ženu takový lék.

Když muž nedokáže manželku uspokojit

Nymfomanie je definována jako nemoc, proto i kdyby muž dělal vše pro to, aby byla žena spokojená, jakmile ji nedokáže uspokojit, ztrácí body a žena si musí najít někoho lepšího. Jednoduše do postele. Sexuální potřeba nymfomanek je nezvladatelná a jediný muž jen stěží dokáže uspokojit jejich nároky.

Jsem jenom služka

Jednotvárný vztah, kdy žena se stará o tzv. „domácí práce“ a muž na ni hledí jako na služku, nebo hospodyni jsou častým důvodem toho, že si žena začne připadat nedoceněná, přehlížená, až zbytečná. Role služky nikomu nepřidá. Pokud muž ženě nepomůže, neocení ji a neoplatí její ochotu, s jakou tyto pro něj běžné věci dělá, časem se žena uchýlí k milenci, který po ní nechce, aby mu prala spoďáry, naopak si s ním může užívat romantiku, pozornost a dárky. Protože je žena úplně jinak rozpoložená, pochopitelně i sex s milencem vnímá a prožívá úplně jinak, než v roli služky.

Ještě si nic neužila

Dnes již toto není tak běžné, protože většina žen se vdává po třicítce a mladé nevěsty jsou už k vidění spíš jen výjimečně, ale pokud se žena vdá mladá, většinou začne časem pokukovat po jiných. Může za to pocit, že si ještě nic neužila, nebo pod tíhou životních zkušeností si najednou uvědomí, že ta velká láska, ten pan dokonalý, kterého si ve dvaceti brala najednou není tak úžasný a skvělý a kdyby mohla, vybrala by si dnes jinak. Začne to nevěrou a hledáním pana dokonalého a často to končí rozvodem.

Společné bydlení jako test vztahu

Ano, společné bydlení muže a ženy můžeme pokládat za zkoušku jejich vztahu. Bere to iluze. Partner, který po sobě všude nechává nepořádek a ráno Vám zpříjemňuje zápachem a špinavým prkénkem jistě brzy ztratí statut pana dokonalého. Milenec má často tu výhodu, že všechny tyto jeho špatné vlastnosti zůstávají dlouho skryty. Ženy, které žijí ve společné domácnosti s partnerem, který se jim začíná hnusit nemohou cítit pozitivní emoce a lásku, proto ji začnou hledat jinde.

Výchova, výchova, výchova

Ale pozor, paradoxně ta přísná výchova bývá důvodem, proč je žena v pozdějším věku nevěrná. Ženy, kterým bylo do hlavy vtloukáno, že nevěra je cosi špatného a nepřijatelného si časem vybudují k nevěře vztah jako k čemusi zakázanému, co by měly někdy okusit. Zakázané ovoce přece nejlépe chutná 🙂

Dokázat si, že jsem atraktivní

Ženy si velmi často potřebují dokazovat, že jsou stále atraktivní. Když to nezajistí jejich partner, milenec je potom velmi dobrý způsob, jak si ověřit, že jsou stále šik a pro jiné muže vzrušující.

Jaké jsou vaše důvody?

Nenašli jste v článku důvod, který je podle vás důležitý? Podvedla jste svého partnera z nějakého důvodu, který tady není uvedený? Budu rád, když mi to napíšete do komentářů. A nezapomínejte, že nevěra není jen intimní akt dvou lidí. Je to především silný zásah do důvěry vašeho partnerského vztahu. Přemýšlejte proto nad tím, co všechno můžete ztratit a zda to, co získáte není jen pozlátko, které se rozplyne, ale hořké příchuti nevěry ve vašem vztahu se jen těžko zbavíte.

Bookmark the permalink.

Jeden komentář

  1. Moje je mi neverna protoze ji pry nestacim v sexu. Pritom ona neni nynfomanka. Jenom potrebuje velkeho a ja mam maliho kasparka.

    • Taky to tak mám. Jak jednou zkusíš, tak už musíš 🙂 Já jsem zkusila a teď mi malej moc neříká no. Ale přítele miluju nechci ho opustit a nevím co s tím. Zapeklitá situace.

  2. Lukasi, a to a tvoje nevěděla do čeho jde? Vždyť jsi ho měl malého i při prvním vašem sexu? Pokud přece holka nebo ženská potřebuje velkého, tak si nebude brát chlapa s malým, když jí to nevyhovuje. Nezlob se, ale to je od ní dost blbá výmluva. Nebo si naivně myslela, že ti ještě vyroste či co? Já na jejím místě bych to řekl: Luki, hele, víš… si hodnej kluk, ale máš ho malýho a já k uspokojení potřebuju pořádnýho klacka, tak se nezlob, ale to by nám neklapalo. Nebo jsi bohatý a ona se tě drží kvůli prachům, jinak nechápu…

  3. HrdýParoháč

    Petro, není to zapeklitá situace, jen si to prostě musíš nějak uspořádat. 🙂 Já to s mojí přítelkyní mám stejně. Jelikož předemnou chodila s klukem, který je fakt extrémně vybavený, tak na něj byla zvyklá a jde lehce poznat, že já ji nikdy neuspokojím. Po nějaké době mého marného snažení ji uspokojit, začala za ním tajně chodit na „kafe“ 🙂 Pak mi to řekla úplně narovinu, napřed jsem se na ni chtěl naštvat, ale od té doby, co jí ten kluk vymrdává, je z ní úplně jiný člověk a jde na ní krásně vidět, jak je spokojená. Takže takhle to máme zařízené 🙂 Jakmile na ni přijde nadrženost, navštíví svého ex (minimálně 3x týdně), jinak to ostatní prožívá se mnou. 🙂

  4. HrdýParoháči, máš pravdu, že toto je skutečně zapeklitá situace,zvláště pro mne by to byla prekérka. Já bych totiž nesnesl, abych žil s ženskou a vlastně jí trpěl, aby chodila mrdat za svým ex s velkým M. Kanda tedy rozhodně nejsem a myslím, že ani naprostá většina chlapů ne. To u něho mohla přece zůstat a neopruzovat tě. Ona to pro tebe také asi musela být psychická ťáfka, tohle se dozvědět. Jak by se asi tvářila, kdybys jí řekl, že máš milenku a zdůvodnil to tím, že ta tvá ji má jako vjezd do pískovny, kdežto milenka ji má ještě hezky uzoučkou??? To by se jí asi nelíbilo co?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *