Rozumování nad nevěrou ženy či přítelkyně – 3.díl

Ano, některé ženy skutečně zvolí nevěru jako možnost, jako alternativu pro uspokojení své sexuální touhy v případě, že manžel jako sexuální partner stojí za starou bačkoru a není dostatečně výkonný nebo zcela selhává, když se mu nepostaví. A tak se z něj jednoho dne stane paroháč.

Prvotním kritériem při hledání takového milence, který by splnil jejich tužby a potřeby místo „jejich starého“ pak nebývá potřeba uspokojení nějakých něžných citů a romantické povahy, ale jen nezbytná diskrétnost, vstřícnost a dobrý zdravotní stav milence, jeho velké vybavení a výdrž. Na nevěrnou ženu se v dnešní moderní době už nepohlíží skrz prsty. Ženské časopisy dokonce tu a tam poskytují zaručené rady, jak milence správně zakonspirovat, jak lhát manželovi a vnucují myšlenku, jak příležitostná nevěra může osvěžit ochládající manželství. To už si ale každý z nás musí srovnat ve své makovičce a se svým svědomím i morálními zásadami.

Ale pozor, vážení! Motivace k nemanželskému či mimopartnerskému vztahu může být i čistě tržní, aniž by nevěrná žena přímo byla prostitutkou na ulici, v klubu, privátě nebo na eskort… Občasné vyhovění či spíše podřízení se sexuálním požadavkům nadřízeného, či tzv.“vztah“ s dobře finančně zajištěným, by´t i podstatně starším a zajisté né tak výkonným milencem jsou totiž zdrojem exkluzivních dárků. Tady jde ale o vyčůranost, hroší kůži, prostě o sex nabídnutý jako úplatek… Takto motivované nevěry se obvykle dopouštějí ty ženy, pro které věrnost není zásadní životní hodnotou. Sex je pro ně jen jako druh sportu. Takové mnohdy mívají s manželem třebanepsanou dohodu o volnějším partnerském soužití, ale to už podle mne není nevěra, nýbrž životní styl dvou lidí, kteří se tak dohodli.

No a pak tu máme druh žen s jistým předpokladem pro nevěrnu. Ty to již mají povahově v sobě Jsou ženy, jejichž osobnost psychologové hodnotí jako akcentovanou či dokonce patologickou. Jsou to ženy se sklonem k hysterii, které jsou zahleděné do sebe, bývají přecitlivělé a stále jsou s něčím nespokojené. Nevyhovuje jim ani jejich manžel, ani jejich práce a o svém životě mluví jako o velkém omylu. Takové se snadno se zamilovávají, v každém dalším partnerovi hledají toho vysněného pohádkového prince, přeceňují jeho vlastnosti. Takové ale bývají časem svým milencem opouštěny, protože jejich láska je do slova a do písmene spalující až otravná a pro něho neskonale omezující.

Jak už jsem naznačil, ženská nevěra je většinou opakem té mužské. Ženy volí raději dlouhodobější vztahy, do nichž častokrát vkládají své city. Sex pro ně zpravidla nebývá tím hlavním motivem k podvádění, přestože svou nemalou roli jistě hraje. Málo kdy u nich dojde na nic neznamenající sex na jednu noc, spíše si ženy vytvoří paralelní vztah. Jestliže je žena nevěrná, nejde jen o vybouření jejích hormonů, ale znamená to, že hledá něco, čeho se jí u jejího prostě muže nedostává.

Zatímco muž je schopen sexuální nevěry i v manželském vztahu se ženou, která mu jinak po všech stranách vyhovuje, jestliže je nevěrná žena, znamená to s velkou pravděpodobností její nespokojenost se současným stavem věcí. Pokud je tou nespokojeností „pouze“ sexuální nespokojenost, ano, pak se takovýto druh její nevěry může blížit tomu mužskému. V jiném případě je to ale mnohem vážnější a nevěra je prvním stupněm rozchodu či rozvodu.

Ženská nevěra vždy totiž zavání tím, že muž bude vychovávat dítě nějakého jiného muže a svoje geny prostě nikomu nepředá. O to hůř v současné společnosti, kde se odhaduje, že každý desátý muž se stará o dítě, o němž neví, že mu nepatří, tedy o kukačku. Clap je většinou navíc majetnický. Považuje svou rodinu, příbytek i manželku za své teritorium, které mu ohrožuje nějaký vetřelec v podobě milence jeho ženy. K tomu je nutno připočíst také pocit studu a hanby, jimž vystavuje ze strany svého okolí. Ne náhodou patří mezi nejhorší urážky všude na světě označení muže za paroháče, cornuto (it.), cuckold (angl.), Hahnrei (něm.) či mari trompé (fr.) atp.

Nejlepším způsobem, jak přežít nevěru, je samozřejmě se o ní vůbec nedozvědět. Staré pořekadlo praví, že co oči nevidí, to srdce nebolí, a zde to platí beze zbytku. Nejjednodušší prevencí tak je nezkoumat partnerčin mobil, nečíst mu e-maily a nevytvářet si časový harmonogram a geografický plán její ho pohybu či aktivit. Pokud se takové věci dopustíš, bereš tím na sebe riziko zjištění něčeho velice velice  nepříjemného.

Na druhé straně ale je někdy lepší vědět, než ze sebe nechat neustále dělat parohatého pitomce a hlupáka. U někoho ale paranoia, bohužel, dostoupí do takové míry, že se stává chorobně žárlivým, přestože k tomu objektivně nemá žádný důvod. Někdy ale první semínko zaseje již jednou odhalená nevěra. Potom jsou někteří exoti schopni partnera pozorovat ostřížím okem, předvádět žárlivé scény na veřejnosti či dokonce platit soukromá očka ke sledování potenciálního nevěrníka. Pokud je někdo v takovém stádiu, pak se s nevěrou vůbec nevyrovnal a nikdy nevyrovná.

Nevěru prostě buď překousnete, nebo né. Třetí možnost neexistuje. Pokud to nezvládnete, jděte raději od toho. Rozejděte se, rozveďte! Nemá smysl udržovat vztah za cenu neustálého podezírání, žít se lhářem a dělat blba.

 

Další díl http://parohaci.cz/rozumovani-nad-neverou-zeny-ci-pritelkyne-4-dil/
Předchozí díl http://parohaci.cz/rozumovani-nad-neverou-zeny-ci-pritelkyne-2-dil/

Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *