Zkouška – 3.díl (Plán)

Asi týden po onom šokujícím prozření z Jarčina mobilu jsem byl u Milana doma na sklence. Už nějakou dobu jsem si všímal, jak mlsně po mé ženě pokukuje a nyní mne napadlo toho zneužít ve svůj prospěch. Jarka byla na Zumbě a tak jsem měl klid a nemusel se ohlížet, zda snad někde neposlouchá.

Kdyby mi ještě v neděli ráno, když jsem vstal, než-li jsem jel pro ni na tu oslavu u sestřenice kdokoliv jen naznačil, že mi Jaruna bude nevěrná, nejdřív bych se zasmál a pak mu asi rozbil hubu“, vyprávěl jsem sousedovi svůj zážitek a pocity, když jsem oběvil ty její a jeho, toho Aleše zprávy v jejím mobilu. „Jarka přece není žádná taková. Je to tahoun. Můj kámoš do deště a nepohody. Vždycky jsem se na ni mohl spolehnout“, vyprávěl jsem mu zklamaně. „A vidíš, člověk míní a život mění…
Už za pár hodin na to sem se měl přesvědčit, že co platilo celý náš společný život, může být během jedinýho dne úplně v prdeli.“
„Teda Honzo, řeknu ti, že to bych do ní nikdy neřekl“,
Milan na to.
„Jarka byla už nějakou dobu taková nevrlá“, pokračoval jsem. „Nepřikládal jsem tomu žádnou důležitost. Jako ženatý chlap moc dobře vím, že když čeká krámy, mám jít své ženě z cesty, nebrat ji moc vážně a hlavně neodporovat. Jenže tentokrát to trvalo už pár tejdnů, což bylo dost divný…  Ke všemu přestala pořádně vařit. Sázel jsem na to, že drží dietu. To by vysvětlovalo změny v jídle i ty nálady… Bohužel jen do chvíle, kdy jsem měl podruhý v měsíci k večeři topinky s česnekem a Věra si je dala se mnou… Čímž teorii o dietě srovnala se zemí. Teď už je to jasný… Je v tom ten Aleš, tem chlápek z fítka“.
„Poslyš, Milane, nalejme si čistýho vína… Já vim, že se ti má Jarka líbí“, žekl jsem mu s úsměvem a poplácal jej přátelsky po rameni.
„Né, co si myslíš“, ohrazoval se Milan.
„Ale sousede, jen se nedělej, nejsem blbej a všímám si… Ale podivej, mě to neva, to je OK… Měl bych pro tebe návrh…“
Podíval se zpytavě, co ze mne vypadne.
„Víš, já už tak jednoznačně vo její věrnosti přesvědčenej nejsem, ale nechci jak se říká vařit z vody. Potřebuju hmatatelnej důkaz, že mi fakticky nevěrná je. Když na ní vybalim to co sem se dočetl z toho mobilu, bude zatloukat, že nic víc nebylo, že to neni tak jak si myslim a že jsem hajzl a žárlivec, co jí lezl do mobilu. Ale když budu mít hmatatelnej důkaz, můžu se s ní dát rozvést nebo ji zatlačit do kouta. Prostě chtěl bych, abys do ní dělal, abys mi jí sváděl a svedl. Abys to pochopil bez nějakýho omylu či nedorozumění… Prostě jí sveď, dostaň do postele. Máš ode mně povolení Jarku vošukat můžeš užít podle vlastní vůle a chuti. Slibuji, že ti to nikdy nebudu vyčítat. Mám jen podmínku: Chci abys to nějak tajně natočil. Hele, ber na vědomí, že sme kamarádi a že když budeš jednou třeba potřebovat podobnou pomoc, tak se mnou můžeš počítat. Nedostáváš málo už proto, že po ní roky mlsně koukáš. Ale abys to neměl tak jednoduchý a já nečekal věčnost, dávám ti měsíc. Když nic nebude nebo když tě jasně pošle do prdele, řekneš mi to a konec. Jestli jí vošukáš, natočíš to a mě to video dáš. Neboj, když se budu rozvádět, tak po soudech tě jako svědka tahat nebudu, to ti slibuju.
Milan na mne hleděl jako puk.
Ty vole, Honzo, to myslíš fakt vážně?“ divil se „To je výzva?“
„Jo vážně a je to výzva“, já na to. „Jsem na svou manželku náramně zvědavej“.

 

Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *