Rozumování nad nevěrou ženy či přítelkyně – 1.díl

Toto není povídka, je to jen rozumování normálního muže, který žije v dlouholetém manželství, má zkušenosti, je jedno ucho, dívá se kolem sebe a pozoruje, prostě ho to zajímá. Nejsem odborník na ženy. Kdo tohle o sobě tvrdí je vůl. Ženy jsou totiž zvláštní tvorové, kterým chlap nikdy neporozumí, i když si to třeba myslí. Proč? Protože chlap myslí a uvažuje jinak.

Podle již mnohokrát citovaného výzkumu sexuologů Weisse a Zvěřiny, zaměřeného na sexuální chování českého národa, bylo alespoň jednou během manželství nevěrných 64 procent mužů a 46 procent žen. Mužská nevěra je většinou jednorázovka a nahodilejší, zatímco ženy mívají tendenci k trvalejším mimomanželským vztahům. A v tom je ten kámen úrazu.

Co vlastně ženy vede do náruče milence?

Nejčastěji je to proto, že se ženy chtějí tak nějak sebepotvrdit. Ženy touží po lásce, což je u nich přirozené, chtějí lásku s něhou a romantikou, kterou třeba zažily s manželem či přítelem na počátku jejich vztahu, když se o ně ucházel a neměl je ještě jisté.

jenže pak nastanou všední starosti, muž chodí doma v odrbaných vytahaných trenkách a vaření, starost o děti, praní, uklízení a další domácí povinnosti i tu nejpragmatičtější ženu pak občas přivedou k otázce, zda je právě tohle ten život, o němž kdysi snila.

Z manželského sexu plánovaného na čtvrtek, kdy děti chodí na večerní hodinu klavíru a občasné sobotní noci, kdy děti přespí u babičky se stává stereotyp a pocit nezáživné povinnosti. Spontánnost, síla okamžiku a láskyplné škádlení je pryč.

Pak mnohdy stačí jen pár náznaků sympatie ze strany kolegy v práci nebo kamarádčina manžela (ti bývají vedle nejlepších kamarádů muže jedněmi z nejčastější mimomanželských partnerů vdaných žen) a už v tom žena lítá.

Někdy ale vdaná panička či naše dlouholetá přítelkyně volí mimomanželský vztah po zcela racionální úvaze. Manžela má totiž ráda, rozumí si s ním ve všech ohledech, oceňuje jej jako živitele rodiny i dobrého otce, jenže ona k životu však potřebuje určitou míru vzrušující zapovězené lásky. je to pro ni takový adrenalin. Však né nadarmo platí pořekadla, že odříkaného chleba největší krajíc, že zakázané ovoce či jiná kuchyně chutná lépe…

Vztah s milencem pak určitým způsobem doplňuje to, co z manželství už vyprchalo a chybí. Svůj poměr s jiným mužem žena zcela logicky tají, protože rodina pro ni vždy zůstává na prvním místě. Proto v momentě, kdy hrozí odhalení její nevěry, je bez větších potíží schopná svůj poměr rychle skončit.

Jako milence si volí obvykle podobně šťastně ženatého muže, s nímž uzavírá jakousi kamarádskou dohodu. Také hraje roli jeho sebevědomí, vzhled a fyzické předpoklady, jeho zábavnost a v neposlední řadě velikost jeho penisu. Ono se sice říká, že na velikosti nezáleží, že i malý kašpárek může zahrát velké divadlo, že malý může být čiperní, ale věřte, že to jsou jen kecy v kleci, protože na velikosti záleží a jeli to navíc pták ohnivák, pak není co řešit.

Ale pozor! Nevěra může být rovněž prostředkem pomsty za odhalený mimomanželský úskok partnera. Zrazená žena bez ohledu na své morální zásady se volbou tohoto řešení manželské krize může vydat na dvojí cestu… Buď najde ve vztahu k milenci ztracené sebevědomí a rovnováhu, přičemž svou nevěru před svým manželem-nevěrníkem utají a svůj nový „dvojí život“ dokáže přiměřeně zvládnout, aniž by tím utrpěla rodinná pohoda a děti,  častěji jindy racionální myšlení ženy podlehne emocím, vzteku a pak se klidně plánovaná pomsta zvrtne v ženin neprospěch.

Další díl http://parohaci.cz/rozumovani-nad-neverou-zeny-ci-pritelkyne-2-dil/

Bookmark the permalink.

Jeden komentář

  1. Manzel neverne

    Naprosty souhls. Zena se mi zacala tahat s jinym, kdyz byla na materske s druhym ditem same povinnosti malo zabavy a sex jenom kdyz bylo hlidani pro decka. Tak si nasla bokovku a uzivala si s nim chvilky vzruseni a spontalnosti ktere doma nemohla zazit. Kdyz se to provalilo, udelal jsem bordel a prilozil jsem ji nuz na krk, tak brecela a prosila ze uz to nikdy neudela a ze se s nim uz nikdy neuvidi. A vypada to, ze to dodrzela. Ted mam pochybosti, jestli nestrada a nemel bych ji nejaky drobny ulet doprat, treba po vzajemne dohode.

  2. Pánové, já si myslím že nás ženy vede do náruče milenců to, že nás přehlížíte. Žádná žena se nechce smířit s tím, že po pár letech vztahu a dětech je už jenom kuchařka a služka. Každá žena si chce občas dopřát ten pocit, že je žádaná, že je hezká a že o ni někdo má zájem v jiném smyslu než tom, kde je jídlo a kde mám čisté trenýrky.
    Takže kdyby bylo více pozornějších manželů, bylo by méně nevěrných manželek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *